כל מה שחשוב ויפה
שלי השחר ויונת חמיידס. צילום: מ״ל
שלי השחר ויונת חמיידס בגלריה B.Y5. צילום: מ״ל

הרשימה המשותפת // 09.12.2021

פסטיבל החג של החגים בחיפה, אנגז׳ה בגלריה B.Y5, המצאת הציור בגלריה נגא, מיכאל מגן בתיאטרון ירושלים, ג׳ייסון מוריס דנינו הולט בגלריה אלפרד, רותם קודיש בבר בבל

פסטיבל החג של החגים בחיפה

פסטיבל ״החג של החגים״ יערך בשלושת סופי השבוע בחודש דצמבר, ברחבי העיר חיפה, ביוזמה משותפת של בית הגפן, מרכז תרבות משותפת ערבית־יהודית ועיריית חיפה. בספריה שבמרכז התרבות ע״ש קלור שבבית הגפן תוצג התערוכה הארצית המסורתית ליצירות ילדים זו השנה ה־20, ובה יהודים וערבים בגילאי 6-12 יציגו את יצירותיהם בנושא ״מחבואים״.

בנוסף יתקיימו שני מצעדי חג המולד מסורתיים שיחלפו בין ואדי־ניסנאס לשדרות בן־גוריון; תערוכות חדשות יפתחו בגלריית בית הגפן; וכן תושק עבודת חוץ חדשה במסגרת פרויקט הרענון של ״מוזיאון ללא קירות״, קונצרט ״חנוכריסמס״. זאת לצד שלל מופעי מוזיקה קלאסית, מוזיקת עולם, ג׳אז ועוד; מופע דו־לשוני לכל המשפחה מיוחד לחנוכה ״אור החג״; סיורים שונים, מופעי תיאטרון, מחול, סטנד־אפ וערבי שירה. בשבתות יוקם מתחם מופעים לילדים בחצר בית הגפן וכן יתקיימו סיורים לכל המשפחה, סדנת רקמה פלסטינית ועוד.

ג'פרא אבו זולוף צילומים: אלעד שריג

ג׳פרא אבו זולוף. צילומים: אלעד שריג

נסרין אבו בכר

נסרין אבו בכר


אַנְגָּזֶ׳ה בגלריה B.Y5

התערוכה הקבוצתית אַנְגָּזֶ׳ה שנפתחה בגלריה B.Y5 בתל אביב (אוצרת: מירב רהט; אוצרת משנה: מיכל קרסני), מציגה את סיומו של תהליך שנולד בעקבות הריחוק החברתי והבידוד בזמן הקורונה. יוצרות.ים מדיסציפלינות שונות הוזמנו לצאת למהלך מקרב על מנת לשים בחזית את החיבור בין אנשים ואת ההזדמנות להתפתחות אישית ומשותפת.

העבודות בתערוכה הן תוצר של דיאלוגים שנוצרו בין אמניות ואמנים, המכירים מקרוב או מרחוק, ואלו שעד פרויקט זה לא נפגשו מעולם. משתתפים: ענת בראל, מיכל ברקוביץ, עמרי גורן, רונה גלעדי־וואנו, לימור דן־חנגלי, זהרה הראל, נגה הראל, שלי השחר, רותי וגנר, שי וגנר, אילת זר־שיינבוים, יונת חמיידס, גילה מילר־לפידות, מיכל ניב, ימית סגל, יעל סונינו־לוי, הדר עמית, שחר קדם, אפרת קלומק, יונית קריסטל, ריקי קרן־צבי, לילך רז, שולי שוחט, שרה שחק, מיכאל שלומוביץ׳ (ז״ל), תמר שליט־אבני, רחי שמיר.

זהרה ונגה הראל מ״ל

זהרה ונגה הראל. צילום: מ״ל

ענת בראל ושרה שחק צילום: עידו דגן

ענת בראל ושרה שחק. צילום: עידו דגן


המצאת הציור בגלריה נגא

התערוכה ״המצאת הציור: איך עשית את זה?״ שתפתח מחר (10.12) בגלריה נגא (אוצר: יצחק ליבנה) מטילה ספק במיתוס המצאת הציור של פליניוס. המיתוס מספר שהציור הומצא על ידי נערה, שאהובה עמד לצאת למלחמה והיא משמרת זיכרון ממנו דרך ציור. ברגע הזה שבו היא ״מציירת״ היא הופכת על פי המיתוס לממציאת הציור.

התערוכה מפרקת את המיתוס ומבקשת להראות כיצד ציירים.ות ממציאים כל אחד.ת את מלאכת הציור הפרטית שלו. העבודות המוצגות מעלימות מהצופה את אופן עשייתם ובכך יוצרות נרטיב אחר מהמקובל שציור שייל לעבודת כפיים פיזית. משתתפים: מעין אליקים, יהושע בורקובסקי, מרים כבסה, יצחק ליבנה, יונתן צופי, גבריאל קלזמר, יוסף קריספל וגילי מרקו שני.

גיל מרקו שני מ״ל

גיל מרקו שני. צילום: מ״ל

יוסף קריספל צילום: לנה גומון

יוסף קריספל. צילום: לנה גומון


מיכאל מגן בתיאטרון ירושלים

תערוכת היחיד של מיכאל מגן ״איזון לבן״ שנפתחה בתיאטרון ירושלים (אוצרת: בת־שבע אידה) קוראת תיגר על החדרת סמלים מסחריים דרך האינטרנט לחיינו. בתערוכה מוצגת סדרה של 30 עבודות המבוססות על סמלי מותגים מוכרים כמו גוגל, טוויטר ועוד. אותם מפרק מגן ומרכיב אותם מחדש בשלל צבעים בוהקים ומנצנצים על גבי זכוכית המקנה להם אפקט מהפנט של ויטראז׳ המזכיר את הקתדרלות של ימי הביניים.

מיכאל מגן מ״ל

מיכאל מגן. צילומים: מ״ל


ג׳ייסון מוריס דנינו הולט בגלריה אלפרד

תערוכת היחיד של ג׳ייסון מוריס דנינו הולט, ״המונוגמיה הורגת״, שתפתח הערב (9.12) בגלריה אלפרד בתל אביב (אוצר: בר ירושלמי), היא התערוכה החמישית בתמה השנתית של הגלריה ״הווה מתמשך״. התערוכה מתמקדת בחוויית הקנייה שהשתנתה ואף הוקצנה במציאות שהתערערה מאז תחילת 2020. דנינו הולט מחבר בין חנות בוטיק, תא פורנו ו״גיפט־שופ״ מוזיאלי לכדי אירוע צריכה חוויתי שבו הכול סחיר ובעל מחיר, תוך כדי שהוא מזמין את המבקרים לקחת חלק בטקס הקנייה ה״קדוש״.

ג׳ייסון דנינו הולט מ״ל

ג׳ייסון דנינו הולט


רותם קודיש בבר בבל

התערוכה ״אנשי בבל״ שתפתח בשני (13.12) היא יוזמה משותפת של המאיירת רותם קודיש עם הבר בבל בתל אביב. קודיש יצרה סדרה של איורים מהירים בהתבוננות באנשים שיושבים בבר. האיורים יצאו מתוך מבט, טון דיבור או מילה שנאמרה ובהם השתמשה קודיש ונתנה להם פרשנות משל עצמה. הקו המוביל היה הניסיון לתאר את אופיו של אדם זר דרך סגנונה האישי. האיורים נעשו מבלי לבקש את רשותם של המאויירים, אך בסיום עבודת האיור הם קיבלו את האיור הסופי במתנה.

רותם קודיש

רותם קודיש

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden