כל מה שחשוב ויפה
עומר פולק, פיקניק על מאדים. צילומים: אריאל עפרון
עומר פולק, פיקניק על מאדים. צילומים: אריאל עפרון

פיקניק על מאדים: בין המזון שאנו אוכלים לתרבות, זהות, חדשנות וקיימות

פורטפוליו Promotion: איך בני האדם צריכים לפעול היום בשביל לעצב את העתיד? רב־שיח ביום שישי 1.4 במרכז אסיף, בהשתתפות יובל סער, אילנית קבסה ועומר פולק

פיקניק על מאדים, מיצב עתידני רב־חושי של האמן והמעצב עומר פולק שנפתח ב״אסיף: המרכז לתרבות אוכל בישראל״, מעלה שאלות רבות על עתיד המזון, עתידה של חברה, טבע ותרבות. פיקניק הוא אקט נינוח של שוטטות, יציאה אל הטבע באוויר צח, המלווה בתחושה של קלילות וספונטניות. אך פיקניק על מאדים, כמטאפורה, הוא מורכב ודורש הכנות רבות. זה ללא ספק הפיקניק החשוב ביותר בהיסטוריה האנושית.

המיצב על כל משמעותיו העתידיות והטכנולוגיות, מתבונן בכאן ובעכשיו, בצורך שלנו לשמר ולהוקיר את הקיים ובו זמנית להכין את עצמנו לעתיד של עולם חדש. הוא מזמין לסיור בגן שמיימי, שופע נוף אורגני ומלאכותי בעולם דמיוני; מעין מקום מפלט מלא בתנועה, צלילים, ריחות, צבעים ודימויים המהווה זירה להתבוננות אל עתיד לא מוגדר.

המבקרים בחלל יכולים להריח ולחוות את כדור הארץ כחוויה חושית מועצמת; זכרון, ערגה וגעגוע לטבע. באמצעות מיצב זה, שואף מרכז אסיף לעסוק בשאלות הנוגעות לזהות, תרבות, קיימות וחדשנות: מה האוכל שאנו אוכלים מעיד עלינו? כיצד ישפיע על העתיד? מהן המסורות הקולינריות שנרצה לשמר ולקחת איתנו לעולם החדש.

ביום שישי 1.4 יתקיים בשעה 12:00 שיח בהנחיית יובל סער, העורך והמייסד של מגזין פורטפוליו, ובהשתתפות אילנית קבסה, מובילת חדשנות בתחום המזון ומומחית בתחום ה־FoodTech ויוצר המיצב, עומר פולק. בשיחה ינסו השלושה להבין דרך בחינת העבר וההווה – איך בני האדם צריכים לפעול היום בשביל לעצב את העתיד.


פיקניק על מאדים – רב שיח
מרכז אסיף, רחוב לילינבלום 28, תל אביב
יום שישי 1.4 בשעה 12:00
הכניסה חופשית בהרשמה מראש >>

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden