כל מה שחשוב ויפה
מיכל ליברמן. צילום: תומר לופשקו
מיכל ליברמן. צילום: תומר לופשקו

מה קורה // מיכל ליברמן

מיכל ליברמן מציגה בגלריית ״האינקובטור״ של המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל עבודות בחומר קרמי וציור בשמן, ״לצייר פיסול, ולפסל ציור״

מי?

מיכל ליברמן, בת 33, חיה ויוצרת בתל־אביב-יפו.
אתר /  אינסטגרם /  פייסבוק

סטטוס זוגי?

בזוגיות עם איתי גינת, 8 שנים.

מה בצלחת?

יש לי טקס בוקר קבוע בסטודיו שאני מכינה לעצמי ביצה עין/ מקושקשת בחמאה, עם זיתים בצד. שוקולד מריר 85% זאת אהבה.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

אני קדרית, מציירת, ורוקדת – גוף, חומר, רוח. התערוכה ״קול ראשוני״ שתיפתח בשבוע הבא (26.10-9.11) היא תערוכת היחידה שלי בגלריית ״האינקובטור״ של המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית, בצלאל, ירושלים. בגלריה אני בונה חלל לעבודות בשני מדיומים: חומר קרמי וציור בשמן; חלק ממסע החיפוש שלי אחר מקום ובית לגוף ונפש. אוצרת הגלריה, וחברה לדיאלוג ולדרך בהקמת התערוכה, היא האמנית הילה לולו לינ פרח כפר בירעים.

צילום: רע בית מלאכה לצילום

צילום: סטודיו שוקי קוק

צילום: תומר לופשקו

צילום: סטודיו שוקי קוק

צילום: אבי אמסלם

צילום: אבי אמסלם

birds

אני בוגרת המחלקה לקרמיקה בבצלאל ובית הספר ״התחנה״ בתל אביב. שתי הפעולות, כידור וציור, משלימות זו את זו. באבניים הידיים מלטפות קו דו־ממדי שהופך לכלי תלת־ממדי. בציור מהתבוננות החלל והאוביקט עוברים במגע האור דרך העיניים אל היד והחומר – כתמים דו־ממדיים שהופכים לאשליה תלת־ממדית. יחד, חיבור חושי של מגע וראייה; מהלך ריקודי של טרנספורמציה חומרית גופנית. זה לצייר פיסול, ולפסל ציור.

הכלי הקרמי ספוג באנושיות, בתרבות ובאינטימיות; חומר המסמן נוכחות בחלל, בזמן. החיפוש שלי הוא לא אחרי מתיחת גבולות החומר או הפגנת ביצוע מיומנותי גבוה. אני מחפשת אחר הפשוט, הביתי, בונה חלל שהוא בית לכלים ובכך בונה בית עבורי, לקול הראשוני.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

הייתי רוצה מאוד לפגוש את אדמונד דה וואל ולעשות איתו פרויקט משותף. האופן שבו הוא משלב כלי פורצלן מהאבנים ושירה / מילים / מוזיקה בחלל מעוררת השראה. בכלל, איך שהוא תופס קרמיקה בתרבות, וההקשרים שהוא עושה. החיבור לציור מתבקש וזה נראה לי ממש יכול לעבוד בינינו.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

פרויקט החלומות שלי, כרגע, זה לשהות איזו שנה, רצוי באיסלנד אהובתי או בפיורד והרים סקנדינביים אחרים (חורף / קיץ / חושך / אור). לצייר את הנוף המשתנה ולהפנים לעומק את הצבעוניות הסקנדינבית המהפנטת לאורך זמן.

במקביל לפתח פלטה צבעונית קרמית תואמת ולהביא את הציור והמרחבים שבו אל האוביקט הקרמי עצמו, מבלי לוותר על הערכים הקרמים של השימושי והביתי. אוביקט וחלל נפגשים מחדש. התקציב – תלוי בכל מיני משתנים. יש לי כבר סקיצות ותכניות קונקרטיות, אני מאוד רצינית בעניין.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

בגד גוף באמריקן וינטאג׳, אני קונה רק שם בגדים. מתאפקת לסייל ולא קונה אף בגד בשום מקום אחר. ככה לאט לאט יש לי ארון על־זמני, נעים, וחסכוני.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

צילום: נריה ששון

צילום: נריה ששון

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden