כל מה שחשוב ויפה
תמר מרגלית. צילום: יעל אילן
תמר מרגלית. צילום: יעל אילן

תמר מרגלית: אוצרת ה־CCA

פורטפוליו News: תמר מרגלית מונתה לאוצרת החדשה של המרכז לאמנות עכשווית CCA תל־אביב-יפו. ״מאמינה בדיאלוג המשמעותי והעמוק בין אמנות מקומית לאמנות בינלאומית״

תמר מרגלית מצטרפת ל־CCA תל־אביב-יפו כאוצרת המרכז. בתפקידה החדש היא תהיה אמונה על פיתוח והרחבת תכנית התערוכות בשיתוף עם ניקולה טרצי, מנהל המרכז מאז 2018.

עד לשנת 2021, מרגלית שימשה כעוזרת־אוצרת במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (MoMA), במחלקה לציור ופיסול. במסגרת תפקידה היא הייתה חלק מהצוות האוצרותי של הרטרוספקטיבה של דונלד ג׳אד תחת האוצרת הראשית אן טמקין, וכמו־כן הייתה אמונה על רכישות של יצירות עכשוויות לאוסף המוזיאון. קודם לכן, מרגלית שימשה כמנהלת התערוכות של גלריה לוקסמבורג־דיין בניו יורק.

מרגלית, בעלת תואר ראשון בתולדות האמנות וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני בלימודי אוצרות מאוניברסיטת קולומביה, ניו יורק, אצרה תערוכות בגלריה האוניברסיטאית על שם וואלך באוניברסיטת קולומביה שבניו יורק; גלריה קארים־אונגר שבברלין; גלריה זומר לאמנות עכשווית, תל אביב; ובבית האמנים תל אביב. בימים אלה היא עובדת על תערוכת יחיד לאמנית רונה יפמן שתיפתח באפריל הקרוב.

בתגובה למינוי אמרה מרגלית ״אני נרגשת לרתום את החזון שלי לתכנית הדינמית של ה־CCA, תכנית שהיא ייחודית בקרב מוסדות האמנות בארץ בדיאלוג המשמעותי והעמוק שהיא טווה בין אמנות מקומית לאמנות בינלאומית. אני מאמינה שהדיאלוג הזה נחוץ היום יותר מתמיד. מאז שהוא נוסד, ה־CCA היה לבית חם לאמנים; אני שואפת לשמר את האופי המיוחד הזה ולאפשר רוח גבית חזקה לאמנים – כאלה המצויים בנקודות שונות בקריירה שלהם, ועם פרקטיקות מגוונות – לגבש פרויקטים שאפתניים״.

birds

טרצי, מנהל המרכז, מסר ש״בהתרגשות רבה אנו מקבלים את תמר ל־CCA תל־אביב-יפו. זהו רגע מיוחד עבור המוסד, אחרי שלאחרונה השקנו את הזהות החדשה שלנו ואתר חדש בשלוש שפות, ושעה שאנחנו מתקרבים לחגיגות 25 השנה של המרכז. אני מכיר את תמר מאז שעבדתי כעורך מגזין פלאש ארט ארצות הברית, ועם בואי לארץ עקבתי אחר עבודתה בעניין רב מרחוק. הגישה המוקפדת שלה ומסירותה הבלתי מעורערת לאמנים הן מה שהמוסד שלנו צריך ברגע זה״.

ליאורה קפלן, מקצבים של תהודה קבועה ב־CCA. צילומים: טל ניסים; גלריה ברוורמן

ליאורה קפלן, מקצבים של תהודה קבועה ב־CCA. צילומים: טל ניסים; גלריה ברוורמן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden