כל מה שחשוב ויפה
ישראל פולברג. צילום: נוח פולברג
ישראל פולברג. צילום: נוח פולברג

המכון לאמנויות תל־חי: יום פתוח במחלקות צורפות, קרמיקה ואמנות פלסטית

פורטפוליו Promotion: יום פתוח במחלקות לאמנות ועיצוב במכון לאמנויות תל־חי יתקיים ב־26.5. בהמשך תתקיים הרצאה מקוונת פתוחה לקהל בהשתתפות צורפים־אמנים שיספרו על דרכם

ב־26.5 יתקיים היום הפתוח של המכון לאמנויות תל־חי, בקמפוס מזרח של המכללה האקדמית תל־חי. במסגרת היום הפתוח, המכון לאמנויות מזמין אתכם להירשם ללימודי צורפות, קרמיקה או אמנות פלסטית, עם אפשרות לשילוב תואר ראשון בלימודים רב־תחומיים, בחינוך או בכלכלה וניהול.

לצוות ההוראה של המכון הצטרף השנה בוגר המחלקה לצורפות, ישראל פולברג. פולברג הגיע כסטודנט למכון לאמנויות בשנת 2008, בגיל 20 בלבד. למחלקה לצורפות הוא נרשם בהחלטה של רגע: ״זכרתי את הצורף שנהגתי לבקר אצלו בצפת ואת הסקרנות שעוררה בי סדנת העבודה שלו. לא הכרתי באותו זמן אף טכניקה״. עם זאת, כצייר ורשם, היה לפולברג יתרון אדיר ביצירת הסקיצות לתכשיטים שלו. ״התחלתי ללמוד עם עוד 15 איש בכיתה. בדרך כלל כשאני יוצר, אני מתרכז בעיקר בשולחן העבודה שלי. איכשהו, מגוון הדמויות שהמכון לאמנויות מזמן משך אותי להפוך לחלק מהכיתה המגובשת״.

כמו ישראל, בוגרים רבים וטובים של המחלקה זכו להכיר עוד אמנים ויוצרים צעירים כמותם, לשלב טכניקות מסורתיות עם טכנולוגיה חדשנית ולחיות אמנות, בין ההר לנהר. המחלקה לצורפות ממוקמת על קצה הגבעה, בנקודה הגבוהה ביותר בקמפוס הצופה לחרמון. הלימודים מתקיימים בכיתות קטנות, באווירה אינטימית ובליווי צמוד של מרצים־אמנים ומעצבים ששמים דגש חזק על פיתוח השפה האישית של כל סטודנט וסטודנטית. החיים בלב הטבע מולידים פרויקטים יצריים, מחוברים ויוצאי דופן. פרויקט הגמר של פולברג עסק באוסף האלמנטים האורגניים שהוא אוצר אצלו כבר שנים. הוא צרף שש קופסאות ובהן הניח מאובנים ושיירים של בעלי חיים. ״אני מאוד מחובר לטבע ולבעלי החיים. האלמנטים האורגניים ששילבתי חיכו אצלי שנים – נהגתי לאסוף ולצייר אותם. אבל פרוייקט הגמר זימן כיוון אחר לגמרי, כזה שיש בו מאפיינים טקסיים, מדיטטיביים, דתיים כמעט״.

ישראל פולברג. צילומים: דרור מילר

ישראל פולברג. צילומים: דרור מילר

birds

היום הפתוח יתקיים ביום ה׳ ה־26 במאי בשעות 11:00-17:00. בשעה 13:00 ייצא שאטל מקמפוס מזרח אל המכון לאמנויות שבקמפוס מערב, לסיור בסדנאות המכון ולשיחת הכרות עם המרצים והסטודנטים. בשעה 15:00 יצא שאטל נוסף מקמפוס מזרח, שיעבור דרך המושבים והקיבוצים בסביבה ודרך קריית שמונה. עם סיום הסיור, ננוח יחד על גדת הנחל ונקיים פאנל סטודנטים שיספרו על החיים באזור ועל כל מה שחשוב כמו מגורים, תעסוקה ופעילויות מחוץ למסגרת הלימודים. ההרשמה לסיורים בדוכן המכון לאמנויות, במהלך היום הפתוח.

בהמשך ליום הפתוח, מזמינה המחלקה לצורפות לקחת חלק בסדרת הרצאות זום, בהשתתפות צורפים־אמנים שיספרו על דרכם במקצוע. בהרצאה הקרובה, שתתקיים ב־30.5 תתארח האמנית, המעצבת והצורפת אפרת פרידנזון – דוקטורנטית מאוניברסיטת בר־אילן החוקרת דימויי קמעות בעיצוב עכשווי. ההרצאה פתוחה לקהל הרחב, במסגרת הרצון להנגיש את תכני המחלקה למתעניינים בלימודים, לצורפים, לאמנים ולמי שמלאכת הצורפות קוסמת לו.


המכון לאמנויות תל־חי
יום פתוח: 26.5
הרצאה מקוונת: 30.5
לקבלת פרטים נוספים על היום הפתוח ועל ההרצאות הבאות, שלחו מייל לכתובת [email protected]

צילום: נוח פולברג

צילום: נוח פולברג

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden