כל מה שחשוב ויפה
Mona Art Club בסוהו האוס. צילום: יונתן פדרבוש
Mona Art Club בסוהו האוס. צילום: יונתן פדרבוש

מה חדש // Mona Art Club

אייל דה ליאו, שותף מייסד ב־Mona Art Club, חברה ששואפת לקדם את את עולם האמנות האיכותי במטאוורס. לצד פלטפורמת מכירה אונליין החברה עורכת אירועים פיזיים, תערוכות ומפגשי שיח בחללים משתנים

מי אני

אייל דה ליאו, 47, שותף מייסד ב־Mona Art Club, ממקימי הסוהו־האוס בתל אביב, מאמין באבולוציה של התרבות, בתוכן איכותי ובבני אדם (לא בהכרח לפי הסדר הזה).

במשפט אחד

Mona Art Club היא חברה ששואפת לקדם את את עולם האמנות האיכותי במטאוורס.

אייל דה ליאו. צילום: מירב בן לולו

אייל דה ליאו. צילום: מירב בן לולו

מה חדש

אני חי את עולם האמנות, התרבות והטכנולוגיה ב־20 שנים האחרונות, וזה מדהים לראות איך הכל פתאום מתחבר. מהפכה מתרחשת ממש מול העיניים שלנו, עם תיקון גדול של עולם האמנות הישן (שקיפות השוק, קשר ישיר עם הקהל, תמלוגים לאמנים ועוד) – לא הכל מושלם אבל זה לוקח זמן ואנחנו רק בהתחלה.

החברה הוקמה השנה על ידי ארבעה שותפים (לצידי עודד פדרבוש, ירון אדלר וחברת הטכנולוגיה F5). היא מחברת בין אמנים לטכנולוגיה החדשה של ה־web3, בין אספני אמנות לאנשי קריפטו. לצד פלטפורמת מכירה אונליין אנחנו גם עורכים אירועים פיזיים, תערוכות ומפגשי שיח בחללים משתנים. התערוכה והאירוע האחרון התקיים בסוהו האוס, והתערוכה הבאה של מונה קלאב תתארח בחלל   187contemporaryart לאמנות עכשווית (9-15 ביוני).

יש כל כל הרבה רעש סביב ה־NFT, אבל המיקוד שלנו הוא באמנים עם רקורד בעולם האמיתי ותוכן איכותי. אחרי שהרעש יחלוף – ישאר מה שיש לו עומק והקשר רחב ונכון.

להלי פרילינג, Wild Looking Rose

להלי פרילינג, Wild Looking Rose

דנה יואלי, The Wind Cried

דנה יואלי, The Wind Cried

birds

טיימליין

בעברי הייתי נספח תרבות של ישראל בהולנד – שם למדתי את הכוח של תרבות והיכולת שלה לשנות תודעה ומציאות. ב־2010 הייתי חלק מצוות ההקמה של מוזיאון העיצוב חולון, שם הכרנו לקהל הרחב את החשיבות של העיצוב ולמה מקומו במוזיאון. בסוהו־האוס הקמתי את הקהילה שהיוותה את התשתית לפתיחת הבית ביפו. בשנים האחרונות אני מייעץ לסטארט־אפים, מוסדות תרבות וחברות הוספיטליטי לנסח את ערכיהן באמצעות תוכן אסטרטגי.

Mona Art Club משלבת תוכן אמנותי איכותי, הקמת קהילה ופיתוחה לאורך זמן, וגם יצירת יש מאין: עולם ה־WEB3 בתחילת דרכו וכל מה שאנחנו עושים בו חדש. אין דרך לצעוד בה – אנחנו יוצרים את הדרך

מהו פרויקט החלומות שלך ומה צריך לקרות כדי שהוא יתגשם?

Mona Art Club היא כרגע הפרויקט הכי מסעיר שאני יכול לחשוב עליו: הוא משלב תוכן אמנותי איכותי, הקמת קהילה ופיתוחה לאורך זמן, וגם יצירת יש מאין: עולם ה־WEB3 בתחילת דרכו וכל מה שאנחנו עושים בו חדש. אין דרך לצעוד בה – אנחנו יוצרים את הדרך.

אולי יעניין אותנו גם

Bright Moments – אחת החברות המעניינות היום שיוצרות מופעי NFT וחוויות minting ברחבי העולם. זו קהילה נודדת שמגיעה לכל עיר ומייצרת שם פסטיבל ממש של יוצרים, דיג׳יים, מסיבות ואמנות דיגיטלית. הכל מתחיל ונגמר בתחושת הקהילה. החברה גם מנפיקה לקהל שלה טוקן, שהוא חלק מהחברות שלך ומאפשר לך להכנס לאירועים ולרכוש אמנות.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

רן סלוין, Synthetic Soul

רן סלוין, Synthetic Soul

פיטר ספייסי. צילום: מ״ל

פיטר ספייסי. צילום: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden