כל מה שחשוב ויפה
נגה גרינברג, רוקע הארץ
נגה גרינברג, רוקע הארץ

נגה גרינברג בגלריה בארי

פורטפוליו Promotion: בתערוכת היחידה בגלריה בארי, ״רוקע הארץ״, נגה גרינברג עוסקת במרחבים הביתיים ובאימהותה, שצומצמו במהלך תקופת הקורונה

במהלך השנה וחצי האחרונות נגה גרינברג הרכיבה גוף עבודות מבוסס צילום במצלמת 35 מ״מ וסרטי שקופיות 6*9. היא עסקה במרחבים הביתיים ובאימהותה, שצומצמו במהלך תקופת הקורונה. גרינברג מצלמת מפגשים בין מרחבים רוחניים־נפשיים לארציים, והתהליכים הקורים בהם. אלו מרחבים שכמהים לנסוק, שואפים לאופק ולמרחב נשימה, בו בזמן שמאפשרים את קיומה של האינטימיות (שגם היא עולה על גדותיה עד להתפקע).

בגוף העבודות החדש שיוצג בתערוכה, דימויים של בית ומיטות הופכות לעננים לבנים, כתמי צבע עזים של פילם שעבר תהליכי כיליון, ונופים אמיתיים או מדומיינים. בכולם קו האופק נוכח, כמפריד בין מצבי קודש וחול או מצבי ביניים פנימיים וחיצוניים.

המציאות המגובשת והמאורגנת נפרמת לאיטה, מקופסאות אור קטנות והדוקות של נופים עם שמיים כחולים, להדפסי ענק של מיטות עם מצעים סתורים, פילם מוכתם ונופים מתפרקים, מוארים בהבלחות אור לא מתוכננות. התערוכה משרה תחושת התפוררות של גבולות וסדר, אל תוך מצבי אי־סדר או שלמות חדשים־צבעוניים ונועזים על גבול הפסיכדליה.

גרינברג תוחמת מרחבים שבמהותם הם לא מוגדרים – המפגש בין קרקע לשמיים, בין עירות לשינה, הפוטנציאל האינסופי של סרט הצילום ותחושת הגעגוע הדקה שמרחפת על הכל, מחפשת כלי קיבול לשכון בתוכו.


נגה גרינברג | רוקע הארץ
אוצרת: סופי ברזון מקאי
גלריה בארי
שיח אמנית: יום חמישי 18.11 בשעה 17:30
פתיחה: 4.11; נעילה: 4.12

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden