כל מה שחשוב ויפה
אופיר ליברמן, שבוע העיצוב ירושלים 2022
אופיר ליברמן, שבוע העיצוב ירושלים 2022

לעת עתה: שבוע העיצוב ירושלים 2022

פורטפוליו Promotion: שבוע העיצוב ירושלים ה־11 יפתח בשבוע הבא בבית הנסן תחת הנושא השנתי ״לעת עתה״, עם עשרות תערוכות עיצוב מקומיות ובינלאומיות, מיצבים ואירועים

שבוע העיצוב ירושלים יתקיים זו השנה ה־11 בבית הנסן עם עשרות תערוכות, מיצבים, אירועים ופרויקטים בהשתתפות למעלה מ־150 מעצבים.ות ישראלים ובינלאומיים. תחת הנושא השנתי, ״לעת עתה״, שבוע העיצוב יבקש לבחון את זמניותו של העיצוב ועיצובה של הזמניות במציאות של הווה מתמשך, ולשאול איך אפשר לרתום את הזמן ככלי להשתמש בו, לא להימנע ממנו, כדי להשפיע לטובה במרחב חסר ודאות.

במהלך ערב הפתיחה (חמישי 23.6), לצד חשיפת כלל התערוכות והמיצבים, יתקיימו פעולות פרפורמטיביות ומוזיקליות ברחבי בית הנסן. מעצבים ומעצבות יפעלו בזמן אמת ויזמינו את הקהל לגלות בין היתר מה קורה כשמחברים חיישני סאונד ווידאו לאבניים בעבודה, להשתתף בלופ האינסופי שיצרו אמן, מוסיקאי ורקדנית אוסטרו־איטלקים, לקבל נעליים מותאמות אישית ברבע שעה, לצפות ברובוט שבונה מבנה אדמה צומח מול עיניהם, והפתעות נוספות.

אביגיל רוביני. צילום: נדב גורן

אביגיל רוביני. צילום: נדב גורן

Alexandra Fruhstorfer

Alexandra Fruhstorfer

Karin Pauer

Karin Pauer

דניאל אלקיים ותמר דגני. צילום: מ״ל

דניאל אלקיים ותמר דגני. צילום: מ״ל

מדי שנה שבוע העיצוב מתמקד ביצירת עבודות חדשות ורתימת מימונו הציבורי לתמיכה בפרוייקטי עיצוב לא מסחריים. בין הפרויקטים שיוצגו השנה בחללים הפנימיים והחיצוניים של בית הנסן במסגרת שבוע העיצוב: פרויקט פרפורמטיבי של האמן והמעצב האיטלקי־אוסטרי אלדו ג׳יאנוטי שיעסוק בזמן ובחזרתיות; תערוכה המתעסקת בטקסי הניקיון היפנים באוצרות נטליה סנז, טאקשי ימאמורה, אריה רוזן ונועם לוינגר; קבוצת PIKNIK מאיסטנבול יאיירו בזמן אמת את התייחסותיהם לשאלת הזמן בחלל ההוספיס ההיסטורי.

בשנתו החמישית פרוייקט ״השדכן״ בהובלת דניאל נחמיאס המחבר בין בעלי מלאכה ירושלמים למעצבים ירושלמים עבד עם בני הגיל השלישי לטובת חיבורים מפתיעים; התערוכה ״שוד ושבר״ באוצרותו של שחר קדם, ובשיתוף פעולה עם רשות העתיקות, תבחן את הקשר בין הממצאים והסיפורים שאנו טווים סביבם; וגם – מכונת טארוט אוטומטית מבוססת קוד, כלים מקמח ואדמה האפויים בתנור הביתי, סדנת סריגה מעגלית ואקולוגית, עיפרון שאינו מתכלה לעולם ועוד.


שבוע העיצוב ירושלים
בית הנסן, 23-30.6
מנהלת אמנותית: ענת ספרן; אוצר ראשי: טל ארז
ניהול כללי: סמדר צוק ורן וולף, חברת רן וולף
ביוזמת משרד ירושלים ומורשת ושל הרשות לפיתוח ירושלים

birds
  

עודד פרידלנד. צילום: מ״ל

עודד פרידלנד. צילום: מ״ל

דב גנשרוא, גיא מגידס

דב גנשרוא, גיא מגידס

אור שקולניק

אור שקולניק

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden