כל מה שחשוב ויפה
קול קורא

קול קורא: תחרות פרידל שטרן 2022

פורטפוליו News: התחרות הדו־שנתית לקריקטורה הומוריסטית לשנת 2022 על שם פרידל שטרן של המדיטק והמוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס יוצאת לדרך, תחת הכותרת ״גברים גברים״

אחת לשנתיים עורך המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס תחרות יוצרים על שם פרידל שטרן, ובכך ניתנת הזדמנות ליוצרי קריקטורה וקומיקס מקצוענים לצד חובבים להגיש מועמדות לתחרות ולקבל במה במוזיאון. שטרן, האישה היחידה בסצנה הגברית של קריקטוריסטים שציירו את המדינה משנותיה הראשונות (דוש, אריה נבון, זאב, רענן לוריא, שמוליק כץ ויוסף בס), מתה בשנת 2006 ועיזבונה מנוהל על ידי המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס.

בשונה מהקריקטוריסטים הגברים, עבודותיה של שטרן עסקו בחיי היומיום ולא בפוליטיקה תוך כדי שהיא מציירת אותם בהומור, בחיוך ובקריצה. שטרן הותירה אחריה ארכיון ציורים רב גוני וצוואה שבה היא מורה לקיים תחרות ותערוכת קריקטורות הומוריסטיות לא פוליטיות, שבאמצעותה היא מבקשת לעודד יצירה הומוריסטית חיובית. 

birds

נושא התחרות השנה הוא ״גברים גברים״. הזוכה בפרס הראשון מבין המקצוענים יזכה ב־18,000 ש״ח, פרס שני 10,000 ש״ח ופרס שלישי 7,000 ש״ח; מקרב החובבים עומד הפרס על סך 5,000 ש״ח. הזוכים בתחרות ייקחו חלק בתערוכה שתתקיים בחודש יוני 2022 במוזיאון ותשלב מעבודותיה של פרידל. אוצרת התערוכה: מורן פרל קונסטנטין.

חבר השופטים מונה השנה את יו״ר איגוד הקריקטוריסטים הישראלי, אורי פינק; עוזר מנכ״ל עיריית חולון, רפי וזאנה; נציגת משפחת פרידל שטרן, עליזה הר סיני; אוצרת ראשית מוזיאון הקומיקס, מיה דבש; אחד מבכירי המאיירים.

את ההצעות יש לשלוח במייל: [email protected]
מועד אחרון לשליחת הצעות: 28.2

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden