כל מה שחשוב ויפה
שהד זועבי. צילומים: לנה גומון
שהד זועבי. צילומים: לנה גומון

מה קורה // שהד זועבי

שהד זועבי מציגה בגלריה נולובז עבודות זכוכית בטכניקה מיוחדת שפיתחה במהלך השנים. ״מבחינתי הזכוכית היא לא רק חומר גלם אלא בו־בזמן המצע, הכלי והאוביקט האמנותי״

מי?

שהד זועבי, בת 33, גרה ברמת גן; עובדת ויוצרת בנצרת.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

מה בצלחת?

הכל מכל, ממש לא בררנית.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן?

בשבוע שעבר נפתחה תערוכת היחיד שלי (אוצרת: שלומית ברויר) בחלל השיתופי נולובז שאני חברה בו. בתערוכה מוצגות עבודות חדשות שמפוסלות ומצוירות בזכוכית באמצעות טכניקה מיוחדת שפיתחתי במהלך השנים.

birds

מבחינתי הזכוכית היא לא רק חומר גלם אלא בו־בזמן המצע, הכלי והאוביקט האמנותי. משטח הזכוכית משמש אותי כבסיס לפעולה וחול הזכוכית כאמצעי לחריטה ולגריעה. בעבודות מגולמת מבחינתי הדואליות שבין השימוש היומיומי שבמוצרי הזכוכית לבין הייצוגים המטאפוריים שלה כסמל לשקיפות ולצלילות.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

יש לי קשר רציף מאז הלימודים עם האמנית אתי אברג׳ל. אתי בשבילי היא לא רק מורה ומנחה אלא מקור להשראה גדולה.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

יש לי חלום, אולי קצת שאפתני, להקים בית ספר לאמנות הזכוכית. בית הספר יקנה ידע ומיומנות טכנית לעבודה בזכוכית יחד עם פרקטיקות אמנותיות. תקציב נדרש? אצטרך כפי הנראה לשבת ולבנות תכנית עבודה ומימון…

מהו פריט הלבוש האחרון שקנית?

לא חשוב מה, העיקר שיהיה בצבע שחור.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

 1. יובל

  הי, אתחיל מלהגיד שפורטפוליו באמת עושה עבודה נפלאה בלהביא אמנים ומעצבים נפלאים לתודעה ולתת להם וליצירות שלהם במה. זה לא מובן מאליו ואין שני לו בארץ.
  אבל עם זאת, רציתי לבקש להעמיק קצת את התוכן. גם בכתבות וגם בפודקאסטים. הייתי שמחה לשמוע על היצירות, על העבודה על האמנים בתור אמנים מעבר למה יש להם בצלחת ואיזה בגד הם רוצים לקנות.
  אני מבינה שיש פה רצון להתאים את זה ולהנגיש את עולם האומנות והעיצוב לקהל הרחב אבל זה יקרה אם תצליחו לחבר אנשים לעומק שביצירה, בתהליך, בפיתוח ובהשפעה מאשר שאלות מקלילות.

  תודה

  1. yuval saar

   הי יובל, תודה על התגובה, שמחים לשמוע
   לגבי ההערה שלך – יש לנו מגוון פורמטים בפורטפוליו, מעמיקים וקלילים, יותר ופחות (וזה לא נובע מרצון להנגיש או להיות אליטסטיים). מדור מה קורה הוא בצד הקליל יותר במשוואה, הוא מיועד להיות כזה במחשבה תחילה, ואת המקום שבהם אנחנו מעמיקים אפשר למצוא בפרסומים אחרים.
   בכל מקרה ניקח את זה לתשומת ליבנו ושוב תודה
   יובל סער

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden