כל מה שחשוב ויפה
חיה גרץ־רן, חברות, מתוך התערוכה שומרת סלעים. צילום: בועז לניר
חיה גרץ־רן, חברות, מתוך התערוכה שומרת סלעים. צילום: בועז לניר

הרשימה המשותפת // 20.1.2022

ע.ו.ל.מ.ו.ת במשכן לאמנות של עין חרוד, חיה גרץ רן במוזיאון בית בכפר גלעדי, לארי אברמסון בגלריה במרכז ההנצחה בקרית טבעון ומשה גרשוני בסדנת ההדפס בירושלים

ע.ו.ל.מ.ו.ת במשכן לאמנות של עין חרוד

במשכן לאמנות בעין חרוד יפתחו מחר (שישי 21.1) ארבע תערוכות תחת השם ׳ע.ו.ל.מ.ו.ת׳, שהתגבשו בחודשים הראשונים של מגפת הקורונה (אוצר: יניב שפירא). כל אחת מהתערוכות מציעה עולם של סמלים אישיים וקולקטיביים, השאובים ממרחב נפשי ומחוויות אינדיווידואליות. הצגת התערוכות זו לצד זו מבטאות באופן חזותי מצבים של אי־ודאות וחוסר־ביטחון, בנוסף יחד הן יכולות להראות גם כמו תערוכה קבוצתית.

התערוכה ״בור״ של עמית קבסה היא תולדה של ריק מנטלי ויצירתי ושל תחושה שהורגשה כמה שבועות לאחר פרוץ המגפה. העבודות מבטאות את ניסיונו של קבסה להיאחז במסגרת חייו המוכרת ובשגרת היצירה היום־יומית, דבר שהביא אותו ליצור בשונה מעבודותיו הקודמות, סביבה ה״בולעת״ את המבקר.

בתערוכה ״עידן העבד״ מציג אמיר נוה מיצב הנע בין רישום, ציור ופיסול, היוצר סביבה חשופה ואינטימית כאחת, המונועת מתחושת דחיפות, הבאה לידי ביטוי בעבודה אקספרסיבית.

ביסוד התערוכה ״יציבה רעועה״ של אורית חופשי נמצאת חוויה אישית: העבודות המוצגות עשויות מחומרים שונים שמשמשים ליצירת רצף אסוציאציות הנע בין ממשי ומטאפורי, בין אדם וטבע, בין טבע ותרבות. התערוכה ״אטלנטיס״ של נועה בן־נון מלמד מציגה את תוצרי ההשתקבות בתוך השקט של ימי הקורונה בארכיון הצילומים של בן־נון מלמד: היא בחרה מתוכו עשרות דימויים ויצרה מהם הכלאות בעלות נופך סוריאליסטי.

אמיר נוה, מעשה מרכבה. צילום: מ״ל

אמיר נוה, מעשה מרכבה. צילום: מ״ל

נועה בן נון מלמד. צילום: מ״ל

נועה בן נון מלמד. צילום: מ״ל


חיה גרץ רן במוזיאון בית השומר בכפר גלעדי

התערוכה ״שומרת סלעים נשברים״ של חיה גרץ־רן תפתח מחר (שישי 21.1) במוזיאון בית השומר בכפר גלעדי (אוצרות: זוהר מונסונגו ובשמת הראובני זאבי). גרץ־רן מציגה ציורים המבטאים את הקול הנשי והחלוצי בהיסטוריה של ראשית היישוב העברי בארץ. היא משחזרת סצנות היסטוריות באמצעות איור של תצלומים ארכיוניים; על ידי פירוק הדימויים והרכבה מחדש היא יוצרת מבט אחר וחדש של דמותה של החלוצה בארץ.

חיה גרץ רן, אחות בתל חי. צילומים: בועז לניר

חיה גרץ רן, אחות בתל חי. צילום: בועז לניר


לארי אברמסון בגלריה במרכז ההנצחה בקרית טבעון

בתערוכת היחיד של לארי אברמסון, ״נותן בהם סימנים״, שתיפתח מחר (שישי 21.1) בגלריה לאמנות ישראלית במרכז ההנצחה בקרית טבעון, יוצגו עבודות שנוצרו במהלך 40 שנות יצירה (אוצרת: מיכל שכנאי יעקבי). העבודות מאפשרות להתבונן בשפתו הציורית של אברמסון שהתפתחה לאורך השנים, ולעקוב אחר הסימנים המופיעים בעבודותיו שוב ושוב.

לארי אברמסון. צילומים: אברהם חי

לארי אברמסון. צילומים: אברהם חי


משה גרשוני בסדנת ההדפס בירושלים

הספר ״משה גרשוני: הדפסים 2014-1979״, שנכתב על ידי גדעון עפרת ועוצב על ידי מגן ואדם חלוץ, מציג את יצירתו של האמן במדיום ההדפס במהלך 35 השנים שבהן פעל בסדנאות ההדפס השונות בארץ ובעולם. עם צאתו לאור של הספר נפתחה תערוכה בסדנת ההדפס בירושלים (אוצר: אריק קילמניק), המציגה עבודות נבחרות מתוך גוף עבודותיו הרחב של גרשוני.

משה גרשוני. צילומים: מ״ל

משה גרשוני. צילומים: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden