כל מה שחשוב ויפה
שחר יהלום, מלחמה, מוזיאון בת־ים. צילום: גוני ריסקין
שחר יהלום, מלחמה, מוזיאון בת־ים. צילום: גוני ריסקין

הרשימה המשותפת // 24.2.2022

שלוש תערוכות יחיד בגלריה N.D לאמנות עכשווית, שחר יהלום במוזיאון בת־ים, תערוכות בגלריית הקוביה, מריו מורקוס בבית הבאר ביפו וטל ירושלמי בגלריה נגא

שלוש תערוכות יחיד בגלריה N.D לאמנות עכשווית

בגלריה N.D לאמנות עכשווית יפתחו בשבת (26.2) שלוש תערוכות יחיד (אוצרת: רונית רוט חדד). התערוכה ״מיגרתא – עיטורי זיכרונות״ של ענת גינזבורג עוסקת בזהות האמנותית של משפחתה ומשקפות את קו ידה ועולמה האמנותי העכשווי: סבה של גינזבורג, מרדכי יקובינסקי, היה אמן ובעל סדנה לייצור ועיטור כלי קרמיקה בשם ״מיגרתא״ ואמה, ורדה גינזבורג, ציירת.

התערוכה ״אבני פלא״ של יונה מוסט, הכוללת עבודות שהיא מציירת תוך התבוננות בנכדיה, עוסקת בקשר שבין עולמות הילדות המורכבים לבין מערכות יחסים בתוך המשפחה בחיים עצמם ובהבדלי הדורות. טובה אלדד מציגה בתערוכה ״מלוא הדברים״ דימויים מעולם התרבות, ההיסטוריה והארכיאולוגיה שאותם היא מפרקת מהקשרם התרבותי המסוים, ומחברת אותם מחדש בעבודות ציור צבעוניות שיוצרות שפה חדשה המאחדת יחד את סמלי כל התרבויות.

טובה אלדד, מלוא הדברים. צילום: מ״ל

טובה אלדד, מלוא הדברים. צילום: מ״ל

יונה מוסט. צילום: מ״ל

יונה מוסט. צילום: מ״ל


שחר יהלום במוזיאון בת־ים לאומנות

״קהה כבד״, תערוכת היחיד של שחר יהלום שנפתחה במוזיאון בת־ים (אוצרת: הילה כהן־שניידרמן‎), מציגה למעלה מ־50 עבודות: פסלי קרמיקה, גבס, ראשי זכוכית והדפסים. התערוכה מאפשרת מרחבי התבוננות במעברים עדינים ומתעתעים שבין תנועה לדממה ובין החי למת. בעיני יהלום, המווות שזור בחיים ובאמנות ללא הפרדה, והיא מציפה את הקשר הנצחי הקיים בין הקבר לפסל, ובין הזמן העכשווי שבו הם מצויים.

שחר יהלום, בר רגליים מודל. צילומים: גוני ריסקין

שחר יהלום, בר רגליים. צילומים: גוני ריסקין

אשה וילד

אשה וילד


תערוכות בגלריית הקוביה

בגלריית הקוביה הירושלמית נפתחות הערב (24.2) שתי תערוכות חדשות (אוצר: דן אורימיאן). התערוכה הזוגית של עמי ודוד רוזנברג, Like Father, Like Son, מפגישה שני אמנים, שני דורות, שנושאים יחד מטען רב שנים שעובר במשפחה. הציורים עוסקים בשאלת הסיפור המשפחתי, והאנושי, הירושה שמעביר האב לבנו בדרך של יופי, עצב וקושי.

באשקובית, גלריית הוויטרינה של הקוביה, יוצג סרט האנימציה ״התבגרות״ של משי קופלביץ׳, שבעבודתה היא משחזרת זיכרונות מימי ילדותה ומשכתבת את ההיסטוריה הפרטית שלה, השלובים ברגעי אימה החרוטים בתודעה הקולקטיבית הישראלית.

דוד רוזנברג. צילומים: נועה בכנר

דוד רוזנברג. צילומים: נועה בכנר

עמי רוזנברג

עמי רוזנברג


מריו מורקוס בבית הבאר ביפו

תערוכת היחיד ״געגוע״ של מריו מורקוס תפתח הערב (24.2) בבית הבאר ביפו (אוצרת: טל מרגלית). בעבודותיו עוסק מורקוס ביומיומיות של חפצים ובאפשרויות החדשות שהם מזמנים לחוות איתם ודרכם, כמו לדוגמה שינוי נקודת המבט בישיבה על כיסא לעומת עמידה.

מריו מורקוס, השקע בקיר. צילום: מ״ל

מריו מורקוס, השקע בקיר. צילומים: מ״ל


טל ירושלמי בגלריה נגא

התערוכה ״חיים אמתיים״ של טל ירושלמי תפתח מחר (שישי 25.2) בגלריה נגא בתל־אביב, עם עבודות העוסקות במעבר הדק שבין המציאותי למדומיין. ירושלמי בוחנת באופן פיזי, דרך חורים בבד הציור ובאופן מטאפורי דרך דימויים של חיות וצמחייה, את הפערים הספק־קיימים בין המציאות לאשליה ובין הציור לחיים.

טל ירושלמי. צילום: יובל חי

טל ירושלמי. צילום: יובל חי

צילום: מ״ל

צילום: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden