כל מה שחשוב ויפה
פרנץ רוזטי, פסטיבל ZER0|1NE
פרנץ רוזטי, פסטיבל ZER0|1NE

פסטיבל ZER0|1NE לאמנות דיגיטלית חוזר לירושלים 

פורטפוליו Promotion: פסטיבל ZER0|1NE השני לאמנות דיגיטלית, שיתקיים בירושלים בשבוע הבא,  יכלול כנס לאמנות דיגיטלית בבית הנסן בתאריכים 28-29.12, עם מיצבים, הופעות אודיו ויז׳ואל, הרצאות, תערוכה דיגיטלית ועוד

פסטיבל ZerO1ne הבינלאומי לאמנות דיגיטלית חוזר בפעם השנייה במהדורה היברידית שכוללת תערוכה אינטרנטית, הופעות אודיו ויזו׳אל, לצד מיצבים וכנס אמנות דיגיטלית בבית הנסן. הפסטיבל יתפרש בין מספר מוקדים ברחבי ירושלים (בית הנסן, מוזיאון מגדל דוד, המזקקה), כמו גם גלריה אינטרנטית חדשה שנוצרה על מנת להעניק פלטפורמה ראויה ליצירות דיגיטליות.

הפסטיבל השנה שואל האם אנחנו מצליחים להגדיר מהי ״בינה״ ומהם גבולותיה; מדוע היא מכונה ״מלאכותית״ כשבפועל היא מקיימת מערכת יחסים דיאלקטית עם יוצריה, בני האדם; וכיצד נראה הקשר בין מערכות הבינה הקדומות לצד אלה החדשות? במסגרת זו הוזמנו יוצרים בעלי חזון מכל העולם, כשהפעילות של כל אחד ואחת מהם, מגלמת בדרכה את ההזדמנות שטמונה באזורים שנתפסים כמנוכרים, אנטי טבעיים ודיסטופיים. דווקא מתוך המרחב הטכנולוגי, הם מציעים פרשנות חדשה ומלאת השראה לעתיד אנושי יותר. 

סטודיו Entangled Others

סטודיו Entangled Others

עמרי ביגץ

עמרי ביגץ

במהלך הפסטיבל יתקיימו יומיים (28-29.12.21) של תערוכה רב־תחומית ברחבי בית הנסן, שבליבה כנס לאמנות דיגיטלית הכולל מופעים והרצאות של אורחים.ות מהארץ מחו״ל שיעסקו בתופעה האניגמטית של בינה מלאכותית:

יום שלישי, 28.12.21, 23:00-18:00
משתתפים.ות: מגי רוברטס (דרום אפריקה), על מודל בינה מלאכותית המאומן על ידי תמנונים; עמית צורן (ישראל) בהרצאה על שמאניזם דיגיטלי: אינטראקציה רוחנית עם מחשב; פרנץ רוזטי (איטליה) מציגה את מחקרה על נופים וטריטוריות וירטואליות בעזרת למידת מכונה.

יום רביעי, 29.12.21, 23:00-18:00
משתתפים.ות: פליקן מקורמיק (נורווגיה), על למידה ודמיון באמצעות מאגרי מידע ויזואליים; אילן מנוח (יוון), מחבר הקומיקס הראשון שנכתב עם בינה מלאכותית; ג׳ין קוגן (ארה״ב), עם יצירתו ״האמן המלאכותי האוטונומי״ ועוד.

ברחבי מתחם בית הנסן יוצגו לקהל הרחב, ללא צורך בהרשמה מראש, מיצבים שהקהל יכול לשוטט ביניהם של היוצרים.ות: Entangled Studios, Orphan Drift, תום לאב, רחלה אלקלעי, ירדן קולסי ודבורה פישר, ארז עזרא ואבי כהן, Memo Akten.


ZERO ONE | ירושלים, 27-31.12
ZERO ONE הוא פסטיבל אמנות דיגיטלית הפועל במפגש בין אמנות, טכנולוגיה, מיתוסים ומעשי קסם. הפסטיבל פועל משנת 2019, ומקורו בשיתוף פעולה בין מוזיאון מגדל דוד בירושלים והמנהלים האמנותיים יאיר מוס ודניאל זיני. 

פרטים מלאים וכרטיסים באתר >>

עמית רפאל צורן

עמית רפאל צורן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden