כל מה שחשוב ויפה
רום אלקאדי, מתוך ״זאת אני״, הגלריה לאמנות עכשווית בערד
רום אלקאדי, מתוך ״זאת אני״, הגלריה לאמנות עכשווית בערד

הרשימה המשותפת // 16.12.2021

אסד עזי ושי יחזקאלי ברעננה; ניצן סט ורום אלקאדי בערד; יגאל תומרקין בגלריה חזי כהן; שי עיד אלוני, אוהד מטלון ויצחק ליבנה ברמת השרון

אסד עזי ושי יחזקאלי ברעננה

התערוכה ״הפרש הבודד והיהודי הנודד״ של אסד עזי ושי יחזקאלי (אוצרת: כרמית בלומנזון) תפתח מחר (17.12) בגלריית האוניברסיטה הפתוחה ברעננה. במרכז התערוכה עומד מושג הנדודים, כמצב קיומי, המשקף את המתח שבין חווית השייכות לבין תחושת הפליטות. שניהם עוסקים בשאלות של זהות, היסטוריה ותרבות בעזרת שפת הציור משוטטים במרחבים פנימיים, של אנושיות, של פנטזיה וגם במרחבי הציור עצמו, תוך חיפוש אחר הדרך ותוך תיעוד מסעם.

אסד עזי

אסד עזי. צילום: מ״ל

שי יחזקאלי, דיוקן עצמי רוקד על שולחנות צילום: יגאל פרדו

שי יחזקאלי. צילום: יגאל פרדו


ניצן סט ורום אלקאדי בערד

שתי תערוכות חדשות יפתחו מחר (17.12) בגלריה לאמנות עכשווית בערד, ״בעיות מילוליות״ של ניצן סט ו״ילדות״ של רום אלקאדי (אוצרת: לאה אביר). שם התערוכה של ניצן סט, ״בעיות מילוליות״, לקוח מתחום המתמטיקה. בתערוכה מחברת סט בין פתרון בעיות מתמטיות לחיים עצמם: היא משלבת הבטים חברתיים, היסטוריים ותרבותיים של המתמטיקה, יחד עם דפוסים והתנהגויות הטמונים בחיי היומיום, כמו גם במסורות שונות ובמנהגיהם.

רום אלקאדי מציג עבודות שמרכזן נמצאות נשים שחויבו להינשא בגיל צעיר, בישראל. ההערכה היא כי שכ־4,000 קטינות מושאות מדי שנה. דרך עבודות הווידאו המוצגות מצולמות ונשמעות אותן נשים צעירות, שילדותם נלקחה מהן. אלקאדי מבטאת במדיומים שונים את החוויות והתחושות האישיות של אותן נשים ואת הקושי שלהן להתנגד.

ניצן סט צילום: דניאל סגל

ניצן סט, קונסטרוקטיביות חברתית. צילום: דניאל סגל

רום אלקאדי מתוך מיצב וידאו

רום אלקאדי


יגאל תומרקין בגלריה חזי כהן

תערוכת היחיד של יגאל תומרקין, שתפתח מחר (17.12) בגלריה חזי כהן בתל אביב (אוצרת: ליסה מוטרו), תציג מבט מקיף על גוף עבודותיו של האמן לאורך השנים. יצירותיו של תומרקין מזוהות בטכניקת האסמבלז׳ תוך דיון על חומר, צורה וקומפוזיציה. חומרי הגלם השונים בעבודותיו לקוחים מגרוטאות לחלקי אוניית מעפילים שהופצצה ועד כלי נשק המנושלים מתפקידם ונטענים במבט מתריס וביקורתי כנגד החברה ומעשי האדם.

יגאל תומרקין צילום:

יגאל תומרקין. צילומים: מ״ל

יגאל תומרקין, פורטרט עצמי צילום:

יגאל תומרקין


שי עיד אלוני, אוהד מטלון ויצחק ליבנה ברמת השרון

שלוש תערוכות יחיד נפתחו בגלריה העירונית לאמנות עכשווית ברמת השרון (אוצרות: רווית הררי). בתערוכה ״ששת״ שי עיד אלוני מציג מיצב בחלל הגלריה, ההופכת למקום טקסי של פולחן. הוא עצמו, האמן, מופיע במרחב התערוכה כשמאן הנע בין זהויות ובין תפקידים שונים באמצעות בגדים ומסכות, תוך שהוא בוחן את את אופיין של פעולות גופנית דרך תפקידה של הדמות.

בתערוכה ״ימים ירחיים״ אוהד מטלון ממשיך לחקור את גבולותיו של מדיום הצילום. בבסיס התערוכה סדרת צילומים, המורכבת מפעולה טכנית של הנחת פוזיטיב הצילום על הנגטיב שלו בחפיפה מלאה, עד שהם מבטלים אחד את השני. הביטול יוצר משטחים אפורים חלקים ואטומים, המייצרים אשליה של תבליט הנראה כמו אוביקט תלת־ממדי.

בתערוכה ״שבר ענן״ יצחק ליבנה מציג שתי סדרות של צילומים המתרחשות באותו זמן, כשכל אחת מהן בוחנת נקודות מבט שונה של סביבת החוף, שמיים וים. בסדרה אחת נראים דימויי ילדים המושלכים בידי אביהם לשמיים כפעולה משחקית. ובסדרה השנייה נראים ״מחפשי אוצרות״ על שפת הים, סורקים את החוף בעזרת גלאי מתכות. שתי הסדרות יחד מדמות את פעולת היצירה המתחילה בחיפוש ובחקירה פנימיים, ומסתיימת בהנפה מטפורית של יצירת האמנות מעלה.

שי עיד אלוני

שי עיד אלוני ברמת השרון. צילומים: מ״ל

אוהד מטלון

אוהד מטלון

איציק ליבנה

איציק ליבנה

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden