כל מה שחשוב ויפה
קול קורא

קול קורא: מענק מבואות לאמנות במרחב הווירטואלי

פורטפוליו News: קרן הרעיונות על שם יואב בראל מזמינה סוכני ויזמי תרבות, א.נשי דיגיטל מתחומי האמנות, עורכי מגזינים בנושאי אמנות ותרבות, אמנים, אוצרים להגיש הצעה לקבלת מענק מבואות לאמנות במרחב הווירטואלי

מענק מבואות לאמנות במרחב הווירטואלי מיועד לפיתוח מיזמים אינטרנטיים המאתגרים את גבולות האמנות והשיח על אמנות בסביבה הדיגיטלית. המענק מבקש לתמוך ביצירת פרויקטים חדשים או פיתוח קיימים, ובזאת לתרום להעמקת השיח על ועם אמנות, ולהרחיב את מנעד נמענותה בקרב קהל מקומי ובינלאומי. המענק נחנך ב־2022 בתמיכתה של משפחת בראל, ומנוהל על ידי מבואות: קרן הרעיונות ע״ש יואב בראל (ע״ר).

בראל (1977־1933) היה אמן שעסק ביצירה פלסטית במגוון אמצעים וטכניקות, בהוראה ובכתיבת ביקורת אמנות. הוא שימש כדמות מרכזית בניסוח תפקיד האמן והמבקר כסוכני תרבות, בתקופה של תמורות סוערות בשדה האמנות בשנות ה־60 וה־70, ושימש איש שיח וחזון ליוצרים במדיומים רבים. בהשראת רעיונותיו העתידניים, תומכת מבואות בפעולות עכשוויות של פיתוח ומחקר על ועם אמנות, במרחבים מגוונים. 

המענק, על סך 36,000 ש״ח, יוענק לפרויקט אחד עבור יצירת פלטפורמה חדשה או פיתוח קיימת. יבחנו הצעות לפרויקטים אמנותיים, מגזינים, תערוכות והתערבויות, שעושות שימוש במרחב הווירטואלי. עדיפות תינתן למיזמים בין־תחומיים, רב־לשוניים ונגישים תרבותית, ולמגישות ומגישים אשר פועלים ללא תמיכה ממסדית, בפריפריה החברתית והגאוגרפית. 

עיקרי הכללים למענק

  • אפשר גם להגיש כזוג, קולקטיב או עמותה.
  • לוחות הזמנים יקבעו בהתאם לפרויקט הנבחר.
  • הקרן תפרסם את רשימת הזוכים עד לתאריך 15.5

על ההגשה לכלול את הפרטים הבאים מרוכזים בקובץ PDF יחיד שלא יעלה על 10MB:

  • עמוד שער הכולל שם ופרטי התקשרות. 
  • קורות חיים ולינק לאתר פעילות מרכזי.
  • הצעת פרויקט (עד שני עמודים) הכוללת חזון והצהרת כוונות, פירוט יוצרים נוספים ואנשי צוות מתחום הדיגיטל.
  • לוח השראות, רפרנסים וסקיצות (במידה ויש). 
  • תקציב וציון תמיכות נוספות. על התכנון התקציבי לגלם את תחזוקת הפרויקט לטווח של שנתיים מהעלייה לאוויר. 
  • במידה ומדובר באתר קיים יש לצרף דו״ח כניסות מ־12 החודשים האחרונים.

ועדת הפרס לשנת 2022: ורד מימון, עדי אנגלמן, דפנה קרון, ליאור זלמנסון, בתיה דונר. ניהול הפרס מטעם מבואות: שירז גרינבאום, מיכל ואעקנין.
מועד אחרון להגשה: 31.3
למידע נוסף והרשמה >>

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden