כל מה שחשוב ויפה

שרון בלבן במרכז מעמותה בבית הנסן

פורטפוליו Promotion: בתערוכת היחיד Resting Bitch מציגה שרון בלבן מיצב וידיאו מרובה מסכים, שנפרש על שתי קומות בבית הנסן, ובו היא עוסקת בפירוק הגוף ובבנייתו מחדש. פתיחה: 15.9

במרכז לאמנות ומחקר מעמותה בבית הנסן שבירושלים תפתח בשבוע הבא תערוכת יחיד לאמנית שרון בלבן, Resting Bitch (אוצרים: סלה־מנקה). במיצב וידיאו מרובה מסכים, שנפרש על שתי קומות בבית הנסן, עוסקת בלבן בפירוק הגוף ובבחינתו מחדש ביחס לסביבה שבה הוא מתקיים. התערוכה היא תוצר של שיטוט במרחב הביתי – שיטוט שיש בו התבוננות אך גם פעולה מכווונת, ודרכו מזהה בלבן חוויה דומסטית מודחקת, חייתית וחושנית מצד אחד ואבסורדית ומלאת הומור מצד שני.

שם התערוכה, המבוסס על אחת מהעבודות המרכזיות בה, מתייחס למונח בוטה שמשמעותו המילולית היא ״כלבה במנוחה״, והיא ממשיכה עיסוק מרכזי של בלבן בהוויה חייתית ומינית במגבלות של תרבות. בלבן מייצרת חוויה של צפייה מתעתעת: העבודות מרשימות ומונומנטליות ובו בזמן חושפות את החומרים הפשוטים והזולים ששימשו ליצירתן. הדימויים שלה מערערים את המוסכמות דרך שימוש אירוני הן בשפה והן בחומרים.

ניפל

ניפל

פלורסנט

פלורסנט

Spider blood

Spider blood

birds

התערוכה בנויה כמיצב, לקסיקון וידיאו, שפורם ובונה את הגוף בסביבה הדומסטית. בלבן כ״משוטטת ביתית״ פטישיסטית, נצמדת ומזיזה, שופכת ומנענעת, רוטטת ובוחנת את המתח שבין הגוף הנשי הנוזל והפולט חיים ובין היומיום המאורגן כפס ייצור ביתי. התערוכה מחולקת למיצב של מעלה ומיצב של מטה: בחללי גלריית בית הנסן תצוגה מוזיאלית באופייה של ארבע עבודות וידיאו, ובחלל התחתון (המרתף) מערך אדריכלי מבוכי שמזמין את הצופה ללכת לאיבוד.

זו תערוכת היחיד הראשונה של בלבן בארץ לאחר עשור, וגם התערוכה הגדולה שלה עד כה. היא פורשת את עולמה של יוצרת ייחודית שעובדת במיומנות עם הדימוי הנע. התערוכה מסמנת המשך של שיתוף פעולה ודיאלוג ארוך שנים בין בלבן לקבוצת סלה־מנקה ומרכז מעמותה.


Resting Bitch | שרון בלבן
בית הנסן, גדליהו אלון 14, ירושלים
אוצרות: סלה־מנקה
פתיחה: 15.9; נעילה: 26.11

אלביב

אלביב

resting bitch

resting bitch

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden