כל מה שחשוב ויפה
קרן זלץ ב״אליהו״, אוהבים אמנות עושים אמנות 2022
קרן זלץ ב״אליהו״, אוהבים אמנות עושים אמנות 2022

הרשימה המשותפת 8.9.22 // אוהבים אמנות, עושים אמנות; פסטיבל מנופים

שניים מאירועי האמנות הגדולים והמשמעותיים ביותר בסצנה המקומית באים עלינו לטובה - ״אוהבים אמנות, עושים אמנות״ שיתקיים בסוף השבוע הקרוב (8-10.9) בתל אביב ופסטיבל ״מנופים״ שיתקיים במהלך השבוע הבא (13-17.9) בירושלים

אוהבים אמנות, עושים אמנות

אירוע האמנות השנתי של עיריית תל אביב יפו חוגג השנה את שנתו ה־20 עם תערוכה מרכזית ביד אליהו ופרויקטים אמנותיים חד־פעמיים ברחבת סוזן דלל, קריית המלאכה, שכונת שפירא, ביצרון, נווה עופר וחצרות בתי ספר ברחבי העיר. כ־150 אמנים יפתחו את חללי היצירה שלהם לצד 30 גלריות וארבעה מוזיאונים, שיהיו פתוחים בחלק מהזמן ללא תשלום ועם פעילויות מיוחדות לסופ״ש.

אליהו // שכונת יד אליהו

התערוכה המרכזית (אוצרות: עפרה חרנ״ם וטלי בן נון) מזמינה את הקהל לשוטטות בנבכי השכונה, בין שבילים צדדיים, רחבות פנימיות המובלעות בין בנייני מגורים, בגינות קהילתיות או ציבוריות ובשמורת טבע עירונית. בפרקטיקות שונות של התערבות במרחב הציבורי, מייצרות העבודות מפגשים ואינטראקציות עם תשתיות ציבוריות, אורחות החיים בשכונה ועם ריטואלים אזרחיים וחברתיים.

בין הפרויקטים שיוצגו: נוי חיימוביץ׳ ותמיר ארליך מייצרים מרחב פיסולי ופרפורמטיבי על גג מקלט ברחבת הגייסות. ״הקרב הבא״ הוא מיצב המייצר ציפייה לקרב מרהיב שיתרחש בתחומו, אירוע ראווה המספק בידור להמונים. גבי קריכלי יצר הצבת פיסול תלוית מקום בחורשת יגור שמפגישה בין אמנות שימושית דקורטיבית לבין פיסול סביבתי המתפקד כתיבות קינון המעניקות תנאים אופטימליים לגידול זני ציפורים מסויימים. אורי וויינשטיין וקארן דולב מתערבים בטנק המוצב בסמוך לבית השריון בעבודת פיסול וסאונד. פרפורמנס של כנרת חיה מקס ומיכל סממה מתכתב עם התהליך המואץ של ההתחדשות העירונית שרוחש בשכונה.

נוי ותמיר ב״אליהו״. צילום: מ״ל

נוי ותמיר ב״אליהו״. צילום: מ״ל

רות פתיר ב״נעים בין מסכים״

רות פתיר ב״נעים בין מסכים״

פרנסיס אליס ב״נעים בין מסכים״

פרנסיס אליס ב״נעים בין מסכים״

פטר והזאב בסטודיו אנט. צילום: יאיר מיוחס

פטר והזאב בסטודיו אנט. צילום: יאיר מיוחס

נעים בין מסכים // רחבת סוזן דלל

תערוכה קבוצתית (אוצרים: בן לבנה ויצמן ותמיר אטינג) של עבודות וידיאו שיוצגו על גבי מסכים ברחבה ובפרדס המרכז, לצד עבודות פיסול קינטיות, החושבות על תנועה וכוריאוגרפיה.

מסלולי שוטטות ומופעים מוזיקליים // קריית המלאכה

ת״א תרבות קרית המלאכה (שביל המרץ 6) יהווה נקודת הפתיחה למסלולי שוטטות בין השבילים והמעברים אל עבר כ־50 חללי הסטודיו ו־15 חללי התצוגה שיהיו פתוחים לקהל במהלך הסופ״ש. הם ילוו בשני מסלולי אודיו ברחבי הקריה של האמניות שיראל הורוויץ ונועה גינצבורג (מומלץ להצטייד באוזניות), ובאוסף גלויות של כלל האמניות והאמנים הפותחים את הסטודיו למבקרים במהלך סוף השבוע (בוחרים שלוש גלויות ויוצאים לפגוש את היוצרים).

במקביל, תתקיים הקרנת סרטים קצרים ועבודות וידאו שצולמו ברחבי הקריה. בסטודיו אנט של עמותת מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה (שביל המרץ 2) יתקיימו לאורך הסופ״ש סדרה של מפגשים מוזיקליים חינמיים: אנסמבל יובל כהן עם ג׳אז מקורי עם נוסטלגיה של שירי העבר, הודנא אורקסטרה עם מקצבים אפריקאים ומלודיות מקוריות של חברי הקבוצה ופטר והזאב מאת פרוקופייב בביצוע חמישיית תל אביב לכלי נשיפה מעץ.


birds

פסטיבל מנופים לאמנות עכשווית

הפסטיבל השנתי נוסד לפני 14 שנה ביוזמת האמניות הירושלמיות לי היא שולוב ורינת אדלשטיין, ומנוהל על ידן עד היום, כשאדלשטיין אמונה גם על הניהול האמנותי של הפסטיבל. לאורך ארבעת ימי הפסטיבל, הגלריות לאמנות עכשווית בירושלים פותחות תערוכות עם שיחות, סיורים ואירועים ייחודיים בהשתתפות של כ־150 אמנים ואמניות. בגלריות יתקיימו מופעי מוזיקה, מחול ותנועה, מפגשים עם האמנים המציגים, שיחות עם אוצרים, עבודות פרפורמנס מקוריות ועוד.

עשור למגזין הרמה // סדנאות האמנים ירושלים

מגזין הרמה הוא כתב עת מקוון מבית היוצר של פסטיבל מנופים העוסק באמנות עכשווית ובכתיבה אודותיה. אחרי עשר שנים בהן צפינו בו מול המסך, המגזין יוצא אל החיים האמיתיים, עולה על הגג וחוגג עשור עם גיליון לייב בנושא חומר פעיל (אוצרות: רינת אדלשטיין והדסה כהן). ערב החגיגות (13.9) יהיה כולו בסימן חי ובסיומו הופעה אקו עם מופע פותח של אביזוהר שירימו את המסיבה לתדרים גבוהים.

דיוי בראל, מגזין הרמה

דיוי בראל, מגזין הרמה

אורגניזם 144, חילוף חומרים בכנס מנופים. צילום: אריאל ליפשיץ

אורגניזם 144, חילוף חומרים בכנס מנופים. צילום: אריאל ליפשיץ

טל ניסים, כנס ירושלים לאמנות #7

טל ניסים, כנס ירושלים לאמנות #7

חן אלמליח. צילום: איתי דוידיאן

חן אלמליח. צילום: איתי דוידיאן

המערבל // ברחבי העיר

רצועת המוזיקה של פסטיבל מנופים (ניהול אמנותי: נועה מלמד וזאנה) שתוביל אותנו במשך כל ימי הפסטיבל בנבכי המוסיקה האלקטרונית עם כל הטרנספורמטורים האפשריים אל עבר פיטצ׳ים של מוזיקת נשמה ועד למוסיקת קסטות חורכת. המערבל, כשמו, מאפשר חיבור וארגון מחדש של הדברים החשובים באמת. משתתפים.ות: DIGITAL עם אקו, אביזוהר, CONVERTER עם סימה נון מארחת את ג ׳יי למוטה, ANALOG עם אל קאת מארחים את ריף כהן ומסיבת קסטות עם חן אלמליח.

כנס ירושלים לאמנות #7 // בית הנסן

כנס ירושלים לאמנות #7 (אוצרים ומנהלים: ד״ר רונן אידלמן, יונתן אמיר ורינת אדלשטיין) יוקדש למקומה של אמנות ביחס לסוגיות פוליטיות, אקלימיות וטכנולוגיות בינלאומיות ומקומיות. ההרצאות יעסקו בשימוש אמנותי באלגוריתמים וטכנולוגיה לזיהוי רגשות, בחיבור בין אמנות לתהליכים ביולוגיים (ביו־ארט), בתגובות של אמניות.ים ומעצבות.ים למשבר האקלים ובשפת מחול של מפגינים. בנוסף יערכו שני פאנלים בנושאים אקטואליים: האחד יוקדש לתערוכת הדוקומנטה שמוצגת הקיץ בקאסל שבגרמניה, ומעוררת דיונים ושערוריות רבות, והשני יוקדש למצבם של אמניות.ים בשעת חירום, מלחמה ופליטות, בהשתתפות אמני.ות מאוקראינה, רוסיה ובלארוס.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden