כל מה שחשוב ויפה
הילה לביב, שנת הדב. מתוך ״הספרייה״ בסטודיו משלך
הילה לביב, שנת הדב. מתוך ״הספרייה״ בסטודיו משלך

הרשימה המשותפת // 24.3.2022

שלוש תערוכות חדשות בסטודיו משלך בירושלים, תערוכה קבוצתית במרכז אדמונד דה רוטשילד, בועז טל במכון הטכנולוגי חולון ושתי תערוכות חדשות בעין הוד

 תערוכות חדשות בסטודיו משלך

בגלריה סטודיו משלך הירושלמית נפתחות הערב (24.3) שלוש תערוכות חדשות העוסקות מנקודות מבט שונות בביוגרפיות – אישיות, מומצאות והיסטוריות. במסגרת הפתיחה ייחנך במקום גם חלל חדש ייעודי לתערוכת יחיד ראשונה.

התערוכה הראשונה, ״הספרייה״ היא תערוכה זוגית משותפת לאמניות מורן שוב רובשוב והילה לביב (אוצרת: מיטל מנור. הן מתמקדות בהיסטוריה של בית ליטבינובסקי (החלל בו פועלת הגלריה) תוך שימוש בפרקטיקות של התכתבות וניכוס. התערוכה בנויה סביב סיפורים מקבילים, שבאמצעותם מעלות האמניות שאלות לגבי האופן בו מסופרים סיפורים, לגבי זהות המספר, מקומו של נרטיב משותף ומקומי, ועל האופן בו מוזיאוני מורשת ובתים היסטוריים מעצבים תודעה.

מורן שוב רובשוב, תבנית נוף רמברנדט

מורן שוב רובשוב, תבנית נוף רמברנדט

התערוכה השנייה, ״הרוח עד הנה״, היא תערוכת יחיד ראשונה לאמנית שלומית עציון (אוצר: רון ברטוש).
עציון מציגה מיצב תלוי מקום המורכב מעבודת וידאו, זכוכית וחומרים מצומצמים, מדודים, בהירים, קטנים, נחבאים. חומרים אלה, המצויים על סף היעלמות. כל אלה יחד מייצרים פואטיקה חזותית במשקל נוצה.

התערוכה השלישית, "זומינג", גם היא תערוכת יחיד, של האמנית נירוונה דבאח (אוצרת: מיטל מנור). דבאח עוסקת בעבודותיה בעולמה של האישה הערבייה־הפלסטינית מנקודת מבטה של אישה צעירה. עבודותיה בוחנות את המתח שבין הזהויות והמרחבים שמבטאים תפיסות ערכיות־מוסריות לבין הנפש והכמיהה לרצון אישי ובחירה חופשית.


תערוכות חדשות בגלריות עין הוד

בשבת הקרובה (26.3) יפתחו בגלריות עין הוד שתי תערוכות חדשות. בגלריה 2 לאמנות עכשווית תיפתח התערוכה ״סימנים״ (אוצר: ניר הרמט) שמבקשת לחקור את המושג סימן באמצעות עבודות אמנות רב־מדיומליות של אמנים בני דורות שונים. התערוכה מציגה היבטים שונים למושג סימן: סימן כעקבה, סימן כצלקת וסימן כשפה. היא גם מפזרת, דרך עבודות בפורמטים קטנים לצד עבודות מיצב, סימנים בחלל הגלריה. משתתפים.ות: אברהם אילת, אורית טוכמן, אורנה בן־עמי, אליעז סלונים, דבורה מורג, ורד נסים, יאיר ברק, מאיר רקוץ׳, רבקה לוי, שחר קורנבליט.

בגלריה עין הוד תיפתח תערוכת מחווה למייסדות עין הוד (חלק א׳), ״מוזות ומדוזות״ (אוצרת: אלמוג גז), שבה יוצגו עבודות ממגוון שנים ומדיומים של 15 נשים אמניות, מייסדות של כפר האמנים עין הוד, שמייצגות מיקרוקוסמוס של האמניות החלוציות בארץ ישראל. משתתפות: אורה להב שאלתיאל, אלה רעיוני, אלזה שרף, בתיה גרוסברד, ג׳ניה ברגר, הדוויג גרוסמן, זהרה שץ, יעל טאוב מלמד, לושה זייבלד, מלכה שלזינגר, סימה סלונים, קלייר יניב, רות אריון, שולה טל, שושנה הימן.

דבורה מורג

דבורה מורג

ורד נסים

ורד נסים

אברהם אילת

אברהם אילת


נימוסים והליכות במרכז אדמונד דה רוטשילד

התערוכה הקבוצתית ״נימוסים והליכות״ מוצגת במרכז אדמונד דה רוטשילד בתל אביב (אוצרת: טלי קיים). היא מציגה עבודות במדיות שונות (וידאו, פיסול, מיצב וסאונד) של אמנים.ות שמביאים אל חלל התערוכה את ספרי החוקים שמנחים אותם מבית – בין אם מדובר בבית הגידול הביולוגי־חברתי שלהם.ן ובין אם זה בית הגידול החומרי־יצירתי שלהם.ן.

השיטוט בחלל דורש לאמת את ערכיהן של עבודות האמנות עם ספר החוקים הפרטי של הקהל סביב סוגיות כמו גוף, אתניות ומגדר. ההצבה שואפת לערער על ערכים ״נכונים״ ו״שגויים״ ולמתוח את גבולות המפגש בין צופה ויצירה. משתתפים.ות: קארין אלמקיס, פנינה סימקוביץ׳, דקל סרי, תומר פרוכטר, תאיר אלמור, דוד (דוכי) כהן, רונאל פינס, סתיו טל.

תאיר אלמור. צילומים: מ״ל

תאיר אלמור. צילומים: מ״ל

תומר פרוכטר

תומר פרוכטר


בועז טל בגלריה ויטרינה בחולון

בגלריה ויטרינה של מכון טכנולוגי חולון מוצגת התערוכה ״בועז טל: אמן הבית״ (אוצרת: ד״ר דליה מנור). בתערוכה, המציינת עשור למותו של טל, מוצגות עבודות צילום מתקופות שונות. טל (2012־1952) היה מהיוצרים הבולטים ביותר שפעלו בשדה הצילום בארץ; בעל שפה אישית מובהקת ורפרטואר דימויים שנבדלו מאד מהמגמות ששלטו בשנות ה־80, התקופה שבה התגבשה אמנותו.

באמצעות תצלומיו ניהל טל דיון סוער, יצרי ועמוס אזכורים לתולדות האמנות תוך הצפת המוסכמות של מסורת תצלומי המשפחה. תצלומיו קוראים תגר על העשייה והשיח בשדה הצילום גם היום. במסגרת התערוכה יתקיים גם כנס המוקדש לשימור ארכיונים של אמני צילום, בשיתוף עם מוזיאון ארץ ישראל, שיזם האוצר גיא רז.

בועז טל, דיוקן עצמי עם המשפחה מחווה לדיווי קרוקט, 1987

בועז טל, דיוקן עצמי עם המשפחה, מחווה לדיווי קרוקט, 1987

בועז טל, דיוקן עצמי עם המשפחה אוכלי תפוחי האדמה, 1990

בועז טל, דיוקן עצמי עם המשפחה אוכלי תפוחי האדמה, 1990

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden