כל מה שחשוב ויפה
אלון ברייאר, מאיירים אופטימיות בשרונה. צילום: גיא יחיאלי
אלון ברייאר, מאיירים אופטימיות בשרונה. צילום: גיא יחיאלי

הרשימה המשותפת 18.11 // שבוע האיור

76 תערוכות, 700 משתתפים, 10 ימים: שבוע האיור 2021 יפתח היום ברחבי העיר תל־אביב-יפו, עם דגש מיוחד על חללי תצוגה בשכונות הדרום ויפו

שבוע האיור של תל־אביב-יפו יפתח היום בפעם השמינית ויתקיים במהלך עשרה ימים ושני סופי שבוע, עד שבת 27 בנובמבר. השנה מפנה האירוע זרקור לשכונות בדרום העיר, במזרח העיר וביפו, עם 700 יוצרות ויוצרים שיציגו את עבודותיהם ב־76 תערוכות.

ברכת המאייר | מרכז אדמונד דה רוטשילד

זוכי.ות פרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים על־שם בן־יצחק – דור המייסדים.ות של האיור הישראלי בן־זמננו, בחרו להציג בתערוכה מאיירים.ות צעירים.ות ומבטיחים.ות שנמצאים בתחילת דרכם בתחום האיור: יוסי אבולעפיה בחר באלי בבג׳נוב; אורה איתן בחרה בעינב ויסמן; אלונה פרנקל בחרה בטליה דריגס; דני קרמן בחר בעדן אופיר; מישל קישקה בחר בוליה רוזנצוייג.

חמישה זוגות של מאיירים ומאיירות – אייקונים שעליהם גדלנו לצד דור העתיד של האיור הישראלי – רוקמים בסדרה של מפגשים יצירתיים קשר בין־דורי חדש, וחושפים בפני הקהל דיאלוג שכולו התפעלות הדדית, אישית ומקצועית, הנעה בין צעדים ראשונים ומהוססים להתבוננות רפלקטיבית על העבר.

תנועה אמנותית | מרכז תרבות אניס

פריימים נבחרים מתוך מבחר סרטי אנימציה שנוצרו על ידי סטודנטים ובוגרים מכלל האקדמיות לאמנות ולעיצוב בארץ בשנים 2020-2021. הסרטים יוקרנו בהקרנה חגיגית במסגרת אירוע האנימציה של שבוע האיור שיתקיים ביום חמישי ה־25.11, ויכלול בין השאר הרצאות ומפגשים של יוצרים מובילים בתחום.

עינב ויסמן, ברכת המאייר, מרכז אדמונד דה רוטשילד

עינב ויסמן, ברכת המאייר, מרכז אדמונד דה רוטשילד

סיורי שבוע האיור

בואו להכיר את שבוע האיור מקרוב: ​כמדי שנה שבוע האיור נפרש במוקדים רבים ברחבי תל אביב ומציע שלל תערוכות מיוחדות בחללים שונים – גלריות, בתי מלאכה, חנויות, בתי מלון, ברים ומסעדות ומתחמי חוצות. הסיורים המודרכים של שבוע האיור יציעו מבט מעמיק ומעשיר על מדיום האיור ועל הקשריו לעיצוב ולאמנות חזותית, יהוו מפגש עם העשייה העכשווית בתחום, ויאפשרו דיון בסוגיות אורבניות, בקשר בין תרבות, עירוניות, ותהליכי ג׳נטריפיקציה, ובשינוי שהעיר עוברת בשנים האחרונות. 

מאיירים אופטימיות | פארק שרונה

עשרה מאיירים – מבוגרים צעירים שסיימו את הלימודים בקיץ האחרון, ועד לבכירי היוצרים בתחום – מציעים את הפרשנות שלהם לכותרת התערוכה ״מאיירים אופטימיות״, ומעניקים את הפרשנות האישית שלהם לתקופה מבלבלת זו. התערוכה מוצגת בכרזות ענק על גבי מבני הטמפלרים בפארק שרונה. 

לצד התערוכה בפארק, בימי שלישי של שבוע האיור המאיירים של קולקטיב תמ״א (תכנית מתאר איורית) מאיירים על גבי תחתיות בשרונה מרקט ומחלקים אותן למבקרים ובליינים על הבר. 

יובל יצחק, אמא תחנה, התדר. צילום: מ״ל

יובל יצחק, אמא תחנה, התדר. צילום: מ״ל

אמא תחנה | התדר

המאיירים של קולקטיב תמ״א – בוגרים טריים של מסלול איור במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל – מתבוננים בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב כמעין משולש ברמודה מקומי; מרחב שבו הגבול בין אגדות אורבניות לאמת מיטשטש. כמו במצולות הים, גם בתחנה, ככל שהם צוללים עמוק יותר אל מצולותייה החשוכים הם מגלים רבדים של חיים נסתרים מן העין, ומוצאים שבכל אגדה יש גרעין לא צפוי של אמת. במיצג אווירתי שמשלב מדיות של איור, פיסול והקרנה, מציפים חברי הקולקטיב את החיים האמיתיים שמתקיימים בתחנה כאן ועכשיו.

פטליזם בנווה שאנן | מרכז קהילתי הגר״א, נווה שאנן

בוגרי 2020 של האקדמיה ויצו עוסקים בשאלת הגורל והבחירה החופשית, ושואלים עד כמה כבול האדם לסדר הטבעי והקבוע מראש, וכיצד עומדת האינדיבידואליות למבחן אל מול אירועים חסרי שליטה. בנוסף מציגים חברי הקבוצה אוסף של פרויקטים אישיים במגוון מדיות.

צלקות קטנות | אברהם הוסטל

שרה ג׳יין מאיירת נשים דמיוניות ואמתיות שנושאות צלקות, חשופות או בלתי נראות, שמסמלות פציעה והחלמה. יש בינהן מי שחיות חיים שלמים בתחושת הישרדות, ויש שנולדות מתוך אפרן ויוצאות מחוזקות.

שרה ג׳יין, צלקות קטנות

שרה ג׳יין, צלקות קטנות

אפטרסקול | בית הספר של שבוע האיור

אפטרסקול, בית הספר של שבוע האיור, יתארח השנה במבנה הכי יפה בעיר – בית הצעירים בלב העיר, מזא״ה 9, בקומת הסדנאות החדשה. יוצרות ויוצרים מוזמנים ללמוד מיומנויות וטכניקות חדשות ממגוון מאיירים מעולים, להכיר מעצבים, יוצרים ודמויות מובילות בתחום; להתעדכן, ליצור, ליזום ולהתניע את הפרויקטים הבאים. מאיירים, מעצבים ויוצרים מוזמנים לקום משולחן העבודה ולפגוש רעיונות חדשים בסדנאות, בכיתות אמן, בהרצאות ובשלל אירועים.

​טופס 17 | בית החולים האנגלי, יפו (הבית הסקוטי)

רומנים גרפיים, כרזות וקומיקס שעוסקים בהומור ובציניות במחלות שונות – מסרטן השד ועד אנדומטריוזיס – מספרים את סיפור המחלה האישי והמשפחתי. נועה ביו מציגה איורים מתוך אפליקציית שעיצבה בכדי לעלות את המודעות לבדיקה עצמית של סרטן השד, שני פומס ומורן ברק עוסקות במתח שבין המטופל והתרופות שאותן הוא לוקח, בעוד שעבודותיה של אלה בן עמרם עוסקות בטקסי ריפוי של נשות סרייבו מהמאה הקודמת. 

אוצרות התערוכה – נעמה ריבה וענת שפירא – שתיהן מחלימות מסרטן שד, בחרו באיור ככלי התמודדות, והן מציגות את חווית החולי על רבדיה השונים באופן פורץ גבולות במטרה לנרמל את השיח על מחלות כחלק בלתי נפרד מהחיים.

התקופה הורודה | מוזיאון יפו

מאיירות ומאיירים הוזמנו לאייר בהשראת התקופה הוורודה של פיקאסו, שהתאפיינה בעבודות מונוכרומטיות בגוונים ורודים, ועסקה בין היתר בנושאים עליזים ושמחים. האיורים בתערוכה חושפים תקופה ורודה עכשווית, כפי שהיא מצטיירת דרך עיניהם של 33 מאיירים/ות שיצרו בשפה ובסגנונם האישי, ומבטאים היבטים חברתיים, תרבותיים, ואישיים. התערוכה היא תערוכת המשך לתערוכה התקופה הכחולה שהוצגה בשבוע האיור 2019, ונוצרה אף היא בהשראת יצירותיו של פיקאסו.


שבוע האיור 2021
18-27.11 ברחבי העיר תל־אביב-יפו
הצטרפו לסיורים של פורטפוליו בשבוע האיור 2021 >>

יובל כץ, התקופה הוורודה, מוזיאון יפו

יובל כץ, התקופה הוורודה, מוזיאון יפו

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden