כל מה שחשוב ויפה
עמרי הרמלין. צילומים: אייל אגיבאייב
עמרי הרמלין. צילומים: אייל אגיבאייב

מה קורה // עמרי הרמלין

עמרי הרמלין משלב בגלריה דנה ביד מרדכי בין עבודת וידאו לעבודות פיסול חדשות, המייצרות הקבלה מחויכת אך אירונית בין הזירה הקולנועית־פרפורמטיבית לזירה הצבאית

מי?

עמרי הרמלין, 37, תל אביב.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

בזוגיות.

מה בצלחת?

אוהב לאכול כמעט הכל, וכנראה שלעולם לא אסרב לפיצה.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

בימים אלה אני מציג תערוכת יחיד, ״מנגינה קבועה״, בגלריה דנה בקיבוץ יד מרדכי (אוצרת: רווית הררי). זו אולי גם הזדמנות טובה להזמין לשיח גלריה מחר (שבת 11.12 בשעה 12:00). התערוכה משלבת בין עבודת וידאו לעבודות פיסול חדשות, המייצרות הקבלה מחויכת אך אירונית בין הזירה הקולנועית־פרפורמטיבית לבין הזירה הצבאית, באמצעות ציטוטים קולנועיים ותעתועים חומריים.

birds

וזה אולי גם מה שכדאי תדעו, שמה שרואים בתערוכה לא בהכרח מה שהוא נראה. העמדה האמביוולנטית הזו של הצופה אל מול החומרים חשובה בהקשר התערוכה, ואולי בהקשר של צפיה באמנות בכלל. מלבד התערוכה אני נהנה לארח בסטודיו שביפו וכל מי שמעוניין לבקר מוזמן ליצור איתי קשר.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

כשחייתי בניו יורק יצא לי לעבוד אצל אמנים מפורסמים רבים. מניסיוני, ככל שהם היו יותר גדולים, הם היו יותר אדיבים ונדיבים. אך אני מעדיף דווקא לספר על אנקדוטה אחרת.

יצא לי ללכת לפרמריה של הסרט ״רומא״ בקולנוע גילדת הבמאים של אמריקה. שחקנים ובמאים משמעותיים רבים הגיעו לחלוק כבוד לסרטו החדש של אלפונסו קוארון. לא הרחק ממני התיישב הבמאי ג׳ים ג׳רמוש, ולא יכולתי שלא לצפות בו צופה בסרט. מהכתובית הראשונה ועד כתובית הקרדיט האחרונה, הוא היה מפוקס וקשוב למסך הגדול בריכוז רב. קשה להסביר אבל היה מעניין לראות כיצד אמן צורך עבודה של אמן אחר. 

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

פרויקט החלומות שלי כרגע הוא סרט פיצ׳ר המכיל סצנות ודמויות רבות המושפעות מאירוע אחד המתרחש בבניין מגורים. על אף שבכל דירה מתרחשת סצנה שונה, כל הסרט מצולם ‏ברגע האירוע ובשניות שאחריו בבת אחת; כלומר, סרט באורך מלא שצולם בדקה אחת בלבד. לא משנה כמה הפרוייקט יעל,ה כנראה שהמימון העיקרי שלו יצטרך להיות ‏חזרות רבות וחדוות יצירה.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

נעליים שאוכל ללכלך.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden