כל מה שחשוב ויפה
יוניל, מתוך לה־קולטור מפלצות בסמטאות יפו העתיקה
יוניל, מתוך לה־קולטור מפלצות בסמטאות יפו העתיקה

הרשימה המשותפת // 13.10.22

לה־קולטור מפלצות בסמטאות יפו העתיקה; הדפסי רשת במוזיאון יפו העתיקה; מרב שין בן־אלון בגלריה בגבעת חיים איחוד; טובה פסח, אירית סיידוף וטסי כהן־פפר במקום לאמנות; אפרת בלוססקי ודורית פיגוביץ גודארד בגלריה נולובז; יונה לוי גרוסמן בגלריה ציאורים

לה־קולטור מפלצות בסמטאות יפו העתיקה

בגלריית קופסאות האור שביפו העתיקה תפתח הערב (13.10) תערוכת כרזות שבה מציגים 58 אמניות ואמנים, שנקראו להציג את הפרשנות האישית שלהם למושג ״מפלצת״ (אוצר: איתי בלאיש). התערוכה היא חלק מיוזמת לה־קולטור שמקדמת מזה עשור אמנות בת־השגה, בשיתוף עם החברה לפיתוח יפו העתיקה. היצירות בתערוכה מביאות פרשנויות ויזואליות, חברתיות ותרבותיות לדימוי המפלצת, באמצעות מגוון עשיר של טכניקות – איור, צילום, פיסול, הדפס ועוד.

באירוע הפתיחה תיפתח חנות פופ אפ מיוחדת מבית סטודיו ג׳לאדה, ובה יימכרו הקטלוגים של התערוכה לצד פרינטים וחולצות של מאיירים ומאיירות ישראלים. כמו כן יוצע למכירה שת״פ מיוחד של ג׳לאדה עם לה־קולטור – חולצה מודפסת עם העיצוב שממתג את התערוכה, במהדורה מוגבלת של 50 עותקים בלבד.

אנה מירקין

אנה מירקין

איריס גיטיק

איריס גיטיק

בן ריבק

בן ריבק


הדפסי רשת במוזיאון יפו העתיקה

ממש בסמוך, במוזיאון יפו העתיקה, תפתח הערב (13.10) ״מיפו באהבה״ – חגיגת הדפסי רשת שכוללת תערוכה, סדנאות ואירועים מיוחדים – יוזמה של סטודיו בעלי המלאכה בשיתוף החברה לפיתוח יפו העתיקה. בתערוכה המרכזית יוצגו גלויות של אמניות ואמנים בנושא ״יפו״ – שנוצרו במיוחד עבורה. העבודות הוזמנו לסטודיו בעלי מלאכה לסדנאות עבודה לאורך שבועיים שם הדפיסו את העבודות. הגלויות כולן הודפסו על ידי האמנים.יות בעבודת יד במהדורות מוגבלות, חתומות וממוספרות, ויעמדו למכירה במהלך התערוכה ולאחריה. מתוך ריבוי הקולות והסגנונות עולה מחווה רחבה ועכשווית ליפו, המקום והאייקון, בו ומתוכו הסטודיו פועל.

לצד התערוכה המרכזית תוצג עבודת מיצב משותפת של שלוש אמניות – שירי כנעני, נעה אלון וחן וינר – שנעשתה במהלך שהות אמן במוזיאון. כמו כן, יוצגו ויעמדו למכירה עשרות מהדורות הדפס מאוסף הסטודיו, ובחלל המוזיאון יתארחו גם סדנאות דפוס וכריכה. בנוסף, תוצג במוזיאון תערוכה נוספת של עשרות הדפסי פיין ארט של יוצרות ואמנים ממגוון שדות העיצוב והאמנות בישראל, שהופקו על ידי סטודיו בעלי המלאכה ב־13 השנים האחרונות. העבודות הודפסו ידנית במהדורות חתומות וממוספרות, ועומדות למכירה בתערוכה ולאחריה. במשך כל תקופת התצוגה יתקיימו במוזיאון סדנאות דפוס וכריכה למבוגרים וצעירים.

נועה רעים גבעון

נועה רעים גבעון

טל גבע

טל גבע


מרב שין בן־אלון בגלריה בגבעת חיים איחוד

בגלריה בקיבוץ גבעת חיים איחוד תפתח בשבת (15.10) ״העבר אינו מפסיק להשתנות״ – תערוכת יחיד למרב שין בן־אלון (אוצרת: חנוש מורג). ציורי שמן על בד, עבודות קולאז׳ דיגיטלי והדפס, רישומים שמקורם בארכיון ספרי סקיצות הם חלק מהמרכיבים המשמשים את שין בן־אלון לבניית המיצב החדש שלה. בהצבה היא בודקת את האפשרות לבנות תחביר חדש בחלל המבוסס על דימויים שונים שנעשו בתקופות שונות במדיומים שונים.

מרב שין בן־אלון, מתוך ״העבר אינו מפסיק להשתנות״

מרב שין בן־אלון, מתוך ״העבר אינו מפסיק להשתנות״


טובה פסח, אירית סיידוף וטסי כהן־פפר במקום לאמנות

במקום לאמנות בקריית המלאכה ייפתחו ביום שישי (14.10) שלוש תערוכות חדשות: הראשונה, Evergreen – תערוכת יחיד לטובה פסח (אוצר: יאיר ברק). עבודות הציור של פסח מתארות צמחיה שמקורה באיזורים משווניים אך התאקלמה במהלך המאה ה־20 כצמחיית נוי ביתית ואפילו עירונית. במרווח הזה, שבין הטבעי למתורבת, בין האותנטי למאוקלם, שוכנת התערוכה, עם עבודות שמציפות שאלות אודות מערכת היחסים המורכבת שיצר האדם עם המערכת האקולוגית שסביבו.

השנייה, ״סמיך ממים״ – תערוכת יחיד לאירית סיידוף (אוצר: יאיר ברק), ובה שני גופי עבודה שונים, מרוחקים זה מזה למעלה מ־30 שנות חיים. קבוצת צילומים בשחור לבן ובה גופם ופניהם של הקרובים לה מכל אז, נטועים במקום רחוק וקר. עצים אמריקאים עומדים בשלכת, מקטעים מופשטים של אדריכלות מודרניסטית. 30 שנים מאוחר יותר, בנקודת זמן אחרת, במקום אחר – מצלמת סיידוף את בן זוגה בשנים האחרונות. בניגוד לצילום הרך והאור המלטף של אמריקה – כאן סיידוף מבזיקה אור ניגודי ומטיחה אותו בגופו ובפניו של בן זוגה.

השלישית, ״פַאוּנָה״ – תערוכת יחיד לטסי כהן־פפר (אוצר: ניר הרמט) – מיצב שמדמה פאונה – סביבה תלוית מקום של בעלי חיים. פסלי בד שחורים וגדולים המורכבים במלאכת מחשבת מדמים יצורים פראיים, היברידיים ומדומיינים, הנראים כמו כמו שלל מעולם דיסטופי. בעבודה קראפטית־עמלנית מחומרים טבעיים וסינטטיים כהן־פפר יוצרת סביבה הנראית בעת ובעונה אחת מורבידית ומלאת חיים.

טובה פסח

טובה פסח

אירית סיידוף

אירית סיידוף

טסי כהן פפר

טסי כהן פפר


birds

אפרת בלוססקי ודורית פיגוביץ גודארד בגלריה נולובז

בגלריה נולובז תפתח הערב (13.10) ״כבר לא בקנזס״ – תערוכה משותפת לאמניות אפרת בלוססקי ודורית פיגוביץ גודארד (אוצרת: אירת חמו). השתיים משתפות פעולה בעבודותיהן כבר 20 שנה (במקביל לעבודה פרטנית של כל אחת בנפרד). בלוססקי תציג צילומים מהשנים האחרונות, שמפנים מבט אל עולמות הרמטיים. פיגוביץ גודארד תציג שלוש סדרות של רישומים מהשנה האחרונה. ברישומים היא מכוונת אל הארכיטקטורה של הדימוי. בעבודות של בלוססקי כל צילום הוא מקרה ייחודי, ובעבודות של פיגוביץ גודאר קיימות סדרות של רישומים – שולחן שהוא שולחן עבודה, מקום בו מתכנס אירוע, דמויות קטועות איברים ועוד.

אפרת בלוססקי

אפרת בלוססקי

דורית פיגוביץ גודאר

דורית פיגוביץ גודאר


יונה לוי גרוסמן בגלריה ציאורים

בגלריה ציאורים בקיבוץ אורים תפתח הערב (13.10) ״מחשבות על גרגיר״ תערוכת יחיד ליונה לוי גרוסמן. לוי גרוסמן עוסקת באינסוף של המציאות שמורכבת מתבניות החוזרות על עצמן בתחומים שונים. או שאולי, התבניות אינן אלא פרי תבנית מחשבתו של האדם. בתערוכה היא מזמינה את הצופה לצאת איתה למסע בעקבות המחשבות שלה על תבניות מחשבה ובחינת היכולות של האדם להבין אינסוף מהו. מהם הכלים שקיבל האדם לחשוב, להבין ולהתמודד עם המציאות האינסופית. התערוכה מלווה בשירים שהם כמו המדריכים בעולמה המתבונן, החוקר והמתלבט.

יונה לוי גרוסמן בגלריה ציאורים

יונה לוי גרוסמן בגלריה ציאורים

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden