כל מה שחשוב ויפה
פסטיבל Play 2019 בבית הנסן. צילומים: דניאל שטרית
פסטיבל Play 2019 בבית הנסן. צילומים: דניאל שטרית

פסטיבל PLAY בבית הנסן: שלושה ימים של משחקים, סדנאות תערוכה ומופעים

פורטפוליו Promotion: פסטיבל פליי לכל המשפחה, בחול המועד פסח 18-20.4, בבית הנסן, ירושלים - מרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה

מחר (ב׳) יפתח בבית הנסן פסטיבל PLAY – שלושה ימים של משחקים, מיצבים, סדנאות, תערוכה ומופעים לכל המשפחה. הפסטיבל המתקיים זו השנה השלישית בחול המועד פסח, עם פעילויות בסימן ״משחק חופשי״. הוא יכלול משחקים, סדנאות, מיצבים ותערוכות שנבנו ועוצבו במיוחד עבור האירוע. ברוח של משחק ללא חוקיות מובנית מראש, עשיר בחומרים, ביצירתיות ודמיון, הפעילויות בפסטיבל משחקות על התפר שבין האנלוגי לדיגיטלי, בין חומרים חדשים ועתיקים ובין טכנולוגיות מתקדמות לבסיסיות.

בין הפעילויות במהלך האירוע: ״תוהו ובוהו״ – תערוכה לילדים העוסקת בסיפור הבריאה ומשלבת יצירה ועיצוב בדו ותלת מימד; ״בעקבות הנסן״ – משחק מחפשים את המטמון, מסע היסטורי אינטראקטיבי לכל המשפחה ברחבי המתחם; מגרש משחקים בסגנון ״אנג׳י״ בחצר; סדנת אנימציה מבית פורום יוצרי הקולנוע; סדנאות אמן לילדים; מופע רב חושי ״המפץ המפץ הגדול״ מאת אנסמבל עיתים, לילדים ולמבוגרים.

לאורך שעות הפעילות יוכלו המבקרים ליהנות מפיקניק בגינה הפורחת שפתוחה לכל אורך שעות היום. מגרש משחקים בסגנון ״אנג׳י״ בחצר, ״האסטרונאוטית״ – משאית שהיא חנות של ספרים משומשים ודוכני אוכל.

בעקבות הנסן. איור: גפן רפאלי

בעקבות הנסן. איור: גפן רפאלי

אסטרונאוטית חנות ספרים

המפץ הגדול, אנסמבל עיתים. צילום: טל שחר

המפץ הגדול, אנסמבל עיתים. צילום: טל שחר

המשחק האינטראקטיבי ״בעקבות הנסן״ חוזר לימיו של ״בית המצורעים״ – בית הנסן שימש כבית חולים ומעון קבע לחולי צרעת, כשזו הייתה מחלה חשוכת מרפא. במשך שנים פחדו תושבי ירושלים להתקרב אל חומותיו, ולא ידעו מה מסתתר בו בין דלתיים סגורות. המשחק יגלה את סודותיו הכמוסים של הבית, סיפורם המרתק של אלו שהקימו אותו ושל אלו שחיו בו עד יומם האחרון. יוצר: אלון שריד, ניהול אמנותי: דנה בן שלום.

התערוכה ״תוהו ובוהו״ מספרת את סיפור בריאת עולם – סיפורים על הבדלה בין אור לחושך, על יצורי מים חדשים, ועל חיבור והרכבה של צמחים וחיות לכדי אחד, יסופרו על ידי מעצבים צעירים מקומיים. באמצעות דימויים, מילים, חומרים ומשחקים בדו ותלת מימד, התערוכה תאפשר חוויה חדשה ושונה לסיפור הבריאה המוכר כפי שמתואר בכתובים. במסגרת התערוכה יתקיימו סדנאות של יציקה בחול, מדי יום בהרשמה מראש. מעצבים המשתתפים: טום גולדסמיט, מאי ארביב, ניצן שלו ומיכל אלצור. אוצר: עוז בירי.

יציקות בטון בחול / סדנת אמן עם סטודיו גה, בחלל התערוכה לאורך היום ביום ב׳, 17:00-11:00, ללא הרשמה מראש, על בסיס מקום פנוי. שעת סיפור בחצר עם הסופרת מעין בן הגיא, ביום ב׳ 11:30, 16:00 ללא צורך בהרשמה מראש, על בסיס מקום פנוי.

ביום ד׳ יעלה המופע ״המפץ הגדול״: מחשבים מנופצים, מסכים מרוסקים וכבלים קרועים – כך נברא העולם במופע החדש של אנסמבל עיתים, בשיתוף פעולה בינלאומי עם תיאטרון הבובות קלייפדה (Klaipėda) מליטא.

בשפת ה PuppetCinema הייחודית שפיתח צבי סהר – שילוב חדשני בין תיאטרון בובות לקולנוע חי – מוזמנים הצופים למסע בעולם חשמלי בו הופכים חלקיקי מחשב לדמויות מיניאטוריות ורכיבים אלקטרוניים לנוף עירוני. בשעה 13:00 – הגירסא הרגישה – מונגשת חושית וקוגנטיבית בשיתוף מקומות שמורים.
יום ד׳ בשעות 12:30, 13:30, 16:00. מחיר כרטיס: 20 ש״ח לינק לרכישה.

סדנת פיקסילציה / אורי גולדברג: סדנת אנימציה חד פעמית לגילאי 8-18, המלמדת סטופ מושן בעזרת הגוף האנושי. כל מה שצריך זה סמארטפון. יום ב׳13:00-11:00 לינק להרשמה.

סיפור בשש תמונות / אלקי הירשברג: כתיבת סיפור קצר והעברתו למימד ויזואלי, לגילאי 10-4. כל משתתף מקבל קופסת גפרורים לתוכו מתקפל ומתאכסן הסיפור בתמונות (ציורים של המשתתפים עצמם), עם אלקי הירשברג מאיגוד יוצרי הקולנוע. יום ג׳ 13:00-11:00. לינק להרשמה.

הסדנאות של איגוד יוצרי הקולנוע – ארגון מקצועי קהילתי, שקם על מנת לחזק את תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בירושלים ולהיטיב עם היוצרים החיים בה, תוך קידום התרבות בירושלים. החל מאפריל 2022 פועל האיגוד מבית הנסן ומקיים פעילות ליוצרי הקולנוע בעיר וספריית סרטי ״האוזן בסינמטק״.


התוכניה המלאה באתר בית הנסן. שעות פעילות הפסטיבל: 18-20.4, 17:00-11:00.

פסטיבל Play 2019 בבית הנסן. צילומים: דניאל שטרית

פסטיבל Play 2019 בבית הנסן. צילומים: דניאל שטרית

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden