כל מה שחשוב ויפה
אלדד מנוחין בגלריה של מוסררה
אלדד מנוחין בגלריה של מוסררה

הרשימה המשותפת // 18.8.22

אמני גלריה אינדי במוסררה; המחלקה לצילום בבצלאל בגלריה ברוורמן; מקס אפשטיין ומרטין ויסוק בגלריית המפעל; חותך בעץ בסדנת ההדפס ירושלים; נועה גרוס בגלריה 4

אמני גלריה אינדי במוסררה

בגלריה החברתית של מוסררה בירושלים תפתח הערב (18.8) ״גדר חיה״ – תערוכה קבוצתית של אמני גלריה אינדי בתל אביב עם עבודותיו של מורל דרפלר ז״ל (אוצרת: קרן זלץ). חברי הגלריה הוזמנו להיכנס לתוך ארכיון עבודותיו של דרפלר ולקיים דיאלוג עם הנושאים שהעסיקו אותו ביצירתו: יחסי אדם־חיה וטבע־תרבות.

מתוך המפגש הזה נוצרה התערוכה, שבוחנת את הסימון המלאכותי של הגדר החיה ואת האופנים שבהם הגדר מייצרת גבולות בלתי נראים המורכבים ממושגים של תרבות, מקומיות ומורשת, המפעילים כוח ומסכלים אפשרות של ניעות וניידות. משתתפים.ות: אורית ברתיני שביט, איה ניצן, אייל אגיבייב, אילן כרמי, אלדד מנוחין, גלעד בר שלו, דוד פרנקל, דיוי בראל, יובל חי, ליהיא בנימין, נעמה רונה, ענת ברזילי, רונית פורת, תמר נסים.

דיוי בראל, מלך האריות

דיוי בראל, מלך האריות

יובל חי, פלורנטין

יובל חי, פלורנטין


המחלקה לצילום בבצלאל בגלריה ברוורמן

בגלריה ברוורמן תפתח הערב (18.8) ״גוף, צילום״ – תערוכה קבוצתית שנוצרה מתוך פרויקטי הגמר של בוגרי ובוגרי המחלקה לצילום בבצלאל. התערוכה עוסקת בייצוגים של גוף בצילום עכשווי ומנעד הנושאים בעבודות בה נע בין תיאור של השבריריות האנושית, כתקריב הפגמים, המחלות, העור החשוף; דרך בחינת הגוף כנושא סממנים של זהות, שייכות או בריחה משייכות לקהילה או לקבוצה תרבותית־חברתית מוגדרת; ועד לתצלומים שנוצרו על ידי בינה מלאכותית, הגוף כאווטאר, כייצור וירטואלי של העצמי.

בתערוכה נחשף מבטו של דור שתפיסת הגוף שלו מגוונת, ותפיסת המגדר שלו מורחבת, ומטשטשת את החלוקה הבינארית המוכרת. הם.ן החיים בעידן שבו הגוף מוצג באופן מסיבי ברשתות החברתיות, בתקשורת, במרחבים הציבוריים ובמרחב הפרטי ביותר – הטלפון הנייד – קובעים נורמות חברתיות חדשות של הגוף – ואופני הייצוג שלו.

דניאל ליברמן

דניאל ליברמן


מקס אפשטיין ומרטין ויסוק בגלריית המפעל

בגלריית המפעל בירושלים יפתחו הערב (18.8) שתי תערוכות יחיד שנוצרו במהלך החודש האחרון במסגרת תוכנית הרזידנסי של המפעל. הראשונה, ״גאות ושפל״, תערוכת יחיד לאמן מקס אפשטיין (אוצר: אלעד ירון). במשך השנים האחרונות אסף אפשטיין עצי סחף שהגיעו לחופי ישראל. עצים מלאי סדקים, חורים וריקבון משהות חוצת־יבשות במים המלוחים ובשמש. בעצים אלו, שעל פי רוב גוססים לאיטם על החוף, פיסל באמצעות גרזן, ניירות שיוף ולבסוף שמני עץ. פעמים רבות תהליך זה חשף עצים שהיו פעם מפוארים ויקרי ערך. כעת, הם תופסים את צורתם של דמויות מהגרים ופליטי מלחמה באוסף שכולל כמאה יצירות.

השנייה, ״השלוחה האפורה״, תערוכת יחיד לאמן מרטין ויסוק (אוצרת: רעות ישעיהו), שבה הוא עובד עם יציקות בטון. בעוד עבודותיו הקודמות שאפו לגובה, בתערוכה זו נבחן המבט על יציקות הבטון שנוצקו בדיקדוק רב כדי לשאת את כובד משקלן זו של זו – כאשר הן מונחות לרגלינו, לא מתנשאות מעל גובה העיניים כי אם מזמנות תנוחת כריעה, המאפשרת להתקרב לגובהן, שאינו רחוק מגובה הרצפה.

מקס אפשטיין. צילום: מ״ל

מקס אפשטיין. צילום: מ״ל

מרטין ויסוק. צילום: מ״ל

מרטין ויסוק. צילום: מ״ל


birds

חותך בעץ בסדנת ההדפס ירושלים

בסדנת ההדפס בירושלים תפתח הערב (18.8) ״חותך בעץ״, תערוכה קבוצתית (אוצר: אריק קילמניק) של עבודות בחיתוך עץ שנעשו על ידי אמנים ישראלים במאה שנים האחרונות. בימינו, כששפת המחאה נוכחת בחיינו באופן כמעט תמידי, טכניקת חיתוך העץ מהווה אמצעי עבור אמנים להביע ולתקשר בצורה אקספרסיבית.

בתערוכה יוצג מפגש בין דורות בטכניקת חיתוך העץ, אמנים ותיקים לעומת אמנים צעירים שפעילים היום. משתתפים.ות: אברהם אופק, אלכסנדר ווז׳יק, אלכס קרמר, אסף בן־מנחם, ארז ישראלי, אנדי ארנוביץ, דב הלר, הילה בן־ארי , הדוויג גרוסמן, וניה שאוב, יעקב פינס, משה הופמן, מירון סימה, ענת קינן, פמלה לוי, סוניה אברמוביץ, סימה לוין, רודי להמן, רחל לוין.

עופר ללוש, גן מאיר V. צילום: סדנת ההדפס ירושלים

עופר ללוש, גן מאיר V. צילום: סדנת ההדפס ירושלים

משה הופמן, סוס ורוכבו. צילום: סדנת ההדפס ירושלים

משה הופמן, סוס ורוכבו. צילום: סדנת ההדפס ירושלים


נועה גרוס בגלריה 4

בגלריה 4 בפלורנטין תפתח במוצ״ש (20.8) One Night Show – תערוכת יחיד לנועה גרוס (אוצרת: אורית מור). גרוס מציירת מתצלומים שצילמה בהופעות מוזיקה, ובציורים מנסה לתפוס רגעים אינטימיים, כשהזמר או הזמרת פונים פנימה, לתוך עצמם, רגע של ריכוז גבוה. זה רגע של נגינה ושירה יחד, של ביצוע חד-פעמי, בלי אפקטים, בלי תיקונים. הציור הוא לא ציור ״נכון״. יש בו הרבה טעויות של פרופורציות וצבעוניות בסיסית מאוד. קליל, מהיר, פשוט.

נועה גרוס, אלאניס מוריסט. צילומים: מ״ל

נועה גרוס, אלאניס מוריסט. צילומים: מ״ל

ענבל פלמוטר

ענבל פלמוטר

קורט קוביין

קורט קוביין

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden