כל מה שחשוב ויפה
שי זילברמן, ללא כותרת. בשיתוף הסדנא לתחריט ע״ש גוטסמן, קיבוץ כברי
שי זילברמן, ללא כותרת. בשיתוף הסדנא לתחריט ע״ש גוטסמן, קיבוץ כברי

שי זילברמן הוא הזוכה בפרס אלימה 2022

פורטפוליו News: הקרן ע״ש אלימה והמשכן לאמנות עין חרוד הכריזו על שי זילברמן כזוכה בפרס לשנת 2022. ״זילברמן מתרחק מדימוי צילומי או פיגורטיבי ושואף ליצור חיבורים אקראיים ומופשטים של צורה וצבע״

הקרן על שם אלימה והמשכן לאמנות עין חרוד הכריזו על האמן שי זילברמן כזוכה בפרס אלימה ריטה לאמנות ההדפס לשנת 2022. הפרס נועד לשתי מטרות עיקריות: לשמר את זכרה ואת פועלה של אלימה כאישה, כאמנית וכמורה, ולתמוך ולעודד אמנים ויוצרים מתחום אמנות ההדפס.

ועדת הפרס, שכללה השנה את אילה אופנהיימר, יהודית בז׳רנו, מור טבנקין, סמדר שינדלר ויניב שפירא, נימקה את בחירתה: ״בעבודות ההדפס שלו מושפע שי זילברמן מפרקטיקות המאפיינות את דרכו ואת מרכיבי שפתו האמנותית בתחום הקולאז׳, בעיקר המתח בין תכנון לבין אקראיות. הדבר בא לידי ביטוי, בין היתר, בשימוש שהוא עושה בטכניקות של פירוק והרכבה.

״זילברמן מרבה להשתמש בדימויים הלקוחים מצורות גיאומטריות, מופשטות ואורגניות, מתרחק מדימוי צילומי או פיגורטיבי ושואף ליצור חיבורים אקראיים ומופשטים של צורה וצבע. בבחינה זו תחום ההדפס משמש לו כמעבדה שבה הוא מיישם מנעד הכולל גזירה, חיתוך, קריעה וקיפול, שיטות עבודה שמומרות גם לטכניקות של מונופרינט, תחריט צילומי והטבעות על נייר. הוועדה התרשמה מאיכות עבודותיו של שי זילברמן בטכניקות ההדפס ומיכולתו להרחיב את גבולותיו״.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden