כל מה שחשוב ויפה
טבע נאות וקורנית. צילומים: רן הלל
טבע נאות וקורנית. צילומים: רן הלל

מה הולך // נעליים שנוצרו במדפסת, אפליקציית הציור השבועי לילד

חברת ההדפסות הדיגיטלית קורנית מייצרת סנדלים של טבע נאות; מדור הקומיקס האיקוני ״הציור השבועי לילד״ זוכה לגרסה דיגיטלית

כמה טבעי ככה דיגיטלי

מותג נעלי הנוחות והאופנה טבע נאות משתף פעולה עם קורנית – יצרנית מערכות הדפוס הדיגיטלי. במסגרת שיתוף הפעולה הבינלאומי קיימו יחד תצוגת אופנה בטוקיו, שבה הציגו קולקציה במהדורה מוגבלת של הדגם האיקוני ״דגן״ בגרסה חדשה. הדגם – שמוצע לנשים, גברים וילדים – הוא סנדל קלאסי עם סגירה אחורית עשוי עור איכותי ונושם. הוא כולל רפידת נוחות אנטומית בולמת זעזועים ותומכת בכל חלקי כף הרגל וסוליית EVA עשויה גומי מוקצף.

קולקציית הקפסולה מחברת בין עולם מזרח תיכון לאופנת סטריט בליין חדש ובועט: מעצבי הבית של קורנית – אורית לווינגר ואסף לינקובסקי – עיצבו שלושה הדפסים שמשלבים בין טיפוגרפיה מערבית לבין צבעוניות אתנית. חומרי הגלם שמהם עוצבו הדגמים החדשים הודפסו במדפסות של קורנית, והנעליים עצמן יוצרו על ידי טבע נאות (שפועלת בשוק היפני בחמש השנים האחרונות).

טבע נאות פועלת בשוק היפני מ־2017, ומפעילה שם שלוש חנויות בטוקיו, אייצ׳י ונארה, וכן אתר אונליין אקסלוסיבי לשוק היפני. זהו שיתוך פעולה חוזר של טבע נאות וקורנית. הקודמים היו מקומיים, ואילו זה הוא הראשון שיוצא מגבולות ישראל.

birds

איפה ג׳קי?

סטודיו העיצוב והמיתוג Lookandfeel הוציא לאוויר העולם את אפליקציית המשחק ״הציור השבועי לילד״ של הקריקטוריסט ג׳קי (להורדה במכשירי אנדרואיד ואפל). זהו משחק שכל כולו פיתוח ישראלי ומטרתו להוקיר תודה לאייקון התרבות, שבאמצעות האפליקציה יכולים עכשיו להתוודע אליו כל ילדי העולם. האפליקציה היא שיתוף פעולה בין ג׳קי וקבוצת מפתחים שמגיעים מחברות בחוד החנית של תעשיית המשחקים בישראל.

ג׳קי עצמו מספר שלפני מספר שנים הגיע אליו צעיר הייטקיסט בשם אמיר דורי עם הרעיון להפוך את מדור הציור השבועי לילד למשחק דיגיטלי בינלאומי. החזון שהציגו לו היה לשמור על המשחק פשוט כמו שהוא – בשפה ובחוויה – ולהעביר אותו מהעיתון למובייל בצורה הכי נאמנה למקור. ״כמובן שמיד שאלתי איך, ועל זה ענו לי ׳את זה תשאיר לנו׳. נתתי את ברכתי, וזו התוצאה״.

המשחק כולל 90 איורים שונים של ג׳קי מכל הזמנים, כולל ציורים מונפשים, צלילים, רמזים, תרגומים לשפות ועוד חידושים מעניינים, בכולם צריך לחפש (ובתקווה גם למצוא) את הדמות שהוא מסתיר באמצעות האיורים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden