כל מה שחשוב ויפה
מאיה סמירה
מאיה סמירה. צילומים: מ״ל

צבע טרי 2021 // NOX CONTEMPORARY

Nox Contemporary מציגה בצבע טרי תערוכה קבוצתית, המציעה התבוננות מהפן האסתטי והאישי של נקודות המפגש ומערכות היחסים, בין האדם והאמן לסביבתו הקרובה ולמקורותיו

פורטפוליו בשיתוף צבע טרי


השנתיים המאתגרות האחרונות הביאו עמן כמיהה עזה ליופי ולאסקפיזם. בסימן זה של אופטימיות מחודשת וחזרה לחיים, האמניות והאמנים יוצרים חיבורים ושיח העוסקים בין היתר בייצוג של סביבה אורבנית, ובעיקר העיר כדיוקן, חיבור וקשר בין בני אדם לעצמם ולסביבתם. בעבודות ניכרת  סביבתו הקרובה והאינטימית של האמן, לצד ייצוג של סביבה חלומית ומדומיינת וייצוג לא שגרתי של  זיכרון דרך טיפול בחומר.

העבודות, שרובן נוצרו במיוחד עבור יריד צבע טרי ובמהלך תקופת הקורונה, מאופיינות  בצבעונית עזה, במגוון חומרים וטכניקות, בהן, ציור, צילום, פיסול, קולאז׳ ועוד. כך לדוגמה, רקדנית בלבוש מסורתי הודי, בליבו של ארמון מקושט באורנמנטיקה של המזרח הרחוק, נראית ספק כמציאות ספק כפנטזיה, בצילום של האמנית מאיה סמירה, זוכת פרס אאוטסט לאמני חממת הוידאו ארט בצבע טרי.

לילך מדר, בוגרת בצלאל וחממת האמנים בצבע טרי, מציגת סדרת קולאז׳ים תחת זכוכיות מגדלת, המתבססת על  אוסף הבולים שלה. מדר משתמשת באסתטיקה פורמליסטית, ובאמצעות דימויים גרוטסקיים וצבעונים היא מעלה דיון עכשווי על ייצוגי מגדר.

לילך מדר

לילך מדר

אופירה שפיץ

אופירה שפיץ

דוד גרשטיין

דוד גרשטיין

עמי שנער

עמי שנער

ויליאם גאבר

ויליאם גאבר

גליה זמיר

גליה זמיר

אופירה שפיץ ממפה בשחור לבן בעזרת רפידוגרפים ורישום עמלני, יבשות דימיוניות. האדריכל והאמן עמי שנער, דוד גרשטיין, ויליאם גאבר וגליה זמיר – מציירים עיר וסביבות אורבניות תוססות, המאוכלסות במגדלים החדשים שצצים כפטריות לצד בתי הבאוהאוס של העיר הלבנה, שאותם מציירת שולי בורנשטין וולף. 

חומר כזכרון נוכח בצילומי קערות הבצק של אביבית סגל, שהציגה את הגופים המרהיבים הללו במסגרת הביאנלה לאומנויות ולעיצוב במוזיאון ארץ ישראל; כמו גם גופי הזכוכית של שולי בורנשטיין וולף, העוסקים במקורותיהם ההיסטוריים והתרבותיים־חברתיים של חומרי הגלם המרהיבים והצבעוניים. 

הקשר האנושי ההכרחי כל כך לקיומנו בא לידי ביטוי בצילומיה של רונית קרת, שהפגישה ארבע נשים ישראליות צעירות – דרוזית, מוסלמית, יהודיה ונוצריה – במהלך הקורונה, ויצרה את״ארבע אמות״, סדרת צילומים מרגשת. מיכל דניאל מציירת בצבעי מים סצנות בבריכת השחייה: האקוורל מתאר את תחושת האווריריות, תחושת הציפה והחופש, ומרחב שבו האדם חווה בו זמנית את עצמו ואת סביבתו.

שולי בורנשטיין וולף

שולי בורנשטיין וולף

אביבית סגל

אביבית סגל

רונית קרת

רונית קרת

מיכל דניאל

מיכל דניאל

NOX Contemporary בצבע טרי
אוצרות: ורה פלפול ולימור מרגוליס
אמניות.ים מציגות.ים: מאיה סמירה, לילך מדר, אביבית סגל, ויליאם גאבר, גליה זמיר, דוד גרשטיין, עמי שנער, שולי בורנשטיין וולף, מיכל דניאל, נולי עומר, אתי יעקבי, אופירה שפיץ, רונית קרת, ברברה קול.

NOX Contemporary הוקמה בשנת 2014 ופועלת כפלטפורמה לקידום אמנים ומעצבים בפורמט פופ־אפ בחללים משתנים, בירידי אמנות מובילים בארץ ובעולם ובפלטפורמות האונליין. מייסדת NOX Contemporary היא לימור מרגוליס – יזמת, אוצרת, אשת תוכן ומנהלת פיתוח ואסטרטגיה במגזין פורטפוליו.


יריד צבע טרי
26-21 באוקטובר 2021
הוולודרום הלאומי ע״ש סילבן אדמס, הדר יוסף, תל אביב
קחו חלק בסיורים של פורטפוליו בצבע טרי 2021 >>

אתי יעקבי

אתי יעקבי

ברברה קול

ברברה קול

נולי עומר

נולי עומר

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden