כל מה שחשוב ויפה
אלעד זאדה. צילומים: מ״ל
אלעד זאדה. צילומים: מ״ל

מה קורה // אלעד זאדה

אלעד זאדה הוא אמן ופסיכותרפיסט. בתערוכת יחיד במעבדה לאמנות הוא מתייחס לזכרונות העבר שאותם הוא מגלם באמצעות חומרים שונים – מפלסטלינה ועד לפירות יבשים

מי?

אלעד זאדה, בן 30, גר בקריית שמונה.
אינסטגרם / פייסבוק

סטטוס זוגי?

בזוגיות באושר עם אושר כבר שלוש וחצי שנים.

מה בצלחת?

טבעוני ופירותני לשעבר.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

תערוכת היחיד שלי ״ארכיב חושי״ מוצגת במעבדה לאמנות (אוצר: שרון תובל). מאז שאני זוכר את עצמי ציירתי ונגעתי בחומר, ומאז ומתמיד הסתקרנתי לגבי נפש האדם. היום אני עוסק בפסיכותרפיה וצמוד לקליניקה יש לי גם סטודיו שבו אני הולך קצת לאיבוד, חולם ומתמסר לעולם הפנימי שלי – בניגוד לזמן שבו אני מטפל ומושקע באחר.

בשנים האחרונות אני מייצר חיבור בין העולמות, משהו שנמנעתי מלעשות הרבה זמן. במהלך השנה האחרונה עבדתי על מיצב המורכב מחומרים רבים ופרקטיקות שונות שמוצג בחלל המעבדה. בזכות החלל הניסיוני הזה, אני לוקח את הדברים צעד אחד קדימה ויוצא למסע בעקבות דימוי שהוא זיכרון ילדות. הדימוי הזה מפעיל אצלי תחושות וחושים רבים ולוקח אותי למסע תודעתי מורכב. החוויה שהוא מעורר בי נגישה לי ואני יודע איך הזכרון הזה מרגיש, מריח, נשמע, מה הטעם ומה הריח שלו. בחלל אני מנסה לתת ביטוי לכל התחושות ביחד.

birds

בהתחלה רק רשמתי את הדימוי מהזכרון שוב ושוב. ככל שעיבדתי אותו יותר, מגוון הזיכרונות והתחושות שעלו התרחב ומגוון החומרים אליהם נמשכתי גדל והעמיק. כשאני בוחר את החומרים לעבודה, אני חושב מה ייצג הכי טוב את התחושה המסוימת שאני עובד איתה בכל פעם. אני ממש מרגיש את זה בגוף.

חלק מהעבודות בתערוכה מורכב מצמחים ומפירות מיובשים שגידלתי ואכלתי. היא כוללת גם ציור שמן גדול שמוצב ליד אבטיח מיובש, פלסטלינה שממוקמת ליד בדים יקרים, עבודות קרמיקה ליד עבודות שמפוסלות מנסורת, מיצבי עובש ועוד. אין בין העבודות והחומרים היררכיה מבחינתי. בדיוק כמו המורכבות של הנפש והעולם הפנימי שלנו.

במקביל, מוצגות עבודות שלי בספקולו – בית ספר לניפוח זכוכית בקיסריה. העבודות, ציורי פלסטלינה של יצורים ממוצרים צפים בחללים ממוסגרים, הן חלק מגוף העבודות ״למופשט יש מעיים״ שהצגתי בתערוכת הגמר שלי בבית הספר לאמנות בסיס.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

טליה ישראלי. היא גאון בעיני.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

שלום עולמי כנראה. לא יודע כמה כסף צריך. בעיקר שאנשים יאהבו קצת יותר. זה בחינם.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

אני לא קונה בגדים. לאחרונה מצאתי ערמה ממש שווה של בגדים על ספסל ביד אליהו.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden