כל מה שחשוב ויפה
טל שוחט, ״כוכבים בחוץ״ בגלריה רוזנפלד
טל שוחט, ״כוכבים בחוץ״ בגלריה רוזנפלד

הרשימה המשותפת // 27.10.22

טל שוחט ושמואל גולדשטיין בגלריה רוזנפלד; אמנים יוצאי חבר העמים בגלריה סקיצה בירושלים; מכירה פומבית שקטה בבית בנימיני; צילומי ספורטאים פאראולימפיים במוזיאון הילדים הישראלי; טליה ישראלי ויעל פסמניק בגלריה מאיה; סאם חלבי במרכז עמיעד

טל שוחט ושמואל גולדשטיין בגלריה רוזנפלד

הערב (חמישי 27.10) תפתח בגלריה רוזנפלד ״כוכבים בחוץ״, תערוכת יחיד לטל שוחט (אוצרת: מיה פרנקל טנא). התערוכה מייצרת נדבך נוסף ביצירה הענפה של שוחט, העוסקת בשאלות של זהות ומקום. למעלה משני עשורים היא מצלמת את בני משפחתה באופן שמייצג קונפליקט מובנה בין סיפור משפחתי־אישי לאתוס לאומי־קולקטיבי. בעבודות וידאו ובתצלומים מבוימים בקפידה, היא משלבת בין מציאות יומיומית, טראומת ההגירה, ופנטזיה על לבנטיניות אוטופית ברוח הבשורה על פי ז׳קלין כהנוב.

במקביל תפתח בחדר הפרויקטים שבגלריה ״מנגרובים״ – תערוכת יחיד לשמואל גולדשטיין. בשנים האחרונות מחפש גולדשטיין את רגעי המעבר בין ניגודים בינריים כדוגמת פנים וחוץ, יום ולילה, סכנה וביטחון ועוד. בעבודותיו הוא מציע התבוננות אחרת באותם ניגודים, הנתפסים כאבסולוטיים וקיצוניים זה לזה ומתעכב על אזורי הדמדומים, בהם מופיע ספקטרום של צבעים, עניין ויופי. העושר הוויזואלי מוביל אותו לשימוש במגוון טכניקות וחומרים בפיסול ובציור.

טל שוחט, ״כוכבים בחוץ״ בגלריה רוזנפלד

טל שוחט, ״כוכבים בחוץ״ בגלריה רוזנפלד

טל שוחט

טל שוחט

שמואל גולדשטיין

שמואל גולדשטיין


אמנים יוצאי חבר העמים בגלריה סקיצה בירושלים

בגלריה סקיצה בירושלים תפתח הערב (27.10) ״מטען״ – התערוכה הראשונה בסדרת תערוכות קבוצתיות, שתוצג במסגרת המיזם האמנותי ״פּוֹלִיפוֹנִיָה״ (אוצרת: מרינה שלסט). המיזם מציג את האמנות של כמה אלפי יוצרים שהגיעו לארץ מארצות ברית המועצות לשעבר ביובל השנים האחרונות. היא כוללת בתוכה את אלה שהגיעו כאמנים בשלים ומוצלחים ואלה שלמדו אמנות בארץ, אלה שהשתלבו עמוקות בחברה הישראלית ואלה שהמשיכו בקשריהם הנפשיים למקום מולדתם. חלקם מוכיחים את התוקף האמנותי של ערכים קלאסיים, אחרים מקדמים את אמצעי ההבעה המודרניים, אבל את כולם מאחדת הזהות המורכבת שבה הזהות הישראלית וזהות ארץ המוצא מעשירים אחת את השנייה.

קטיה רויז. צילומים: מ״ל

קטיה רויז. צילומים: מ״ל

מקס אפשטיין

מקס אפשטיין

סבטה דורושבה

סבטה דורושבה


מכירה פומבית שקטה בבית בנימיני

ביום ראשון (30.10) תפתח בבית בנימיני מכירה פומבית שקטה של קרמיקה וזכוכית של כ־30 אמנים ואמניות שפעלו לאורך השנים בתמיכת AIDA (אוצרות: אביבה בן סירה ורוית לצר). הקרן נוסדה בשנת 2003 בארצות הברית על ידי דייל ודאג אנדרסון ואנדי וצ׳ארלס ברונפמן, במטרה לחזק ולקדם את אמני הקראפט הישראלים על תחומיו השונים, לקשר בינם לבין הקהל האמריקאי, הגלריות והאספנים.

האמנים המשתתפים במכירה הפומבית השקטה קיבלו מלגה (בסך 1,000 דולר כל אחד) עבור יצירת עבודה חדשה שנבחרה לפרויקט. העבודות יעמדו למכירה בבית בנימיני ויפורסמו באתר, כשכל ההכנסות יועברו לבית בנימיני עבור תמיכה במעצבים צעירים. במסגרת ימי המכירה (30.10-5.11) יוכל כל אחד להציע באופן אנונימי מחיר לעבודות אותן ירצה לרכוש, לשוב ולהתעדכן לגבי גובה הסכום של מציעים נוספים על העבודה ולהציע הצעה חדשה. העבודות תימכרנה למציעים את הסכום הגבוה מבין כלל ההצעות לעבודה מסוימת.

לאה שבס במכירה השקטה בבית בנימיני. צילום: שי בן אפרים

לאה שבס במכירה השקטה בבית בנימיני. צילום: שי בן אפרים

גור ענבר. צילום: שי בן אפרים

גור ענבר. צילום: שי בן אפרים


צילומי ספורטאים פאראולימפיים במוזיאון הילדים הישראלי

במוזיאון הילדים הישראלי בחולון מוצגת תערוכת צילומים של ספורטאים פאראלימפיים עיוורים ולקויי ראייה מרחבי העולם, ביניהם גם שני ספורטאים ישראלים, שצולמו במהלך המשחקים הפארלימפיים בטוקיו 2020. העבודות צולמו כולן על ידי צלם העיתונות והספורט גלעד קוולרצ׳יק, שנודע בזכות צילומו בתחום הספורט האתגרי, ועל ידי הצלמת מההתאחדות הישראלית לספורט נכים, קרן איזיקסון.

הצילומים מוצגים בלובי הכניסה ל״דיאלוג בחשכה״, התערוכה שמתקיימת בחשיכה מוחלטת ומודרכת על ידי מדריכים עיוורים וכבדי ראייה. במסגרת התערוכה מדריכים עיוורים מובילים את המבקרים דרך חללים חשוכים ונוטלים חלק פעיל במשימה העיקרית: לפקוח את עיני המבקרים בחושך, במטרה להוכיח כי עולמם אינו דל ומוגבל יותר – הוא רק שונה.

גלעד קוולרצ׳יק במוזיאון הילדים הישראלי

גלעד קוולרצ׳יק במוזיאון הילדים הישראלי


birds

טליה ישראלי ויעל פסמניק בגלריה מאיה

בגלריה מאיה ייפתחו הערב (חמישי 27.10) שתי תערוכות יחיד. הראשונה, ״הארץ הזאת שפקעה מן השמיים״ – תערוכת יחיד לטליה ישראלי (ליווי אוצרותי: עינת גבאי לוי). בתערוכה מציגה ישראלי ציורים בספריי ועיפרון על עץ לצד ציורים שצוירו ישירות על קירות הגלריה. היא משלבת טכניקות של ציורי קיר גדולים ומופשטים יחד עם ציורים פיגורטיביים מלאי פרטים.

התערוכה השנייה, ״בבנייה״, תערוכת יחיד ליעל פסמניק (אוצרת: ליאן וולף), שבה היא מציגה סדרה של 12 הדפסים זהים בגודלם שנעשו בטכניקת חיתוך עץ. במהלך הסגרים שהתרחשו בשנתיים האחרונות, שוטטה פסמניק במרחב העירוני בסביבה שהתרוקנה. היא התבוננה באוביקטים הנדמים מובנים מאליהם בנוף העירוני. בעבודותיה תיעדה את ההליכה הבודדת בעיר וכן נופים חדשים שגילתה. ההדפסים נוצרו מתוך רגעים חטופים של מבט אותם צילמה ללא תכנון מראש, אירועים יומיומיים שכביכול אינם ראויים לציון, אך גילו בתוכם רגע של מציאות מורכבת וכאוטית בריקנותה.

יעל פסמניק בגלריה מאיה. צילומים: מ״ל

יעל פסמניק בגלריה מאיה. צילומים: מ״ל

טליה ישראלי בגלריה מאיה. צילומים: יגאל פרדו

טליה ישראלי בגלריה מאיה. צילומים: יגאל פרדו


סאם חלבי במרכז עמיעד

במרכז עמיעד ביפו תפתח מחר (שישי 28.10) ״צייד הצבעים״, תערוכת יחיד לסאם חלבי (אוצרים: דורון פולק ואיריס אלחנני). זו תערוכת יחיד לחלבי, אמן דרוזי, שמחובר לטבע, לפריחה ולפרחים. הוא מצייר אותם, מפסל אותם, שוזר אותם כמעט בכל יצירותיו כשהם ללא גבולות של צבע ומעוף. הפרחים והעצים מואנשים, מלאי אופטימיות, מרץ ותנועה ויטאלית אוטופית. היצירות שלו מציגות מוטציית טבע חדשה, בראשיתית, אופטימית, רומנטית וחלומית.

סאם חלבי במרכז עמיעד. צילומים: דימיטרי ספקטור

סאם חלבי במרכז עמיעד. צילומים: דימיטרי ספקטור

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden