כל מה שחשוב ויפה
שרון רשב״ם פרופ, מתוך שבט אחים ואחיות. צילום: אבי אמסלם
שרון רשב״ם פרופ, מתוך שבט אחים ואחיות. צילום: אבי אמסלם

תערוכות ינואר-פברואר 2022 בסדנה לאמנות יבנה

פורטפוליו Promotion: ״שבט אחים ואחיות״, ״חיי מדף״ של שלמה כץ וקיר אמן של יהודה רחנייב: מקבץ תערוכות חדש יפתח בסדנה לאמנות יבנה במוצ״ש 8.1.21. אוצר: רוני ראובן

במוצ״ש 8.1.21 בשעה 19.30 יפתח בסדנה לאמנות יבנה מקבץ תערוכות חדש באוצרותו של רוני ראובן, מנהל ואוצר הסדנה, במעמד ראש העיר מר צבי גוב־ארי (הכניסה חופשית, נעילה 28.2.21); שלוש תערוכות ושלושה מבטים על החיים בצילן של ספקות.

שבט אחים ואחיות

בתערוכה הקבוצתית ״שבט אחים ואחיות״ משתתפים 20 אמנים המציגים חוויות אישיות וזיכרונות מההווי המשפחתי. ייצוגים של המשפחה האידיאלית מופיעים באמנות הישראלית מראשיתה. אהבה גדולה ללא תנאים היא ממאפייני המשפחה הנורמטיבית ומהווה מקור לשמחה, הגנה וחום. לצד האידיליה וההרמוניה, קיימת גם תחושת האובדן וההקרבה המהלכת אימה על משפחות רבות.

האמנים המשתתפים: אהרון גלעדי, אילנה שניידר, שרית לילה האס, אפרת גולדברג, ניהאד דביט, רונית רוט חדד, שרון רשב״ם פרופ, גילה מילר, שולה קובו, תמר איסטרין, ג׳ניפר בלוך, ורד פירחי ליננברג, טולי זיו, אבי עזרא, צליל עזרא, אורנה דגני, זמירה מברך, גבי יאיר, יוסי מרק, ארנה שפירא, לאה דיין. לכל אחד מהם נגיעה אישית בהבטים השונים המייצרים את הביחד, הקרבה והאינטימיות, הנושאים עמם את המשקעים, הזיכרון והתקווה לדורות הבאים.

שולה קובו, מתוך שבט אחים ואחיות. צילום: מ״ל

שולה קובו, מתוך שבט אחים ואחיות. צילום: מ״ל

יוסי מארק, מתוך שבט אחים ואחיות. צילום: סטודיו שוקי קוק

יוסי מארק, מתוך שבט אחים ואחיות. צילום: סטודיו שוקי קוק


חיי מדף

בתערוכה ״חיי מדף״ של האמן שלמה כץ מוצגות עבודות המייצגות דרמות אנושיות ומוסריות, קטנות וגדולות, שלא תמיד מגיעות למרכז הבמה לשיח בחברה שלנו; אירועים המתרחשים בשולי החיים של רובנו, המוארים לפרק זמן קצר ומיד לאחר מכן נשכחים מהתודעה ומהלב. מידי פעם אנו מנערים את האבק מעל אירוע שנשכח על מדף ליבנו והוא חוזר לפעום בתוכנו: רגעים משפחתיים אנושיים, חברות ועזרה הדדית לצד עולם מנוכר.

שלמה כץ, חיי מדף - זיכרון ילדות. צילום: דורין כץ

שלמה כץ, חיי מדף – זיכרון ילדות. צילום: לורין כץ


העיר באפור

בקיר האמן ״העיר באפור״ של האמן יהודה רחנייב מוצבים גלילי קרטון דחוסים הנאספים מאתרי בנייה בסביבת מגוריו ובאזורי התעשייה בדרום תל־אביב, שעליהם הוא מצייר צמחייה, רמזים לדמויות אנוש ואורנומנטים צבעוניים בצבעים בוהקים. בעקבות הבנייה הבלתי פוסקת העיר מצטיירת בעיניו כאפורה, מזוהמת ורועשת.

לצד הגלילים מוצגות עבודות מתוך הסדרה ״נוף כדיוקן הורי״, סדרה שהחלה לפני כשנה בתום ימי השבעה על פטירת אביו ומוקדשת להוריו. ציורי נוף המזכירים את ילדותו, נוף המשתקף מהמדרגות שעולות לבית הוריו. בעבודתו האחרונה בסדרה עץ הדקל המצויר היוצר קווי מתאר של בית אשר אור בוקע מחלונותיו, אור המסמל את סיומה של הסדרה.

יהודה רחנייב, העיר באפור. צילום: מ״ל

יהודה רחנייב, העיר באפור. צילום: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden