כל מה שחשוב ויפה
מוזיאון ישראל
מוזיאון ישראל. צילום: מ״ל

מנכ״ל חדש למוזיאון ישראל: פרופ׳ דניס וייל

פורטפוליו News: דניס וייל יחליף את עידו ברונו ויכנס לתפקיד מנכ״ל המוזיאון במרץ 2022. הוא יעלה לישראל ויתגורר בירושלים

מוזיאון ישראל הודיע הערב (ג׳) על מינוי פרופ׳ דניס וייל למנכ״ל החדש של המוזיאון. מועצת המנהלים של מוזיאון ישראל בחרה בווייל פה אחד, מבין מועמדים רבים מהארץ ומהעולם (שזהותם לא נמסרה). הוא יכנס לתפקיד מנכ״ל מוזיאון ישראל בתחילת מרץ 2022 ויחליף את פרופ׳ עידו ברונו, שכיהן בתפקיד זה בארבע השנים האחרונות.

דניס וייל. צילום: ג׳ון פאייר

דניס וייל. צילום: ג׳ון פאייר

וייל, בן 60, יליד שווייץ, מכהן כיום כדיקן הפקולטה לעיצוב של המכון הטכנולוגי של אילינוי (IIT) בשיקגו, שם הוא מלמד מאז 2005. לרגל כניסתו לתפקיד, הוא יעלה לישראל ויתגורר בירושלים. הוא בעל תואר שני בעיצוב מהמכון הטכנולוגי של אילינוי ותואר בהנדסה כימית מהמכון הטכנולוגי השווייצי (ETH) בציריך.

וייל מסר: ״אני גאה על בחירתי לתפקיד המנכ׳׳ל הבא של מוזיאון ישראל, אחד המוזיאונים המובילים בעולם ומוסד התרבות הגדול והחשוב בישראל. חדשנות מבוססת על שיתופי פעולה ויצירתיות, ואני נרגש לעבוד יחד עם האוצרים, המנהלים והעובדים המוכשרים של המוזיאון כדי להשיא את פעולותיו ואת תדמיתו״.

וייל פועל בתחום העיצוב מזה כ־30 שנה, תוך שהוא מתרכז במיוחד בעיצוב חדשני במגזרים העסקי, הציבורי והחברתי. בעבר כיהן כסגן הנשיא לחדשנות ועיצוב ברשת מקדונלד׳ס העולמית. לצד הקריירה המקצועית, הוא פעיל חברתי בעל מחויבות גבוהה והיה חבר מוביל במועצות מנהלים של ארגונים חברתיים בסקטור הפרטי והציבורי כאחד וחבר בשורה של ארגונים יהודיים בעולם. הוא כיהן לא אחת כחבר בוועדות מייעצות ובוועדות פרסים בחו״ל ובארץ בתחום העיצוב והינו בעל ניסיון רב בגיוס כספים ובארגון אירועי תרבות בינלאומיים בהשתתפות מוזיאונים, אמנים וסופרים.

birds

הוריו, ז׳קלין וארנסט וייל ז״ל, היו מהתומכים הנלהבים של ישראל בכלל ושל מוזיאון ישראל בפרט במשך עשרות שנים. אמו יסדה את אגודת ידידי מוזיאון ישראל בשווייץ ואחיו, פיליפ וייל, הוא יו״ר אגודת הידידים הישראלית של מוזיאון ישראל בשנתיים האחרונות.

עו״ד יצחק מולכו, יו״ר מועצת המנהלים של המוזיאון אמר על המינוי: ״במהלך הקריירה שלו, הוכיח פרופ׳ דניס וייל כי הוא יודע לשלב בין יכולות עיצוביות ואנליטיות לבין חשיבה חדשנית באופן המוביל להצלחה. אנו משוכנעים כי ניסיונו הניהולי וכישרונו הרב כמעצב, מגייס כספים ואסטרטג, יחזקו את המוזיאון כלפי פנים וגם את מעמדו כאחד המוזיאונים המובילים בעולם״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. ניר

    על יצחק מולכו בויקיפדיה כתוב: בנובמבר 2017 נעצר ונחקר באזהרה מספר פעמים בידי משטרת ישראל כחשוד במעורבות בפרשת הצוללות, לצד שותפו, שמרון. בנובמבר 2018 הודיעה המשטרה כי לאחר שנסתיימה החקירה עמדתה היא שלא נתגבשה תשתית ראייתית נגד מולכו.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden