כל מה שחשוב ויפה
שחר סיון. צילום: יונתן לוי
שחר סיון. צילום: יונתן לוי

מה קורה // שחר סיון

בתערוכת יחיד בבית הגפן בחיפה שחר סיון מציג עבודות של חיתוכי עץ, שבאמצעותן הוא מתבונן פנימה אל תוך השדים שלו. במקביל הוא מציג בתערוכות קבוצתיות וחולם על בניין חיפאי משלו ליצור בו

מי?

שחר סיון, בן 45. גר בדירה משלי ששיפצתי בעצמי במהלך רוב השנה האחרונה ליד גן הזיכרון בחיפה ומבסוט על העיר.
אתר / אינסטגרם / פייסבוק

סטטוס זוגי?

למדתי במשך השנה האחרונה להיות שלם עם הלבד שלי וליהנות עם עצמי וכבר נמאס לי מזה. הגיע הזמן לגדול לשלב של ביחד. בו בזמן אני מבין יותר ויותר שאין לי שום מושג בדייטים.

מה בצלחת?

אני אוהב לבשל אוכל שמרגש אותי עם הרבה עשבי תיבול, מלא שמן זית, פירות ומה שהיה יפה בשוק – אבל לאחרים. לעצמי אני אוכל פשוט ועף על אוכל ילדים כמו קערת כל החטיפים שבא לי ופיצות על פיתה עם גבנ״צ. ולעולם – אבל לעולם – לא מיונז.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

אני מציג סדרה גדולה של חיתוכי עץ ופסלים בבית הגפן בחיפה, בתערוכה שדים של בוקר שתוצג עד סוף אוקטובר (אוצרת: יעל מסר). עבדתי על הסדרה במשך כשנתיים והיא מכילה מהלך פנימי שלם של התבוננות פנימה אל תוך כל השדים שלי.

צילומים: יובל חי

צילומים: יובל חי

birds

במקביל, יש כמה פסלים שלי במוזיאון לוחמי הגטאות ועוד מעט תיפתח התערוכה ״אמן פוגש עדות״ בעמק המעיינות, עם טריפטיכון מעץ צפצפה בעקבות עדות של ניצולת שואה (אני חזק בהישרדות). פסל של סבא שלי ביציקת אלומיניום מוצב ברובע המדרגות בחיפה, ובדצמבר אציג בחממה לאמנות ״מקום״ של מוזיאון חיפה פרוייקט חדש שמשלב אוכל וקהילה. חוץ מזה תמיד מוזמנות.ים לבקר אותי בסטודיו.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

בזמן שהוצגה בלונדון רטרוספקטיבה של לוסיאן פרויד, זייפתי תעודת עיתונאי, יצרתי קשר עם עורך הדין שלו ונפגשנו. פעם אחת אצלו בסטודיו ופעם אחת ציירתי אותו אצלו בבית.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

אני רוצה בניין, צמוד לבית הספר שלנו – הנביאים בחיפה – שיהיה בו הסטודיו שלי ליד כל החברים, וחצר לפיסול ומחסן לעבודות גדולות וגלריה קטנה שפונה לרחוב. אני מפחד לזרוק מספרים כי אולי זה יתגשם 🙂

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

לפני שלושה חודשים נכנסתי לדורון מזרחי לבוש במכנסיים קצרים וחולצה ג׳יפה כרגיל, פניתי למוכר (חתיך מהודק) ואמרתי לו ״אני צריך הכל״. קניתי חליפה ונעליים וגרביים ושלוש חולצות פשתן לחתונה של אחי בניו יורק.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת  [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

צילומים: רועי כהן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. שיאל נירן יהלום

    פשוט נהדר. עבודות מרגשות.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden