כל מה שחשוב ויפה

יונתן טל ורועי דרהי //  Mother of Pearl

שיתוף הפעולה בין יונתן טל, אנימטור של מציאות מדומה, עם רועי דרהי, מעצב אופנה דיגיטלית - הוליד פרויקט של אופנה בהשראה תת־ימית, שגם אתם יכולים לרכוש וללבוש - באופן וירטואלי בלבד

בשנה האחרונה אנחנו שומעים הרבה על המטאוורס – עולם וירטואלי שבו אנחנו מיוצגים על ידי אוואטרים ומתנהלים בסביבות עשויות פיקסלים. רבים תופסים את הקונספט כדיסטופי וקר. אנחנו דווקא רואים בו הזדמנות להיות יצירתיים בדרכים שרק עכשיו הטכנולוגיה מתחילה לאפשר לנו.

יונתן טל, מייסד ומנהל אמנותי של סטודיו לאנימציה Parade Animation: עיקר הפעילות שלנו היא יצירת אנימציה במציאות מלאכותית (VR). אני מגיע מאנימציה קלאסית אבל מהרגע ששמתי על עצמי משקפי מציאות מלאכותית, הבנתי שזה העתיד. פתאום העולם הדמיוני שאני יוצר לא נשאר רק על הנייר או המסך, אלא שהוא מקיף אותי. אני מרגיש שאני פיזית נמצא בו. מחקרית, חווית מציאות מלאכותית נצרבת בזיכרון של הצופה באופן שיותר דומה לחוויה בחיים האמיתיים מאשר חוויה של צפייה בסרט. החיבור לדמויות ולמסע שהן עוברות מרגיש הרבה יותר קרוב ומוחשי כשהן נמצאות במרחק נגיעה ממך, בגודל אמיתי.

 

רועי דרהי, המנהל האמנותי של בית האופנה הדיגיטלי Placebo: סיימתי לימודים במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר ב־2016 והיום אני משמש כמרצה לאופנה דיגיטלית. אחרי הלימודים גויסתי לעבוד בצוות העיצוב של חברת האופנה השבדית H&M. התחלתי לחקור את החיבור בין טכנולוגיה ואופנה עוד כסטודנט, ובשנת 2018 התחלתי בתהליך להקמת בית האופנה הדיגיטלי ובחקירה של מוצרים דיגיטליים במרחבים פיזיים ולא פיזיים.

יונתן: רועי ואני נפגשנו באביב של 2021, ומהר מאוד הבנו שאנחנו חושבים באופן מאוד דומה. שנינו בעלי סטודיואים שפועלים על התפר שבין אמנות וטכנולוגיה. שנינו מנסים לפרוץ גבולות ולייצר תכנים בעולמות שעדיין לא נכנסו למרכז הקונצנזוס, אבל אנחנו משקיעים בהם מתוך אמונה שבעתיד הם יהיו חלק מאוד משמעותי בחיים של רבים מאיתנו.

מי מאיתנו לא רוצה להמשיך את האינטראקציה שלו עם הדמויות האהובות עליו בסרטים? בעתיד הלא רחוק נוכל ליצור דמויות אינטראקטיביות מבוססות בינה מלאכותית, שמערכת היחסים של הצופה איתן ממשיכה מעבר לצפייה הפסיבית בסרט

רועי: Mother of Pearl הוא שיתוף פעולה ששואף לייצג את מיטב היכולות של שנינו. לפרויקט יש שני חלקים: הראשון הוא קולקציה של אופנה דיגיטלית – בגדים שאין להם תצורה פיזית בכלל, אלא מודלים תלת־ממדיים שמולבשים על תמונות של לקוחות. החלק השני הוא חווית מציאות מדומה (VR) שבמרכזה תצוגת אופנה שלא מתקיימת בעולם האמיתי.

יונתן: לפני שנה וחצי יצרתי סרט VR קצר בשם Lifetime Achievement. הדמות הראשית בסרט הייתה מעצב אופנה צרפתי בשם אלברט. כשרועי ואני התחלנו לחשוב על קונספטים אפשריים לפרויקט, הבנו מהר מאוד שיהיה מעניין לגייס את אלברט כדי להוביל את החוויה שאנחנו בונים.

מדמות מסרט הוא הפך ליישות, שחיה בעולם הוירטואלי ומשתפת פעולה עם בתי אופנה דיגיטליים ואמיתיים. זה היה צעד משמעותי לעבר עתיד רחוק יותר שאני רואה עבור הדמויות שלי. הרי מי מאיתנו לא רוצה להמשיך את האינטראקציה שלו עם הדמויות האהובות עליו בסרטים? אני מאמין שבעתיד הלא רחוק אוכל ליצור דמויות אינטראקטיביות מבוססות בינה מלאכותית, שמערכת היחסים של הצופה איתן ממשיכה מעבר לצפייה הפסיבית בסרט.

בחוויית המציאות המדומה שיצרנו ב־Mother of Pearl, הצופה פוגש (באופן וירטואלי, כמובן) את אלברט בחלל תצוגה עצום. אלברט מספר לצופה איך הקולקציה נוצרה. באחד ממסעות המחקר התת־מימיים שלו, אלברט פוגש יצורים מופלאים בשם ״פלסיבו״, ומגלה שהם מסוגלים ליצור בגדים מתחת למים. אלברט והיצורים מתיידדים ומחליטים לעצב קולקציה ייחודית בשיתוף פעולה. בנקודה הזו נכנס הצופה לתוך אקווריום ענק, בו מופיעים אותם היצורים שיוצרים את ארבעת הדגמים של הקולקציה בזמן אמת.

זו קולקציה שעוצבה מראש בהתאם לאסתטיקת האנימציה של Parade ובהתאם לדרך שבה ייראה הדימוי בחוויית מציאות מדומה. ההשראה עבור הקולקציה הגיעה מסרטון האנימציה הראשון של הסטודיו, שבו אפשר לזהות דימוי של צדפה. אותה הצדפה הפכה בהמשך לסמל ההשראה לקולקציית Mother of Pearl. הצבעוניות הרכה הלקוחה מהעולם התת ימי, הגזרות והצלליות שעוצבו בהשראת עולם האלמוגים המסתורי  – כל אלה הפכו לקולקציה החוגגת את העולם הימי בצורה אופנתית.

הקולקציה עצמה ניתנת לרכישה (וירטואלית, שוב) באתר DRESSX. רכישת הדגמים מאפשרת לייצר תוכן מרהיב ועוצר נשימה ברשתות החברתיות. דגם אחד מיוחד מוקדש לחיות המחמד שלנו, ואפשר להלביש גם אותן בדגם, על ידי שליחת התמונה שלהם באתר. במקביל, מוצעת חוויות המציאות המדומה לצפייה בחינם דרך 2 Oculus Quest.


מדור הגשות כולל חומרים שהתקבלו במערכת פורטפוליו. שלחו לנו סיפורים חדשותיים, מידע בלעדי ופרויקטים מעניינים ותקשורתיים. פרטים נוספים בעמוד ההגשות שלנו

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden