כל מה שחשוב ויפה
הסיפור שכן נגמר | איך לסיים רומן גרפי בהנחיית נעה כ״ץ
הסיפור שכן נגמר | איך לסיים רומן גרפי בהנחיית נעה כ״ץ

שבוע האיור 2021 // אפטרסקול

בית ספר הפופ־אפ לאיור ולעיצוב חוזר לשבוע האיור עם סדנאות וכיתות אמן ייעודיות לאנשי מקצוע פעילים: מאיור למוצר באפס מאמץ, איך לסיים רומן גרפי, מקונספט עד לנשימה הראשונה, מהסקצ׳בוק אל המסך ועוד

אפטרסקול – בית ספר הפופ־אפ לאיור ולעיצוב – חוזר לשבוע האיור ומזמין יוצרות ויוצרים, מאיירים, אנימטוריות, מעצבות ומעצבים, להצטרף לסדנאות ולכיתות אמן ייעודיות לאנשי מקצוע פעילים. בית הספר יפעל השנה בתאריכים 21-25.11 באגף החדש והנוצץ של מזא״ה 9 – בית הצעירים של עיריית תל־אביב-יפו. המיזם מציע ליוצרים הזדמנות לרענן את האסוציאציות, להתנסות בטכניקות חדשות, ללמוד טיפים וטריקים משולחן העבודה של מאיירים שווים במיוחד, להיפגש ולהניע רעיונות ופרויקטים חדשים.

״עולם האיור עשוי להיות בודד למדי״, מספרת המעצבת אור רוזנשטיין, ממייסדות הפרויקט. ״אחרי הכל, בדרך כלל מדובר בעבודה עצמאית בעולם מאוד תחרותי, וקשה ליצור קשרים של ממש וללמוד דברים חדשים כשעובדים לבד. אבל במהלך השנים נוצרה קהילה של ממש מסביב לפרויקט אפטרסקול״.

אפטרסקול החל בשנת 2017 כיוזמה של רוזנשטיין ביחד עם המעצבת תום כהן במסגרת לימודיהן בתכנית לאוצרות בשנקר, והפך למוסד קבוע בשבוע האיור. הפרויקט פועל על מנת לקדם את קהילת האיור המקומית ולהזרים רעיונות ומפגשים חדשים ליום־יום שלנו. במשך שבוע אחד מאיירים ומעצבים יכולים לקום משולחן העבודה ולהיפגש ללמוד וללמד בסדנאות, להתעדכן בהרצאות מעניינות בתחום, ליצור וליזום עבודות עצמאיות וליצור קשרים עם מאיירים אחרים.

״במהלך השנה וחצי האחרונות, כשלא יכלנו להיפגש, הצורך הזה בלט מאוד,״ מסבירה כהן. ״הסגרים אמנם איפשרו לחלק מהאנשים להתחיל פרויקטים עצמאיים נפלאים, אבל ראינו גם הרבה ייאוש וחוסר ריכוז כחלק מהמעבר של כל אפיקי החיים אל תוך הבית. השנה אנחנו רוצות לקחת את מה שלמדנו ולשמש גם כמאיץ עבור עסקים קטנים״.

תדמית שבוע האיור 2021. איור: אלי בבג׳נוב

תדמית שבוע האיור 2021. איור: אלי בבג׳נוב

השנה אפטרסקול יזכה לחנוך את התרחבות מזא״ה 9 אל המבנה הצמוד – מזא״ה 7 – מבנה היסטורי שזכה לשיפוץ ולשימור מרשים. מזא״ה 9 פועל כבית הצעירים והצעירות של עיריית תל אביב יפו בלב העיר (ואחד מסדרה של בתי צעירים שקמו לאחרונה ברחבי העיר). הצוות המופלא של הבית פועל לשיפור חייהם של צעירי העיר, לעידוד היזמות החברתית בעיר ולקידום מדיניות לטובת צעירים. בבית מעניקים שירותים רלוונטיים ועובדים בתצורה של ״קוד פתוח״ בה המשתמשים יוצרים את התכנים במקום בהתאם לצרכיהם.

בחדרים השונים אפשר לפגוש יוזמות חברתיות, עשייה יצירתיות, שיתופי פעולה, חלל עבודה חופשי ודינמי בלב תל אביב שמייצר חיבורים בין צעירים הפועלים למען הקהילה והתרבות בעיר, ולכן הוא בית טבעי ומושלם לאפטרסקול. בית הספר גם נהנה משיתוף פעולה פורה עם חברת ארטא, שמספקת ציוד איכותי וייחודי לסדנאות ולכיתות האמן.

כמה מהסדנאות שלנו

מאיור למוצר באפס מאמץ | סדנת Print on Demand עם ליאורה גורן

בסדנה נכיר את עולם ה־Print on Demand – שיטת הייצור של העולם החדש, שמאפשרת למאיירים ולמעצבות לפתוח מותג בינלאומי של מוצרים מאוירים מבלי לצאת מהבית (או להתעסק עם דברים מתישים כמו ספירת מלאי ודואר ישראל!).

בהנחייתה של ליאורה גורן – יועצת שיווק ואיקומרס בעלת סוכנות הייעוץ wecantoo.online – נצלול אל עולם הפרינט און דימנד – או POD. זוהי שיטה חדשנית שעוזרת לנו לעצב מוצרים שמבוססים על גרפיקה או איור מקוריים שלנו, ונשלחים היישר מהמפעל אל הלקוחות. במקום סטוקים של מוצרים, השיטה מאפשרת הדפסה ומשלוח אישי אוטומטי עבור כל לקוחה ולקוח דרך מערכת אונליין ייעודית שמתממשקת עם זירות ואתרי מסחר מובילים ומאפשרת לנו להקים את החנות האינטרנטית שתמיד חלמנו עליה.

ראשון, 21.11, 14:30-18:00

הסיפור שכן נגמר | איך לסיים רומן גרפי בהנחיית נעה כ״ץ

הסדנה לכל מי שחולמים להתחיל רומן גרפי ולא יודעים איך להתחיל, לכל מי שהתחילו ונתקעו באמצע, למי שנלחץ ולמי שאיבדה את ההשראה, ולכל מה שביניהם. בסדנה נלמד מנעה כ״ץ – כן, אותה אחת מהקומיקס הנפלא של הציפורים, שבאמתחתה כבר ארבעה רומנים גרפיים – הכל אודות הרומן הגרפי.

איך להתחיל אותו, איך להמשיך אותו, איך לממן אותו ואיך להוציא אותו לאור. במפגש נדבר על התהליך מתחילתו ועד סופו, ניצור קבוצת תמיכה וביקורת, נבחן את הפרויקטים האישיים של כל אחד ואחת מאיתנו ונעבוד עליהם יחד.

שלישי, 23.11, 14:30-18:00

מהסקצ׳בוק אל המסך | טריקים יעילים למאיירים עם דקל חברוני

מהסקצ׳בוק אל המסך | טריקים יעילים למאיירים עם דקל חברוני

מקונספט עד לנשימה הראשונה | סדנת עיצוב דמות עם אלי בבג׳נוב

בסדנה נפגוש את אלי בבג׳נוב – מאייר ואמן, ממייסדי סטודיו זהרה להדפס ריזוגרף, שגם אחראי על איור התדמית של שבוע האיור השנה – ונחקור את השאלה מה הופך דמות למושכת, מעניינת, זכירה וייחודית. נשוטט במגוון מקורות השראה ורפרנסים: סיפורים, תרבויות, צורות, צבעים, תנוחות, תקופות, טבע ודומם. מתוך כל ההשראות הללו, נרכיב דמות בטכניקה האהובה עלינו ונפיח בה חיים.

שלישי, 23.11, 19:00-22:00

מהסקצ׳בוק אל המסך | טריקים יעילים למאיירים עם דקל חברוני

בהנחייתו של דקל חברוני – מאייר, אמן דפוס רשת, מרצה ומנהל הסדנה להדפס במכון הטכנולוגי חולון – נעסוק בטריקים הקטנים שעושים את ההבדל המשמעותי בעבודת האיור, ונלמד איך להעביר טקסטורות ידניות לסביבה דיגיטלית. ניצור טקסטורות בהשפעת הסביב הפיזית, נמיר אותן לפורמט דיגיטלי, ולבסוף נהפוך אותן לחומר גלם איורי ונוח לשימוש.

רביעי, 24.11, 18:30-21:30

כל הפרטים והפתעות אחרות באתר שבוע האיור >>>

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden