כל מה שחשוב ויפה
יוסי מדר, סטודיו 507 - אריזות ל־Greenmed
יוסי מדר, סטודיו 507 - אריזות ל־Greenmed

יוסי מדר // אריזות למותג הקנאביס הרפואי Greenmed

בסדרת אריזות חדשה עבור מותג של קנאביס רפואי, המאייר יוסי מדר השתמש בהשראת דמויות משפיעות בהיסטוריה בדימויים של בעלי חיים ובקומפוזיציות צבעוניות יוצאות דופן

יצא לי לאייר למותגים שונים מספר פעמים: פעם יין, פעם שמן זית ועוד כמה דברים בסגנון. אבל זו הייתה הפעם הראשונה שהתבקשתי לאייר עבור אריזות לחברת קנאביס רפואי.

לפני כחצי שנה פנו אלי סטודיו 507 המקסימים, וסיפרו לי שהם ממתגים אריזות ושפה חדשה לחברת הקנאביס הרפואי הישראלית Greenmed. הגעתי לפגישה והיה לנו אחלה ווייב. העלינו כל מיני רפרנסים לעיצוב: ידענו שאנחנו רוצים שהשפה העיצובית של האריזות תהיה מאוד צבעונית ומלאה בפרטים – ממש לא מה שהייתי מצפה מאריזות לחברת קנאביס.

בהשראת אינשטיין

בהשראת אינשטיין

בהשראת גנדי

בהשראת גנדי

הבריף היה ליצור שפה חדשה לאריזות שנקראו על שם דמויות חשובות ובעלות השפעה בעולם. חלק מהדוגמאות שהתבקשתי לאייר היו דמויות כמו גנדי, הדלאי למה, כריסטופר ריב ועוד. החלטנו שהראשון שאיתו נתחיל יהיה גנדי, והחלטנו שאת כל אחת מהאריזות ילווה בעל חיים. את גנדי חיברנו לטיגריס, אחרי שהגענו למסקנה שהיא החיה שהכי מאפיינת את הסיפור שלו.

הדמות הבאה שאיירתי היתה הדלאי למה. עבור האריזה הספציפית הזו חיפשתי רפרנסים של טיבט – הסתכלתי המון על איורי הפרחים הטיבטיים ועל רישומים טיבטיים ישנים בספרים. בעל החיים שחיברנו לדלאי למה הוא סוג של כלב־דרקון. זו חיה שהתחברתי אליה גם באופן אישי – בגלל שיש לי כלב צ׳או צ׳או, ולגמרי יכולתי לדמיין אותו על גבי האריזה.

birds

לכל סוג של אריזה, דמות משפיעה ובעל חיים מצאנו את הצבעוניות הנכונה. גם אם לא מבינים את זה מיד כשמסתכלים על האריזות – יש מאחורי כל אחת מהן מחשבות על בעלי החיים, על צבע ועל קומפוזיציה. באריזה של אלברט איינשטיין, לדוגמה, השתמשנו בשועל – חיה שבסיפורים נחשבת לחכמה וערמומית. דמיינתי במסגרתה את משל השועל והענבים מקבל ביטוי מחדש.

אריזה שלא היתה קלה לי לפיצוח היא זו שמוקדשת לדמותו של כריסטופר ריב. בעל החיים שהחלטנו לחבר אליו הוא סוג של פנתר שחור, שנמצא בחלל טרופי עם סוגים שונים של גבישים זוהרים. באריזה לספייס ולנטינה (זן מסוים של קנאביס) הכיוון הרעיוני היה החלל. זה היה אתגר לא קטן: החלטתי להשתמש בה בדימויים של מדוזות וצמחים תת־ימיים, כי בעיניי זו הצורה הכי חייזרית שנוכחת בעולם שלנו.

בהשראת דלהי

בהשראת דלהי

באופן כללי, היה לי חופש מטורף ליצור את מה שאני רוצה ורואה לנכון, ואיזה כיף היה לראות את כל המשתתפים בפרויקט הזה זורמים ואוהבים. הפרויקט לקח לא מעט זמן, לא תמיד היה קל למצוא את הקומפוזיציה הנכונה והצבעוניות המדויקת, אבל בסוף זכיתי ליצור פרויקט מקסים לתחום שנמצא בהתפתחות מטורפת.

אנחנו רואים שלאט לאט מתחילים לשים לב גם לדקויות ולעיצובים בתחום הקנאביס הרפואי, ואני בטוח שזה רק ילך ויתגבר. אם האריזה מושכת את הלקוח לקחת את המוצר מהמדף או אפילו לנסות אותו – אני מבחינתי את שלי עשיתי.


מדור הגשות כולל חומרים שהתקבלו במערכת פורטפוליו. שלחו לנו סיפורים חדשותיים, מידע בלעדי ופרויקטים מעניינים ותקשורתיים. פרטים נוספים בעמוד ההגשות שלנו

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. ורה

    האריזות יפייפיות! איזה מוכשר
    ובעיני מתאימות כל כך לעוד מוצרי צריכה, לבוש ועוד…

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden