כל מה שחשוב ויפה
אלנה צ׳רטי שטיין בגלריה ברוורמן. צילום: דניאל חנוך
אלנה צ׳רטי שטיין בגלריה ברוורמן. צילום: דניאל חנוך

הרשימה המשותפת // 29.9.22

אלנה צ׳רטי שטיין בגלריה ברוורמן; ערן וולקובסקי בגלריה רו ארט; חלון לים בגלריה העירונית מגדל המים בנהריה; קומיקס ישראלי בגלריה על הצוק בנתניה; רות גרסר בבית האמנים בנגב

אלנה צ׳רטי שטיין בגלריה ברוורמן

בגלריה ברוורמן מוצגת Vivarium (״מקור חיים״ בלטינית) – תערוכת היחיד של אלנה צ׳רטי שטיין (אוצרת: עדי גורה). במסגרת התערוכה הופכת הגלריה לחדר פלאים שבו חפצים, ציורים, פסיפסים וחיים אורגניים מתפרשים בחלל ליצירת מערכת אקולוגית חדשה שבה משתלבים עבר והווה, תרבות וטבע, חיים ומוות.

בעבודותיה חוקרת צ׳רטי שטיין את הקשר בין הנראה לבלתי נראה, החוט העמוק המחבר בין חשיבה מדעית לקסם ודמיון. בהשאלה מהמסורת האמנותית הקלאסית, היא חושבת מחדש על האופן שבו תרבות חזותית מטביעה סודות, מידע ונרטיבים, וחושפת רעיונות באמצעות מתודולוגיות עתיקות. היא מוקסמת מהאופן שבו ניתן לשנות את הדי.אן.איי של ההיסטוריה והאיקונוגרפיה כדי לדון בתפיסה הוליסטית של כדור הארץ המחברת את כל היצורים החיים, כולל נקודות מבט מעבר לזו של האדם.

אלנה צ׳רטי שטיין בגלריה ברוורמן. צילומים: דניאל חנוך

אלנה צ׳רטי שטיין בגלריה ברוורמן. צילומים: דניאל חנוך


ערן וולקובסקי בגלריה רו ארט

בגלריה רו ארט מוצגת ״בקשר ללונדון״, תערוכת היחיד של ערן וולקובסקי (אוצרת: מאיה במברגר). בתערוכה מוצגים ציורים בטכניקות המערבות פיגמנטים, אמולסיה אקרילית וצבעים תעשייתיים על פאנלים ובדים וכן עבודות על נייר בצבעי מים מן השנתיים האחרונות. בכניסה לתערוכה שני ציורי חדרים: סלון דירה לונדונית מרוהט בנוסטלגיה – דרכו נפתח המסע הציורי.

מדי קיץ יוצא וולקובסקי אל בית קרוביו בלונדון. מבית הלבנים האדומות הוא יוצא למסעות שיטוט ארוכים בשולי העיר – צועד בין שכונות מגורים, תעלות, מבני תעשיה, פארקים ובתי קברות. בערב, עם שובו מהמסע, וולקובסקי מעביר את רישומיו המהירים מהיום אל הנייר, בצבעי מים. הוא קורא להם ״עבודות דרך״.

ערן וולקובסקי בגלריה רו ארט. צילומים: מ״ל

ערן וולקובסקי בגלריה רו ארט. צילומים: מ״ל


חלון לים בגלריה העירונית מגדל המים בנהריה

בגלריה העירונית מגדל המים בנהריה מוצגת ״חלון לים״ – תערוכת קבוצתית (אוצרות: סתיו אבן זהב ומאיה פרת), תוצאה של הרזידנסי הראשון במקום שבמסגרתו הוזמנו ארבעה אמנים.ות להתארח בגלריה – דפנה טלמון, מאיה סמירה, עדי אביטבול ושחר טישלר. טלמון מציגה את ה״האמזונות מהגעתון״ – עבודת צילום וסאונד שבה היא תרה במרחבים הווירטואליים של נהריה אחר פנויים ופנויות שיהיו מוכנים לפתוח חלון לעולמם.

סמירה מציגה את ״קו אופק״ – סדרה של צילומים בעיבוד דיגיטלי המורכבים מדימויים מקוריים שצולמו בחופי נהריה. הסדרה נוצרה במהלך שוטטות קיצית והיכרות מתמשכת עם העיר. אביטבול וטישלר מציגים את ״נווה הילד״, סרט קצר שמתאר את סיפורה של פנימייה בשם הזה שהוקמה בנהריה לפני 78 שנים.

מאיה סמירה, קו האופק

מאיה סמירה, קו האופק

דפנה טלמון, האמזונות מהגעתון

דפנה טלמון, האמזונות מהגעתון


birds

קומיקס ישראלי בגלריה על הצוק בנתניה

בגלריה על הצוק בנתניה תפתח מחר (30.9) ״בום! בנג! דוינג!״ – תערוכה שמוקדשת לעולם הקומיקס (אוצרת: דניאלה גרדוש סנטו), שבה כל הגיבורים של סיפורי הקומיקס הם ילדים וילדות. לתערוכה נבחרו 13 קומיקסאים וקומיקסאיות המציגים קשת רחבה של עולמות הקומיקס: מתח, הרפתקאות, פנטזיה ודמיון, לצד סיפורים משעשעים ונוגעים ללב מחיי היומיום.

התערוכה מוקדשת לילדי הקומיקס בגלל שהקומיקס לילדים הנפוץ ביותר בארץ אינו קומיקס של גיבורי על דמיוניים או יצורים ובעלי חיים – אלא זה שגיבוריו ילדים. משתתפים.ות: דודו גבע, עופר זנזורי, דניאלה לונדון דקל, רותו מודן, נעם נדב, הילה נועם, אורי פינק, ארז צדוק, שי צ׳רקה, מישל קישקה, נמרוד רשף, יניב שמעוני ותומיקס (תומי זנדשטיין).

הילה נועם, חוצי

הילה נועם, חוצי

אורי פינק, סופר שלומפר

אורי פינק, סופר שלומפר


רות גרסר בבית האמנים בנגב

בבית האמנים בנגב תפתח ביום שני (3.10) ״ועל דרכיך נגה אור״ – תערוכת יחיד לאמנית רות גרסר (אוצרת: דנית מלמן). הציור של רות הוא ציור הבוחן, באופן פואטי ותיאורי, את הטבע, האדם, התרבות ואת הציור עצמו; ציור המהדהד את תולדות האמנות ובו בזמן שייך לכאן ולעכשיו; ציור המביע חמלה, יופי, הומניות ומקוריות עמוקה, תוך יצירת תחביר פנימי ייחודי, המתקיים במרחב תרבותי מגוון ורב שכבתי.

הציור נובע מסביבת הבית ומשולב בה. גרסר מפקיעה שברי רגעים מתוך ההקשר המשפחתי, היומיומי, מקרינה את דמויות עצמה ובני משפחתה על דימויים מתוך תולדות האמנות, סביבת הגינה הביתית ותצלומים שמצאה ברשת – וכך מעניקה לכל הדמויות בציוריה ממד אישי. את הדימויים המתקבלים מתוך הסינתזות הללו מפרקת גרסר ומרכיבה מחדש, שוב ושוב, עד שהם הופכים למשהו אחר, בוראת בכל פעם עולם ציורי חדש מתוך אותו מילון צורני.

רות גרסר בבית האמנים בנגב. צילומים: מ״ל

רות גרסר בבית האמנים בנגב. צילומים: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden