כל מה שחשוב ויפה
קולאקטיבי.ת. צילום: שיר ניומן
קולאקטיבי.ת. צילום: שיר ניומן

התנועה ״קולאקטיבי.ת״ זכתה במענק מבואות לאמנות במרחב הוירטואלי

פורטפוליו News: קרן מבואות הכריזה כי הזוכה במענק לאמנות במרחב הוירטואלי היא תנועת ״קולאקטיבי.ת״, שבמרכזה עומדים קולותיהם של א.נשים ויוצרים שחורים.ות

מבואות, קרן הרעיונות ע״ש יואב בראל, הכריזה על הענקת המענק לאמנות במרחב הווירטואלי לשנת 2022 ל״לקולאקטיבי.ת״ – תנועה תרבותית שבמרכזה עומדים קולותיהם של א.נשים ויוצרים שחורים.ות, שקמה מתוך צורך באלטרנטיבה תרבותית ואינטלקטואלית.

התנועה שמה לה למטרה לייצר ולהנגיש ידע אלטרנטיבי מנקודת מבט שחורה, הנותנת תוקף לחוויות של שחורים ושחורות ומחברת בין האישי לפוליטי. העקרונות שמנחים אותן הם חשיבה ביקורתית וקווירית. את קולאקטיבי.ת מובילות בניהול משותף לאה היילו, ג׳נט בלאי, טיגיסט מהרי ואפרים וסה.

ועדת המענק (שמנוהל על ידי צוות מבואות – שירז גרינבאום ומיכל ואעקנין) כללה את ד״ר ורד מימון, בתיה דונר, עדי אנגלמן, ד״ר ליאור זלמנסון ודפנה קרון. בין הנימוקים בבחירה ציינה הוועדה כי הם בחרו מצאו בקולאקטיבי.ת ״את הדרישה לדמיין מחדש את העולם סביבנו ואת הנחת התשתית לשינוי דרך. קולאקטיבי.ת עושה שימוש מהותי ומשמעותי בעולמות הדיגיטליים על מנת לשנות דפוסי חשיבה ורגש, להתוות שיח חדש ולתת קול, במה וקהילה לנושאים ודמויות שאינן זוכים.ות לרוב לחשיפה במדיה המסורתית, זאת על ידי חיבור עמוק בין אמנות, תרבות ואקטיביזם״.

birds

קרן הרעיונות ע״ש יואב בראל הוקמה בהשראת רעיונותיו של בראל – אמן שעסק ביצירה פלסטית במגוון אמצעים וטכניקות, בהוראה וכתיבת ביקורת אמנות. היא תומכת מבואות בפעולות עכשוויות של פיתוח, מחקר ושיח על ועם אמנות במרחבים מגוונים. מענק מבואות נחנך בשנת 2022 בתמיכתה של משפחת בראל, וישמש השנה לפיתוח הפלטפורמות הדיגיטליות של קולאקטיבי.ת.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden