כל מה שחשוב ויפה
ניצן פוקס. צילומים: מ״ל
ניצן פוקס. צילומים: מ״ל

ניצן פוקס: זרמים משתנים במגדל פרישמן

פורטפוליו Promotion: תערוכת יחיד חדשה לאמנית ניצן פוקס תיפתח במגדל פרישמן ביום חמישי 12.5

תערוכת יחיד חדשה של האמנית ניצן פוקס תיפתח ביום חמישי 12.5, בחלל הלובי של מגדל פרישמן בתל אביב. בתערוכה ״זרמים משתנים״ פוקס תציג סדרת עבודות משלוש השנים האחרונות ובהן היא מתמקדת בנופי ים, חופים אסקפיסטיים מצד אחד וסערות גועשות מצד שני.

החלל הגבוה של לובי המגדל מקבל את העבודות גדולות המידות של פוקס כמעין חלונות הצופים אל הים. הציורים גדולים, חומריים, סוערים ושקטים בו זמנית. נופי הים מועברים אל הבד דרך חומריות מודגשת, בשכבות של צבעי שמן, תרסיסי צבע וחומרי דילול שהיא שופכת על הבד, שכבה על שכבה.

birds

פוקס עובדת בתהליך כמו מדיטטבי, שמכוון להביא את תחושת הים אל תוך הבד. תהליך הציור כולל שהייה בחוף הים, אל מול הגלים – ומשם אל הסטודיו, בניסיון לשמר את התחושות ואת האנרגיה של הים. הנחת הצבע על משטח הבד מתחילה במאוזן – כשהוא מונח על השולחן או על הרצפה, ובהמשך הוא מטופל על כן הציור – אופקית ואנכית לסירוגין, מסתובב ומתערבל כמו נקלע בעצמו לתוך גל. הדימוי גם הוא משתנה – מתאר את הים מלמעלה ומלמטה, על קו התפר שבין דימוי קונקרטי לבין מופשט.

זוהי תערוכת יחיד שלישית של פוקס (36), בוגרת המחלקה לאמנות בבצלאל, בת קיבוץ שדה נחום. מאז סיום לימודיה היא חיה ויוצרת בתל אביב. בשנים האחרונות – בצל הקורונה – חוותה לא מעט בדידות, ריחוק חברתי והתמודדות עם מצבי משבר קולקטיביים ואישיים. הציורים מזמינים את הצופה לתוך העולם הפנימי שלה – אל הסערה הרגשית, אל שכבות הזיכרון, אל התהומות של מעמקי האוקיינוס ואל חוף המבטחים והמרפא – כל אלה מוצאים ביטוי ביצירה הציורית הגדושה ביופי.


זרמים משתנים I ניצן פוקס

מגדל פרישמן, פרישמן 46, תל אביב.
פתיחה: 12.5, נעילה: 31.7. שעות פתיחה: מדי יום בין השעות 9:00-21:00.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden