כל מה שחשוב ויפה
ענת ורשבסקי
ענת ורשבסקי

קורסי חוץ באיור ורישום במכון לאמנויות תל־חי

פורטפוליו Promotion: במכון לאמנויות תל־חי שבצפון ייפתחו בנובמבר הקרוב שורה של קורסי חוץ במקצועות האמנות השונים – ביניהם גם איור ורישום

אחד האתגרים המופלאים שבאמנות, הוא הנסיון להעביר את המציאות – הפנימית או החיצונית – אל החומר. לא משנה באיזה מדיום נבחר לפעול, תמיד יצופו השאלות: האם לשקף את הדברים כפי שהם? האם להכניס פרשנות אישית ליצירה? ואיך להגיע לרמה טכנית שתאפשר גם וגם?  

בנובמבר הקרוב ייפתחו במכון לאמנויות תל־חי שורה של קורסי חוץ מעשירים ומגוונים – פיסול, עיצוב בזכוכית, קדרות אובניים, קרמיקה חופשית, טקסטיל, ציור ועוד. היום בחרנו לשים דגש על שניים: קורס איור וקורס רישום, דומים כל כך, שונים באותה המידה. אז, מה ההבדל בין איור לבין רישום?

ראשית כל – מנעד הצבע והצורה. כשאנחנו רושמים, לרוב נשתמש בצבע יחיד, או במספר בצבעים אך ללא מילוי של משטחים; נרשום באופן שהוא יחסית נאמן למציאות. באיור, לעומת זאת, אפשר להשתולל עם הצבעוניות, עם הצורניות, עם עיוות ושינוי המציאות באופן שנאמן יותר לעולם הפנימי שלנו. שנית, אם באיור הרעיון הוא המנחה את היצירה, ברישום מדובר בהתבוננות פשוטה, לרוב גם פילוסופית. ההבדלים הם רבים, החל מהמטרה שמשרת המדיום ועד למגבלות (או חוסר במגבלות) טכניות.

ענת ורשבסקי

ענת ורשבסקי

שלומי חגי

שלומי חגי

שלומי חגי

שלומי חגי

קורס איור במכון לאמנויות תל־חי יונחה על ידי ענת ורשבסקי, מאיירת בוגרת בצלאל, אספנית חומרים שפורצת את גבולות היצירתיות בכל פעם מחדש, באמצעות שימוש מתוחכם ומפתיע בחומר. איוריה של ענת מופיעים בספרי ילדים ובעיתונות.

קורס רישום וציור במכון לאמנויות תל־חי יונחה על ידי שלומי חגי, צייר בוגר בצלאל שלימד 15 שנה בחוג לתולדות האמנות באוניברסיטה העברית, מומחה להיסטוריה של חומרים וטכניקות. שלומי ילמד דרך עיניהם של המאסטרים הגדולים: דה וינצ׳י, מיכאלאנג׳לו, טרנר, סזאן ואחרים, דרך עבודה בעפרונות, פחם, דיו ועט (נוצה, קנה סוף וציפורן), גירי סנגווין וסילברפוינט (בתמונה).

המכון מזמין ללמוד מיומנות חדשה וללמוד כיצד להביע את עצמכם במדיום שתבחרו. קורסי החוץ של המכון לאמנויות נפתחים החל מנובמבר 2022 ומוכרים לצבירת שעות לתואר שני בתרפיה באמנות ולשנת שבתון.


המכון לאמנויות תל־חי ממוקם כבר מעל ל־60 שנה בקצה הגבעה שמעל לקריית שמונה, טובל בירוק של הגליל העליון ומקיים אורח חיים יצירתי־פרקטי, מחובר לטבע. אפשר ליצור קשר במייל [email protected]. לאורך חוה״מ נהיה זמינים גם בווטסאפ במספר 054-6195870 ומיד לאחריו גם במשרד בטלפון 04-8181402.
פרטים נוספים באתר, בפייסבוק או באינסטגרם

birds
 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden