כל מה שחשוב ויפה
יעל חובב. צילום: מ״ל
יעל חובב. צילום: מ״ל

מה קורה // יעל חובב

יעל חובב מציירת בסטודיו שלה בנווה שאנן, שבו היא גם מבצעת תרגיל שהיא מכנה ״אנטי מדיטציה״ – על שמו קראה לתערוכת היחיד שלה בחדר הפרויקטים בגלריה רוזנפלד. ב־1000 מטר, יריד האמנות של נווה שאנן, היא תפתח את הסטודיו שלה לצד אמני השכונה

מי?

יעל חובב, 28, ציירת. נולדתי בירושלים ועברתי לא מזמן לתל אביב, עובדת בסטודיו בנווה שאנן.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

איכשהו עד גיל 27 הספקתי להתחתן ולהתגרש, ולשמחתי היום אני בזוגיות מתוקה. אני מציירת לפעמים במחשבה על אהבה, ומפתיע אותי שאין הכי הרבה ציורי אהבה כמו שיש הרבה שירי אהבה.

מה בצלחת?

אני אופה לא רע. בעוד שציור טוב עשוי להיות עוכר שלוה, מאפה גבינה טוב בהכרח יחמם את הלב.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

בימים אלה אני מציגה תערוכת יחיד בחלל הפרויקטים של גלריה רוזנפלד (אוצרת: מיה פרנקל טנא). התערוכה נקראת ״אנטי מדיטציה״, על שם תרגיל קטן שאני נוהגת לעשות בסטודיו. במסגרת התרגיל אני מנסה במשך זמן קצוב ללכוד חזק חזק את כל המחשבות שלי ולחשוב אותן בכח – עד הסוף, עד קיצן המופרע או המופלא, אפילו עד ל־worst case scenario.

אני מציגה בתערוכה ציורי שמן, שברוח התרגיל נולדו מתוך מצב רגשי של עודף מחשבה. הם עשויים מכתמים זהירים ומרישומים דקים במכחול, בשכבות שנערמות זו על זו כמו מחשבות טורדניות. בדומה לעבודה שאחרי שאני חושבת את הכל אני יכולה להירגע, כך אחרי שאני חופרת עם המכחול לתוך פרט מאד ריאליסטי – אני יכולה גם להתיז על הקנבס שפריץ חופשי של צבע.

אנטי מדיטציה, גלריה רוזנפלד. צילומים: דניאל חנוך

אנטי מדיטציה, גלריה רוזנפלד. צילומים: דניאל חנוך

birds

בנוסף, בשבוע הבא אשתתף ביום חמישי (26.5) ב־1000 מטר – יריד האמנות של נווה שאנן, שבמסגרתו אפתח את הסטודיו שלי לצד שלל אמנים מוכשרים. הסטודיו הוא האזור של עולם האמנות שאני מרגישה בו הכי בנח, ואני שמחה לארח מבקרים ולהראות מה עשיתי. עכשיו נמצאים בסטודיו שלי ציורים שהופיעו בתערוכה משולשת שהשתתפתי בה לאחרונה בגלריה המפעל בירושלים – ״אויר בעצמו נוגע״, ועבודות שמן על נייר בשלבי עבודה שונים.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

האמנות הראשונה שעשיתי היתה אמנות לחימה – הייתי בנבחרת ישראל בטאקוונדו. כשהסתובבתי במקומות כמו מכון וינגייט הייתי נתקלת לפעמים בספורטאים אולימפיים ומנסה לדמיין אם הם גם חכמים ונחמדים.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

הייתי רוצה להקיף חדר שלם בציורים ענקיים עם קורטוב דרמה ואפילו שמץ של אפיות, כאלה שכדי לביים מלכתחילה אהיה מוכרחה להיעזר בסט שלם של אנשים. אני אצטרך בשביל זה להתגבר על ההעדפה שלי לעבוד לבד, ומשכורת חודשית ממוצעת במשך כמה שנים.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

אני מנסה לזרום עם המראה היחסית ילדותי שלי, ומתחברת לבגדים שהם או קצת טום־בוי או קצת נסיכתיים. איפשהו בין לבין קניתי בחנות יד שניה שמלת אוברול עם צווארון, כפתורים ומשבצות צבעוניות.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

אויר בעצמו נוגע, גלריה המפעל. צילום: מולי גולדברג

אויר בעצמו נוגע, גלריה המפעל. צילום: מולי גולדברג

אויר בעצמו נוגע, גלריה המפעל. צילום: מולי גולדברג

אויר בעצמו נוגע, גלריה המפעל. צילום: מולי גולדברג

צילום: יותם דביר

צילום: יותם דביר

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden