כל מה שחשוב ויפה
חדוה ראובן. צילומים: עמרם כהן
חדוה ראובן. צילומים: עמרם כהן

צל ערביים וירוקת בבית הבאר

פורטפוליו Promotion: בתערוכה משותפת בבית הבאר מציגים בני הזוג האמנים חדוה ורוני ראובן סדרה של עבודות שנוצרו בהתייחס ובהתאם למבנה הייחודי ולהיסטוריה שלו

בגלריה שבבית הבאר תפתח במוצאי שבת (7.5) ״צל ערביים וירוקת״ – תערוכה משותפת לזוג האמנים חדוה ורוני ראובן (אוצרת: שירלי משולם). השניים יציגו סדרה של עבודות חדשות, שנוצרו במיוחד ובהתייחס למבנה ולהיסטוריה של בית הבאר. העבודות זורמות, מתכתבות, מתפצלות ומתמזגות אלו באלו לכלל מיצב אמנותי משותף. בני הזוג מובילים אותנו במסלול הזוגי שלהם ומאפשרים הצצה אל עולמם המסתורי, הרוחש שירת עשבים, קליפות תפוזים, ירוקת, קונכיות וצללים.

מיצב הקונכיה של חדוה הוא האוביקט האמנותי הראשון בתערוכה, שאפשר לצפות בו עם הכניסה למתחם, והוא גם הסמן הראשון במסלול המשובלל, התוך קונכייתי, שתכננו האמנים במתווה התערוכה, המוליך אל החללים הפנימיים של הגלריה. הקונכייה, אוביקט פיסולי ומרכזי שהציבה חדוה בתוך הבאר ההיסטורית, ניצבת באוויר ועומדת על בלימה כמונומנט ארכיאולוגי קדום, צבועה בגווני טחב וירוקת. חלקה האחר הוא מיצב האבנים המונח בתחתית הבאר – האבנים עשויות נייר שרוף, הן נפחיות ועליהן מצוירים סימנים ודמויות בסגנון פרה היסטורי וראשוני.

רוני ראובן

רוני ראובן

רוני ראובן

רוני ראובן

חדוה ראובן

חדוה ראובן

בחלל המרכזי משולבים רישומים עגולים המתארים קונכיות של חלזונות, תפוזי ״ג׳אפה״ ומקטעי טבע בגוונים ירקרקים, אפורים ותכלכלים אותם יצר רוני, לצד אובייקטים קרמיים עגולים, דמויי אבנים או מבנים עגולים אותם יצרה חדוה.  יצרה. כל אלו מובילים במסלול סיבובי אל חדר קטן, צדדי וחשוך שמתפקד כסופו של המסלול אבל גם כתחילתו.

בעבודת הוידאו של רוני, המוצגת בחדר הקטן, המדמה ליבת קונכיה סודית, מופיעים חלזון זוחל, קליפת תפוז, שלולית מים, משק כנפי ציפורים במרחב השמיים וצלליות בין ערביים. עבודתו  מתכתבת ומשלימה את הקונכיה של חדוה. אפשר לצפות בעבודת הוידאו ולהביט מטה אל חלון ברצפת החדר המשקיף אל הבאר ומחבר את הקונכיה ואת האבנים המונחות בתחתיתה.

חדוה מציידת את המבקרים, ביציאתם מהמסלול, בצידה לדרך. היא יצרה כלי קרמי ובתוכו הטמינה מסרים וטקסטים כגון: ״דרך צלחה״, ״הכול זורם״, ״תעתוע״, העטופים בנייר שרוף טבול בלימון וכמון, כאותן סוכריות צבעוניות הממתיקות את שבילי החיים.


חדוה ורוני ראובן | צל ערביים וירוקת
אוצרת: שירלי משולם
בית הבאר
פתיחה: 7.5, נעילה: 1.6

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden