כל מה שחשוב ויפה
דני קרוון, קיבוץ הראל, 1958. צילום: אלי פוזנר, מוזיאון ישראל
דני קרוון, קיבוץ הראל, 1958. צילום: אלי פוזנר, מוזיאון ישראל

דני קרוון, מיכל רובנר ועילית אזולאי ברכישות החדשות של מוזיאון ישראל

פורטפוליו News: מוזיאון ישראל רכש עבודות של שמונה אמנים ישראליים ב־800 אלף שקל

מוזיאון ישראל הודיע בשבוע שעבר על רכישת עבודות חדשות לאוסף המוזיאון, באמצעות קבוצת הרכישה ״כאן עכשיו״, המתמקדת ברכישת אמנות ישראלית. לאוסף המוזיאון נוספו כעת 17 עבודות של שמונה אמנים ישראלים: מיכל רובנר, דני קרוון, אלהם רוקני, כרם נאטור, עילית אזולאי, נעה יקותיאלי, בעז נוי והילה בן ארי.

זו השנה ה־13 לפעילותה של קבוצת הרכישה כאן עכשיו, המהווה חלק מפעילות אגודת הידידים בניהולה של לאה רוטשטיין. קבוצת הרכישה הוקמה כחלק מפעילות המוזאון ליצור מעגל תומך של תורמים, שיאפשרו גיוס תקציב לרכישת יצירות לאוסף. במהלך השנים רכשה הקבוצה למוזיאון כ־200 עבודות אמנות בסכום של למעלה מ־9 מיליון שקל. העבודות נבחרות על ידי אוצרי המוזיאון וחברי ועדת הרכישה זוכים להיכרות מקרוב עם היצירות והשיקולים האוצרותיים, בבואם להחליט על הקצאות המימון לרכישת העבודות.

בין העבודות שנרכשו: ״אנשי האדמה, 2021״ של מיכל רובנר; סדרת רישומים משנות ה־50 של דני קרוון, חתן פרס ישראל שהלך לעולמו השנה; עבודה מהסדרה החדשה ״מלכות״ שמציגה עילית אזולאי בביתן הישראלי בביאנלה בוונציה השנה; עבודה של הילה בן ארי מהתערוכה ״קול הקורא אל עצמו״, המוצגת בבית טיכו, ועוד.

כרם נאטור. צילום: מ״ל

מיכל רובנר. צילום: מ״ל

יצירות אמנות אלו מתווספות לאוסף המוזיאון המכיל למעלה מ־500 אלף פריטים. מוזיאון ישראל הוא מוזיאון אנציקלופדי, רב תחומי, ומחזיק באוסף האמנות הגדול ביותר בישראל. זוהי רכישת העבודות הראשונה שמפרסם המוזיאון בתקופת כהונתו של המנכ״ל הנכנס, דניס וייל.

birds

המיקוד של קבוצת הרכישה הישראלית של המוזיאון באמנות ישראלית נועד להשלים את פעילותן של קבוצות רכישה בינלאומיות שהוקמו בחו״ל, בקרב מעגלים של תורמים וידידים. אחת המשימות החשובות שיעמדו בפני המנכ״ל ואנשי המוזיאון בתקופה הקרובה היא חיזוק פעילות התורמים, שהתרופפה בשנים האחרונות, בין היתר בהשפעת סגרי הקורונה ושינויים בהרגלי ההשקעה של אוהבי אמנות בעולם.

בעז נוי. צילום: מ״ל

בעז נוי. צילום: מ״ל

עילית אזולאי. צילום: מ״ל

עילית אזולאי. צילום: מ״ל

הילה בן ארי. צילום: אלי פוזנר, מוזיאון ישראל

הילה בן ארי. צילום: אלי פוזנר, מוזיאון ישראל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden