כל מה שחשוב ויפה
טל רוזן מתוך התערוכה ״לא רק סופה״. צילום מ״ל
טל רוזן מתוך התערוכה ״לא רק סופה״. צילום: מ״ל

הרשימה המשותפת // 27.1.2022

נעם ונקרט ושאדי טאופרה בגלריה מאיה, דניאל פישר בסדנאות האמנים בירושלים, יואב מאירי ורועי קופר בגלריה ויטרינה, ליאור גריידי באחד העם 9, טל רוזן בגלריה חנינא

נעם ונקרט ושאדי טאופרה בגלריה מאיה

שתי תערוכות יחיד יפתחו הערב (27.1) בגלריה מאיה בתל אביב. בתערוכה ״יכול לצאת גם מהיום הזה ציור״ (אוצרת: גבריאלה קליין) נעם ונקרט מציגה ציורים המתייחסים לחוויה המורכבת של האמנית כאמא. שאדי טאופרה מציג בתערוכה ״קול הצללים״ (אוצרת: רותי שגיא) עבודות אקספרסיביות על גבול המופשט, העוסקות בנושאים חברתיים ופוליטיים הקשורים לאוטוביוגרפיה האישית שלו.

נעם ונקרט, לילה. צילום: טל ניסים

נעם ונקרט, לילה. צילום: טל ניסים

שאדי טאופרה. צילום: מ״ל

שאדי טאופרה. צילום: מ״ל


דניאל פישר בסדנאות האמנים בירושלים

״טיפים למתחזה הזוהרת״, תערוכה חדשה של דניאל פישר, תיפתח בחמישי (10.2) בסדנאות האמנים בירושלים (אוצרת: הדס גלזר). בתערוכה יוצגו עבודות העוסקות במעמדן של נשים הנמצאות במצבי הגירה וחוסר ודאות, המובילות אותן לסיטואציות שהן הופכות את זהותן למעין חומר שאיתו הן משנות ומעצבות את מופען, במנעד הנע בין זוהר הוליוודי לתחושה החמקמקה של חלום ושבורו.

דניאל פישר, סיכת ביטחון להגנה עצמית. צילום: דניאל פישר ויהל עידן

דניאל פישר, סיכת ביטחון להגנה עצמית. צילום: דניאל פישר ויהל עידן

דניאל פישר, וידאו חד ערוצי

דניאל פישר


יואב מאירי ורועי קופר בגלריה ויטרינה

בתערוכה ״שפירא״ שנפתחה בגלריה ויטרינה במכון טכנולוגי חולון, מציגים יואב מאירי ורועי קופר מודלים אדריכליים ליד עבודות צילום, שנעשו בשכונת שפירא בתל־אביב. הבחירה בשכונה זו היא בהמשך למורכבות ולשינויים שחלים בה בשנים האחרונות: העבודות עוקבות אחרי דיירים שמנכסים את פעולת האדריכלות של הבניין לעצמם מחוסר אמצעים. פעולה זו יוצרת הרחבה של הדירות הקטנות באופן עצמאי ומייצרת אסתטיקה חדשה במרחב העירוני.

יואב מאירי. צילום: מ״ל

יואב מאירי. צילום: מ״ל

רועי קופר. צילום: מ״ל

רועי קופר. צילום: מ״ל


ליאור גריידי בגלריה לאמנות של מכללת סמינר הקיבוצים

תערוכת היחיד ״כ חול״ של ליאור גריידי תפתח הערב (27.1) בגלריה לאמנות של מכללת סמינר הקיבוצים, ״אחד העם 9״ (אוצרת: דרורית גור אריה). גריידי מלביש פרטי ריהוט שונים, הניצבים בחלל וניתנים להתבוננות בשני אופנים. מגבם הם נראים ״לבושים״ וארוזים בכיסוי קטיפה כחול, ומצידם השני הם מתגלים כעירומים וחשופים, כרהיטי עץ ישנים, המקפלים בתוכם זמן והיסטוריה. פעולת ההסתרה מעלה שאלות לגבי משמעות החיפוי של חפצי יומיום.

ליאור גריידי. צילומים: עדי לוי

ליאור גריידי. צילומים: עדי לוי


טל רוזן בגלריה חנינא

150 גרם של שיער אדם מונחים על רצפת גלריה חנינא בתערוכה ״גם סופה באה״ של טל רוזן (אוצרת: שירה ריימן). השיער הפרוס על הרצפה מזמין את הקהל לדרוך עליו כמעין שטיח. חווית ההליכה על שיער מוציאה אותו מהקשרו המוכר וטוענת אותו בהקשרים חדשים, שחלקם באים לידי ביטוי בתערוכה דרך ארבע עבודות פרפורמנס שמגיבות לחלל שנוצר.

טל רוזן. צילום: מ״ל

טל רוזן. צילום: מ״ל

טל רוזן. צילום: עלינא דקל

טל רוזן. צילום: עלינא דקל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden