כל מה שחשוב ויפה
מישל פלטניק, מתוך התערוכה נגע במוזיאון על התפר. צילום: מ״ל
מישל פלטניק, מתוך התערוכה נגע במוזיאון על התפר. צילום: מ״ל

הרשימה המשותפת // 17.2.2022

בית חולים שדה x במוזיאון ארץ ישראל, גילי אבישר במכללת ספיר, נגע במוזיאון על התפר, טליה קינן וצל של ספק במוזיאון וילפריד

בית חולים שדה x במוזיאון ארץ ישראל

בית חולים שדה x של האמנית איה בן־רון, שהוצג בביאנלה לאמנות האחרונה בוונציה, יוצג החל ממחר (שישי 18.2) במוזיאון ארץ־ישראל תל־אביב (אוצר: אבי לובין). הפרויקט מתמקד בטיפול ברעות חולות בחברה: ממש כמו בבית־חולים, למבקרים מחכה חדר קבלה, חדרי טיפול, עלוני מידע, סרטוני הדרכה וערכות טיפול. כל אלה מייצרים מרחב של הקשבה והתבוננות, המאפשר להקשיב לקולות מושתקים ועוולות חברתיות, בית החולים מתקיים במטרה לבחון את הדרכים שבהן אמנות יכולה לתקן או לחולל שינוי.

בית־חולים שדה X הוא מוסד בין־לאומי נייד הפועל כעמותה רשומה ללא כוונת רווח שחוקרת את הדרכים שבהן אמנות יכולה להגיב ולפעול לנוכח רעות חולות וערכים שהושחתו בחברה. הוא נולד מתוך הכוונה ליצור תנאי צפייה מתאימים ומרחב בטוח לסיפורים כמו אלימות במשפחה, פחד מזרים, חטיפת ילדים ואלימות נגד טרנסג׳נדרים.יות ועוד.

בית חולים שדה X. צילומים: אלעד שריג

בית חולים שדה X. צילומים: אלעד שריג


גילי אבישר במכללת ספיר

התערוכה ״השמלה הגדולה״ של גילי אבישר, שנפתחה בגלריה של בית־הספר לאמנות חברה ותרבות במכללת ספיר (אוצרת: רונית עדן), היא תוצר משותף ליוצר ולאוצרת שגיבשו מיצב עבור הגלריה במגבלות התקופה שהשאירה כל אחד.ת מהם במקום שבו הוא.היא מתגורר.ת ועובד.ת: הוא בדיסלדורף והיא באמסטרדם. מידי כמה ימים נפגשו וירטואלית ושיתפו מחשבות, טקסטים, סקיצות על נייר ובד כדי לחבר את כולם יחד. הם בנו בחלל מיצב מחומרים שונים בצבעוניות עזה המאפיינת את אבישר ומחברת את כל הגלריה למעין יקום אחד.

גילי אבישר. צילומים: מ״ל

גילי אבישר. צילומים: מ״ל


נגע במוזיאון על התפר

התערוכה ״נגע״ שתפתח מחר (שישי 18.2) במוזיאון על התפר בירושלים (אוצר: אלון רזגור) לוכדת את הלך הרוח האמנותי בעתות מגפה, ומתארת כיצד העולם מתעצב על ידי המציאות החדשה. שם התערוכה מבטא אנושיות נוכח מצוקה, ומוליד מחקר מעניין אל מול האתגרים שניצבו בדרכנו, הן החיוביים והן השליליים.

היצירות בתערוכה נוצרו במהלך השנתיים האחרונות וחלקן במיוחד עבורה. הן נוגעות במגוון נושאים שמעסיקים את כולנו: תקשורת, מרחב, צרכנות, מגע, גוף, שינוי ופוליטיקה, ומציגות אופני התמודדות שונים עם המציאות החדשה שהוכתבה לנו דרך הדילמות והחוויות הקשורות בה.

גיא און. צילום: מ״ל

גיא און. צילום: מ״ל

אלי סינגלובסקי. צילום: מ״ל

אלי סינגלובסקי


טליה קינן וצל של ספק במוזיאון וילפריד

שתי תערוכות חדשות ייפתחו בשבת (19.2) במוזיאון וילפריד לאמנות המזרח (אוצרת: שיר מלר־ימגוצ׳י). התערוכה ״סדק״ תערוכת יחיד של טליה קינן, שבוחנת את הסדק שבין הממשי והמדומיין. היא יוצרת חלל בדיוני, שמזמין את הצופה לשוטטות כמו בתוך חלום, ברגעים שזמניותם נוכחת במלוא עוצמתה ולרשמים שבסופו של דבר נספגים פנימה.

התערוכה הקבוצתית ״צל של ספק״ בהשתתפות איתמר נוימן, דבורה מורג, חנה סהר, לי ינור, נרדין סרוג׳י ותמיר שר, מזמינה לשהות במרווח שבין אשליה ומציאות; בפער שבין הראיה והידיעה, אל מול הצורך להאמין למה שנראה לנגד עיננו מול הידיעה שאולי הדברים אינם כפי שהם נראים.

טליה קינן. צילום: יובל חן

טליה קינן. צילום: יובל חן

איתמר נוימן, הכל בוער. צילום: אורי גרוס

איתמר נוימן, הכל בוער. צילום: אורי גרוס

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden