כל מה שחשוב ויפה
רחל רבינוביץ, ללא כותרת. צילום: דניאל חנוך
רחל רבינוביץ, ללא כותרת. צילום: דניאל חנוך

פרס אסנת מוזס לרחל רבינוביץ

פורטפוליו News: האמנית רחל רבינוביץ, בוגרת השלוחה החרדית של בצלאל, היא הזוכה בפרס מוזס 2022 בשיתוף בית האמנים ירושלים. תערוכת יחיד שלה תיפתח במקום בספטמבר הקרוב

האמנית רחל רבינוביץ היא זוכת הפרס לציור על שם אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2022, המוענק בשיתוף עם בית האמנים ירושלים. הפרס, שהושק בשנת 2007, משלב מענק כספי בסך 10,000 שקלים ותערוכת יחיד בבית האמנים בירושלים. תערוכה של רבינוביץ תיפתח במקום בחודש ספטמבר.

רבינוביץ (ילידת 1999), חיה ועובדת בירושלים. היא בעלת תואר ראשון באמנות מהשלוחה החרדית של בצלאל והציגה עד כה שתי תערוכות יחיד. בנימוקיהם להענקת הפרס כתבו חברי וחברות ועדת השיפוט – אתי יעקובי, אלי פטל ואיל ששון: ״ציוריה של רחל רבינוביץ פועלים את פעולתם על הצופה במגוון רחב של הבטים: פיזיים, רגשיים ואינטלקטואליים.

רחל רבינוביץ, ללא כותרת. צילום: יגאל פרדו

רחל רבינוביץ, ללא כותרת. צילום: יגאל פרדו

״במבט ראשון נראה שזהו ציור מעודכן, המותח קו בין סימבוליזם לסוריאליזם, ובאמצעותם מעלה תכנים מן המסורת היהודית ומעולם הטבע החיצוני, הנחקר. אך התחושה העיקרית העולה מציוריה היא של עולם אישי, פנטסטי, לעתים מורבידי, המבקש לבחון את משך ההתבוננות ואת אופייה הדינמי של העין במעבר מכלל לפרט ומפרט לפרט כמסע רווי התרחשויות.

״חוויה זו מייצרת אינטימיות עתירת גילויים בין הצופה לבין הציור. בין חומר לאפלה, בין היש לנעדר, מגלה העין ציור רענן ובוטח שמזמן מסע הנע בין הכללי לפרטני ובין התרבותי לטבעי״.  

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden