כל מה שחשוב ויפה
ערבה אסף. צילום: ניב פרידמן
ערבה אסף. צילום: ניב פרידמן

מה קורה // ערבה אסף

ערבה אסף מציגה בגלריה של לחם ושושנים מנגנוני התמודדות עם פחד, שמירה ואיחוי של הגוף; מערכות שונות של שמירה פנימית וגופנית

מי?

ערבה אסף, 30, גרה בתל אביב.
אינסטגרם

סטטוס זוגי?

בזוגיות עם ירדן לוי אלנטק, מוזיקאי ואמן סאונד. אנחנו יחד שמונה שנים, השנה אפילו התחתנו.

מה בצלחת?

מה שירדן  מכין.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

אני מציגה בימים אלו (עד 6.8) תערוכת יחידה ״שתיהן אותה אחת״ (אוצר: חגי אולריך), בגלריה של לחם ושושנים (רחוב העליה 45, תל אביב). התערוכה עוסקת במנגנוני התמודדות עם פחד, שמירה ואיחוי של הגוף. אני בודקת את הגבולות החומריים של הפסלים שלי, שעשויים בעיקר מטכניקות שונות בשעווה והדפסי מונוטייפ, עד כמה עדינים ושבירים הם יכולים להתקיים בלי לקרוס. האמת היא שחלקם לפעמים קורסים, לכן צפויה השתנות תמידית במהלך החודש של התערוכה.

צילומי הצבה: חגי אורליך

צילומי הצבה: חגי אורליך

מרבית הדימויים בתערוכה מסמלים מערכות שונות של שמירה פנימית וגופנית. בכל פעם אני מקווה מחדש שעצם ההטמעה שלהם בחומר, תטמיע אותם גם לתוכי, תממש אותם למציאות שלי; קצת כמו התקווה שמלווה יצירה של קמע. חוץ מזה, נקודת המבט הטובה ביותר על התערוכה, היא בישיבה על השטיח או על הכריות.

מחר (שבת 16.7) אציג בתערוכה את הפרפורמנס שלי, מבט משולש, שבו אני קוראת לצופים בסט קלפים שיצרתי בעצמי, המבוסס על מערכת יחסים בין שחור, אדום ולבן, הנמשלים לעור, בשר ועצמות (בהתאמה).

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

אספר דווקא על מפגש שהוחמץ ולא על מפגש שצלח. בזמן הלימודים של התואר הראשון בבצלאל נחשפתי לראשונה לעבודות המופלאות של ביאנקה אשל גרשוני. ב־2019 זכיתי להציג לצידה בתערוכה ״הקא״ (אוצרת: ליאור שור; גלריה אלפרד, תל אביב). היא הייתה חולה מאוד בשלב הזה ולא יכלה להגיע לתערוכה. רציתי מאוד לפגוש אותה ונוצר עמה קשר, אבל זה לא התממש. עד היום אני עצובה שלא זכיתי לפגוש אותה. העבודות שלה מהוות השראה עבורי לחוכמה של חומר, עומקים רגשיים ופראיות שרק השתבחו עם השנים.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

החלום האמיתי שלי הוא תערוכה שמתנגדת לגרביטציה: להניח באוויר אוביקטים קטנטנים, נייירות או פסלים ושישארו שם. לנטרל את המגבלות של החומר. אין לי אף דרך להעריך את העלות של העניין. חלום נוסף הוא להפוך את הקריאה בסט הקלפים שיצרתי לבינה מלאכותית. נשמע לי נחמד ללמד רובוטית שנראית כמוני לקרוא בקלפים שיצרתי.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

בגד ים כתום שלם וינטג׳ מ־Essel Studio.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden