כל מה שחשוב ויפה
סטודיו יורם פוני, Reverso
סטודיו יורם פוני, Reverso

סטודיו יורם פוני זכה בפרס RED DOT לעיצוב תעשייתי

פורטפוליו News: הסטודיו לעיצוב תעשייתי של יורם פוני וחברת Intelis Instruments זכו בפרס הבילאומי RED DOT הודות לעיצוב מכשיר בתחום הרפואה האסתטית

הסטודיו לעיצוב תעשייתי של יורם פוני זכה בפרס RED DOT לשנת 2022 בקטגוריית עיצוב מוצר, על עיצוב המכשיר Reverso של חברת Intelis Instruments. המכשיר משמש לטיפול בתחום הרפואה האסתטית ומציע טיפול אנטי אייג׳ינג יעיל המותאם למטופל.ת. הסטודיו, בבעלותו של פוני, מרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי מכליל במכללת הדסה, התחרה ב־7,000 עיצובי מוצר שונים שנשלחו השנה לתחרות מתוך 60 מדינות ברחבי העולם.

חבר השופטים ציין בהודעה על הזכייה את השילוב שבין עיצוב, איכות וחדשנות כגורם שהוביל לזכייה בפרס. האתגרים השונים בעיצוב המכשיר היו מורכבים ממספר תחומים: בראש ובראשונה, האתגר העיצובי, ליצור אייקון צורני חדש בעולם המוצרים לטיפולי הפנים. לאחר מכן, האתגר הארגונומי, לתכנן ידית לטיפול מתמשך אשר תהיה נוחה ולא מסורבלת להפעלה ומעוצבת למשעי. כל זאת, תוך התייחסות לאתגר התפעולי של המערכת והרצון ליצור ממשקי הפעלה פשוטים, חכמים ואינטואיטיביים למערכת שהיא ראשונה במינה.

צילום: אלעד ברמי

צילום: אלעד ברמי

״כדי לאפשר שימוש חכם ונוח במוצר, ערכנו מחקר משתמשים ובחנו את הצורניות של המוצר ובחירת החומרים״, מסביר פוני. ״בעקבות תהליך המחקר האינטנסיבי נוצר הקונספט המנצח למוצר יוצא דופן. העיצוב הייחודי תמך גם בממשקים הידידותיים שפיתחנו – מסך מגע, אפליקטור נוח לשימוש ועליו ממשק מגע. בפיתוח מוצר חדשני ופורץ דרך ישנה חשיבות גבוהה לא רק לפונקציונליות אלא גם למראה עדכני ודינמי, שיבדל אותו ממוצרים אחרים הקיימים בשוק. במקרה זה, בחרנו במבנה צורני לא סימטרי ובקווים אלכסוניים״.

הטקס יתקיים ב־20.6 בעיר אסן שבגרמניה והזוכים בפרסים השונים יציגו את העיצובים שלהם בתערוכה שתתקיים במסגרת האירוע.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden