כל מה שחשוב ויפה
טל גולדשמיט פיש. צילומים: עמית גרון
תכנון: טל גולדשמיט פיש. צילומים: עמית גרון

שולחן עבודה // טל גולדשמיט פיש

קנה מידה אנושי, חומרים טבעיים וחתירה לטוטאליות – באדריכלות ובעיצוב, כמו בחיים. שולחן עבודה: מדור חדש

פורטפוליו בשיתוף PARQUETEAM


המשרד

טל גולדשמיט פיש, נשואה לתדהר ואמא לאריאל, בן ורובי. בעלת תואר ראשון בעיצוב פנים ותואר שני באדריכלות מאוניברסיטת תל אביב. בראשית דרכי עבדתי במשרד הוותיק רכטר אדריכלים, ובעשור האחרון אני בעלת סטודיו לאדריכלות ועיצוב פנים בתל אביב.

הסטודיו מונה ארבע מעצבות ואדריכליות ועוסק בפרויקטים מגוונים: בניה פרטית, חללים מסחריים ופרויקטים יזמיים. המשותף לכולם הוא הרצון ההדדי – שלנו ושל לקוחותינו – לייצר חללים יחודיים בעלי ערכים ושפה ברורה. בכל פרויקט שמופקד בידינו אנו דורשות דיוק מושלם מעצמנו ומכל אחד מהשותפים והספקים שלנו.

סביבת העבודה

אני מאוד אוהבת את המשרד שלי. הוא נמצא בקומה העליונה של בניין משרדים ותיק ויחיד, בשכונת מגורים של בתים פרטיים בשיכון דן בתל אביב, כך שנוף מקסים של כל העיר נפרש מהחלונות.

המשרד הוא המקום החופשי שלי, שבו אני מרגישה מאוד בנוח וכל המחשבות שלי מכונסות בו בתצורות רבות – סקיצות, חומרים, דפים. זהו המקום שיש בו מקום לכל מה שקשור לחיים המקצועיים שלי, שמשיקים לחיים האישיים שלי, משום שאדריכלות ועיצוב הם לא רק מקצוע עבורי אלא דרך חיים וגם תחביב.

טל גולדשמיט פיש. צילום: גיא הכט

טל גולדשמיט פיש. צילום: גיא הכט

המשרד. צילומים: מ״ל

המשרד. צילומים: מ״ל

הערך העליון שמנחה את עבודת הסטודיו הוא טוטאליות; חתירה לתכנון ועיצוב היוצרים חוויה שלמה של התרגשות והנאה, מעניקים תחושה של הגיון, נוחות והרמוניה למשתמש. מתוך אותה ראייה טוטאלית, הסטודיו בונה את פרטי הפרויקט, החל מסיפורו של החלל, דרך ערכיו של הלקוח וכלה בחוויית המשתמש. כל אלו מתורגמים לכדי חלל עשיר, נוח, מאוזן והרמוני, המאופיין בביצוע מדויק ומוקפד של כל האלמנטים.

בנוסף, הסטודיו (שזכה בפרסי עיצוב בארץ ובעולם) עוסק במחקר מתמיד של חומרים וטכנולוגיות מגוונות שמהווה את הבסיס לתכנון ולעיצוב של חללים חושניים, מדויקים ונעימים, חפים מרעשי רקע ומקישוטיות יתר. התכנון מתבסס על שימוש בחומרים טבעיים ועם הרבה כבוד לאור, לאוויר ולצמחייה מה שהופך כל פרויקט לאופטימי, נעים וספוג בהירות ושלווה.

לוח השראה

אני אוהבת טיולי אדריכלות, ספרי אדריכלות, תערוכות. לבקר, להביט, לגעת ולהרגיש אדריכלות. כך, דרך החוויה האישית שלי, אני לומדת על חוויית המשתמש, על משמעותו של קנה המידה האנושי בתצורותיו השונות, על המתח בין חומר לחלל ועל ההשפעה הרגשית של המכלול. זהו לוח ההשראה הכי מדויק עבורי.

בית על הצוק

בית השוכן על צוק חולי מעל מי הים התיכון, משתרע על 600 מ״ר במפלס אחד, ומבעד לחלונות נחשף נוף ראשוני וטבעי של אדמה, קוצים, ים ושמיים. המחשבה שהובילה אותנו הייתה שעל העיצוב לחזק את הטבע ואת הראשוניות, ולכן החומרים שאיתם בחרנו לעבוד הם חומרים טבעיים בעיבוד מינימלי ובגמר טבעי – בטון, אבן, פליז; חומרים בלתי מתחנפים, שלמרות הסמיכות לאוויר המלוח של הים יתיישנו בחן.

 צילומים: עמית גרון

צילומים: עמית גרון

פאלטת הצבעים ניטרלית, נשענת על חומרים וגוונים שנבחרו לאחר בדיקה בשטח בשעות שונות של היום, בשל השפעתם החזקה של השמש ושל החול על צבעוניותם. לב הבית, המקשר בין כל אזוריו היא ספרייה באורך 12 מטרים, עשויה מדפי פליז השקועים בגושי אבן קעורים, במודולים ורטיקאליים.

אותם מודולים חוזרים לאורך קיר הסלון והמטבח, שם הם עשויים עץ בגמר רזינה, חומר חיפוי רב־שכבתי ממשפחת האפוקסי, שמבוסס על מים ומאפשר ביצוע מדויק במריחה ללא תפרים ושליטה מלאה על הגון הרצוי. כל קירות ותקרות הבית יושמו גם הם ברזינה, מה שמעניק תחושה נעימה, טבעית ורכה. בזכות פרטי ריהוט שנבחרו בקפידה, ובזכות דיירים שוחרי אומנות ואספנות, הבית התמלא בנשמה.

על שולחן העבודה

שני פרויקטים מעניינים על שולחני בימים אלו: מתחם הרב קוק, פרויקט המתפרס על שלושה דונם בנווה צדק וכולל שני מבנים לשימור מחמיר, שני מבני מגורים חדשים ובית כנסת לשימור. אני אמונה על תכנון ועיצוב הפנים בפרויקט, החללים הציבוריים, הספא, בית הכנסת והדירות. היופי בפרויקט הוא השכבות הרבות של היסטוריה וערכים שהוא נושא עימו, והאתגר שלנו כמתכננים הוא למצוא את האינטרפרטציה העיצובית לכל הסיפורים הללו.

פרויקט נוסף שיצא לביצוע בימים אלו הוא הבית הפרטי שלי, ואני מאוד נהנית לתכנן לעצמי ולמשפחתי. תמיד סחבתי אותם בחופשות משפחתיות לראות אדריכלות ואני מרגישה שזה השתלם. הם מאוד מעורבים ומתעניינים בכל פרט ופרט, זה כיף גדול.

בית המשפחה העתידי של גולדשמיט פיש. הדמיה: Studio OCO

בית המשפחה העתידי של גולדשמיט פיש. הדמיה: Studio OCO

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden