כל מה שחשוב ויפה
ארי פולמן, איפה אנה פרנק
ארי פולמן, איפה אנה פרנק

הרשימה המשותפת 04.11 // פסטיבל אניניישן 2021

פסטיבל אניניישן בירושלים - הקרנות מיוחדות של סרטים מהארץ ומהעולם, סרטי אנימציה זוכי פסטיבלים, פעילויות לילדים, מפגשי אמנים, יריד תעסוקה, ספיד־דייטינג לאנימטורים ומסיבת אנימציה

פסטיבל אניניישן – פסטיבל האנימציה הבינלאומי – ירושלים, במהדורתו השישית יפתח היום ויציג כ־40 אירועי תוכן שונים מהארץ ומהעולם. אוצרת ומנהלת הפסטיבל זאת השנה השביעית, תמי ברנשטיין, פותחת ונועלת את הפסטיבל בשני סרטי מופת של יוצרים מקומיים.

איפה אנה פרנק ואגדת חורבן

באירוע הפתיחה של הפסטיבל יוקרן הסרט ״איפה אנה פרנק״ של ארי פולמן, שהוקרן השנה בפסטיבל קאן, בעיבוד מקורי לסיפור המוכר. במרכז העלילה ניצבת קיטי, חברתה הדמיונית של אנה, אותה ילדה שאנה הקדישה לה את כל כתבי היומן המקורי. קיטי מתעוררת בביתה של אנה 75 שנה אחרי תום המלחמה ויוצאת למסע חיפושים אחר אנה. 

את הפסטיבל ינעל הסרט ״אגדת חורבן״ בבימויו של גידי דר ובאיוריהם של זוכי פרס אופיר, דוד פולונסקי ומיכאל פאוסט. בסרט הם מציגים את אחד הסיפורים השנויים במחלוקת בהיסטוריה היהודית, סיפור המרד היהודי באימפריה הרומית שהידרדר למלחמת אחים, והוביל לחורבן בית המקדש השני. העלילה מסופרת מנקודת מבטו של בן בטיח, ושואלת שאלות לגבי השאיפה לצדק ולחירות שדוחפת אותו למעשים קיצוניים המשפיעים על העם היהודי עד היום.

בנוסף, יתקיימו בפסטיבל אירועים נוספים: יוקרנו סרטים מפסטיבלים ברחבי העולם; פסטיבל שטוטגרט וארס אלקטרוניקה, חגיגות 100 שנים להולדתו של זדנייק מילר הצ׳כי, יריד תעסוקה לאנימטורים, האקתון, פעילויות לילדים, סרטים בטכנולוגיית מציאות רבודה ומסיבת אנימציה של קולקטיב תוהו. 

אגדת חורבן

אגדת חורבן

מסטרים – ארכיפלג 

הסרט ״ארכיפלג״ לוקח אותנו למסע לא שגרתי בקוויבק. במאי הסרט, פליקס דופור־לפרייר, אמן ויוצר קולנוע שנולד בקנדה, מתאר אותה באמצעות קומפוזיציות מפתיעות של אנימציה מרהיבה שיצרו 12 אנימטורים בעלי סגנונות שונים. הוא משלב יחד אלמנטים תיעודיים ובדיוניים; טקסטים בכתב יד; מפות ישנות; תצלומים וחומרי ארכיון; וכל אלה מתגבשים לכדי מסה קולנועית מסחררת המנסה לפענח מה הופך פיסת אדמה לאזור או קהילה מוגדרת. 

סרטים קצרים – חפרפר

לרגל 100 שנה להולדתו של זדנייק מילר, יוקרנו סרטי האנימציה של ״חפרפר״. דמותו המצוירת של החפרפר כמו גם האמן והבמאי זדנייק מילר (1921-2011) מוכרים בעולם ומוצגים מעל 60 שנה בספרים וסרטים מצויירים. ייחודיותו של החפרפר שיצר מילר מתבטאת ביכולת לתת לגיבורו סיטואציות שילדים מכל דור יכולים להזדהות איתן, ולחוות אותן. השפה הוויזואלית של כל סרט היא תוצאה של חיפוש אחר הבעה אמנותית המתאימה לצעירים ומבוגרים כאחד.

חפרפר

חפרפר

ארכיפלג

ארכיפלג

יצוג קווירי באנימציה

יצוג קווירי באנימציה

אירועים – ליאן ברוש וענן גיבסון על ייצוג קווירי באנימציה

בוגרות המחלקה לאמנוית המסך בבצלאל, ליאן ברוש וענן גיבסון, יספרו מדוע הן חושבות כיום שייצוג להט״בי בסדרות אנימציה, גדל, ולמה הוליווד עוסקת בקהילה המקופחת. ליאן וענן מציגות מבט על ההיסטוריה של עולם הקוויר בקולנוע ובעולם האנימציה, דנות באיקוניות של נבלי דיסני, על איך השד הלהט״בי גנב לכל הבנים המגניבים את הי־מן והג׳וקר, ולמה רבקה שוגר עושה טוב בבטן. 

מפגש אמן – אוסי ולד ונועה ברמן הרצברג על הולי־הולוקוסט 

מפגש עם האמניות על תהליך הבימוי המשותף בין יוצרת אנימציה לבין תסריטאית, שהסרט הוא גם סיפורה האישי, שהוביל אותן בסופו של דבר ליצור סרט דוקו־אנימציה אישי, נשי העוסק בדור שלישי לשואה; ועל תהליכי הפיתוח הקונספטואלי והוויזואלי של הסרט, החל מהרצון להיצמד לריאליזם ועד לצורך לברוח ממנו ככל האפשר. 

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden