כל מה שחשוב ויפה
מעיין ליניק, התהוות. צילום: אורנה קלגרד
מעיין ליניק, התהוות. צילום: אורנה קלגרד

ZER0|1NE V2.5: פסטיבל אמנות דיגיטלית בשיתוף מוזיאון מגדל דוד

פורטפוליו Promotion: שלושה ימים של מופעי מוזיקה, מופעים אור־קוליים, אמנות דיגיטלית, הרצאות ופרפורמנס בפסטיבל ZER0|1NE בירושלים; פתיחה: 11.11

בסוף השבוע הקרוב יתקיים ZER0|1NE V2.5 – פסטיבל לאמנות דיגיטלית המפגיש בין אמנות וטכנולוגיה במגדל דוד בירושלים. במהלך הפסטיבל תוצג אמנות קצה בינלאומית הכוללת הרצאות, פרפורמנס, מופעים בינלאומיים וממלכה אינטרנטית שתציע שורת התרחשויות דיגיטליות.

הפסטיבל ותכניו יעסקו במחשבות סביב בינה מלאכותית, ובפרט בשאלה סביב מה זה מלאכותי והיכן עובר הקו בין מלאכותי לטבעי. הפסטיבל שואף לפתח שפה שתאפשר לדמיין את יסודות העולם הדיגיטלי המתהווה, לסקור באמצעות כלים של יצירה, אומנות, חוויה ומחקר על ההיסטוריה של העתיד. הפסטיבל נוסד בשנת 2019, ומקורו בשיתוף פעולה בין מוזיאון מגדל דוד בירושלים והמנהלים האומנותיים יאיר מוס ודניאל זיני ובתמיכת עיריית ירושלים.

יום שישי, 11.11

סאונד מהמגדל: פסטיבל זירו וואן מארח את רדיו מוסררה, הופעות, מייצגים ותיקלוטים ברחבי המגדל. רדיו מוסררה הוא רדיו אינטרנטי עצמאי, שהוקם ומופעל ע״י סטודנטים מהעבר ומההווה של המחלקה למוזיקה חדשה מבית הספר מוסררה.

 • אייל כהן – מגבת לגוף ולנשמה – הקלטות שטח ודרואנים מצלילים לצד כלי הקשה ישנים מרפררים לימים בהירים יותר.
 • Lonicera – יערה חיים – זמרת, מפיקה, מלחינה ואספנית מוזיקה. יערה חוקרת את אפשרויות הקול דרך החלפת דרואונים פוליפונים ועיצורים.
 • TUALET – יויו ברויד ועדן אשקוטי – הרכב ירושלמי צעיר המשלב הפקה אלקטרונית עם אנרגית Lo-fi לטקסטים מהורהרים המאפשרים צלילה אל מעמקי החולשה והאושר.
 • DOM – רון דהן – רון היא זמרת, מלחינה ומפיקה מוזיקלית בהופעת סולו אלקטרו אקוסטית בה היא יוצרת עולם מדומיין של צלילים אישיים המאפשרים מפלט זמני להירהוריה הווקאלים. בין ההופעות תתקלט נגה שליט.
MONOCOLOR

MONOCOLOR

שבת, 12.11

חוויות בין הטבעי למלאכותי: מגדל דוד פותח את שעריו ללילה של חוויות בין הטבעי למלאכותי, הופעות אודיו ויזואליות מקומיות ובינלאומיות ממעמקי האוקיינוס ועד קצוות הסטרטוספרה.

 • Animals and Synthesizers – פרויקט רשת מתמשך מאת המוזיקאי תומר ברוך, שבו הוא מלחין פסקולים אלקטרוניים לסרטונים של חיות מרחבי הרשת. במופע ישתתף אחיו של תומר, רגב ברוך (בינת אל פ׳אנק, באבא גאנש) ויחד ינגנו גרסאות חיות לקטעים מתוך הפרויקט וכן לקטעים שטרם יצאו. המופע נתמך ע״י מפעל הפיס.
 • MONOCOLOR – Sentient Ocean – Sentient Ocean היא הופעה אודיו ויזואלית שנוצרה בהשראת האוקיינוס האינטליגנטי על כוכב הלכת סולריס המתואר ברומן מאת סטניסלב לם. מהות הפרויקט היא ליצור חוויה אורקולית המאפשרת לקהל לשקוע בסאונד ובתמונה. האודיו והווידאו נוצרים בזמן אמת ומקיימים מתח בין הטבעי לבין המסונתז.
 • MAOTIK x Maarten Vos – Erratic Weather – Erratic Weather הוא פרויקט אמנות דיגיטלי המציג שיתוף פעולה בין האמן הדיגיטלי הצרפתי מתיו לה סורד (MAOTIK) לבין הצ׳לן והמלחין ההולנדי מארטן וס. מטרת הפרויקט לייצג תנאי אטמוספירה משתנים ובלתי צפויים ולהפכם לחוויה אור־קולית סוחפת.
 • Daniella Ljungsberg x NAAVI – המוזיקה של דניאלה ליונגסברג מתבססת בעיקרה על עיבודים דיגיטליים להקלטות שטח, מלווים על ידי סינטיסייזרים ושירה. למופע של דניאלה יצטרף האמן ויז׳ואל הקרואטי NAAVI.
MAOTIC & MAARTEN VOS

MAOTIC & MAARTEN VOS

ראשון, 13.11

ההחלפה הגדולה: ערב שיחות וחוויות מראש המגדל נשוחח על מציאויות חלופיות בהן האלגוריתמי מחליף את האנושי, נאזין לסאונדים מעולמות פנימיים ונצפה בחזיונות שמנסים לפענח את המתמטיקה שמאחורי הטבע. ערב שיחות וחוויות מראש המגדל נשוחח על מציאויות חלופיות בהן האלגוריתמי מחליף את האנושי, נאזין לסאונדים מעולמות פנימיים ונצפה בחזיונות שמנסים לפענח את המתמטיקה שמאחורי הטבע.

 • סוכנות וסכנה במציאות מדומה: שיחה עם האמנית מירי סגל – ד״ר מירי סגל היא אמנית העוסקת בוידאו ומשלבת מדיות חדשות וטכנולוגיה ביצירתה. ד״ר למתמטיקה ומרצה בכירה במחלקה לאמנות בבצלאל, בבית הספר לאמנות המדרשה ובמכללה האקדמית בית ברל. במסגרת השיחה, סגל תספר אודות עבודות נבחרות, ותדון דרכן בנסיגת האנושי, בעליית האלגוריתמי, ובדחיפות להגיב. בהנחיית אירית שטרנברג.
 • ההחלפה הגדולה : שיחה עם קולקטיב סף – סף הוא קולקטיב יצירתי לחשיבה, כתיבה ופעולה בנושאי תרבות, אמנות וחברה. המכונות מחליפות את האמנים, האלגוריתמי מחליף את האנושי, החישוב מחליף את המחשבה. כיצד נרטיב ההחלפה משפיע על עולם האמנות, ועל תפקיד האמן? והאם גם ההחלפה הזאת, כמו ״החלפות גדולות״ אחרות, היא רק עוד קונספירציה שמחכה להיחשף?
 • התהוות – מעיין ליניק מארחת את אליאסף בשארי וג׳ורג׳ פיסרום – המוזיקאים מעיין ליניק ואליסף בשארי, משתפים פעולה עם ג׳ורג׳ פיסרום, בפרויקט של מוסיקת אמביינט, סימפולים של חוכמה קדומה, ואימפרוביזציה שמימית כדי להקים לתחייה את המרחב שבו הם פועלים; מעיין ליניק, זמרת נשמה מולטי אינסטרומנטלית (פסנתר, צ׳לו, סינטיסייזר ועוד) תארח את אליסף בשארי, נגן מפיק וזמר ממקימי ההרכב רבע לאפריקה; ג׳ורג׳ פיסרום, אמן קוד גנרטיבי עובד עם אלגוריתמים כדי לייצר מערכות ויזואליות מורכבות דמויות בקטריות שנמצאות בשינוי מתמיד. בבסיס העבודה שלו יושב אלגוריתם שניסח פרופ׳ אשל בן יעקב במהלך מחקרו על המתמטיקה שיושבת מאחורי עקרון חוכמת ההמונים.
 • שבר ענן בלילה שחור – רני מגידו מארח את אליענה – רני מגידו יוצר ומפיק מוזיקה אלקטרונית מלווה בשירה. ביטים של היפ-הופ, סינטיסייזרים אווריריים, פסנתר ושירה. בהופעה תתארח אליענה לכמה שירים מתוך האלבום הראשון שלה ״שבר ענן״ עליו הם עבדו יחדיו בשנים האחרונות. המופע ילווה בווידאו ארט מאת שי רהט.

פסטיבל ZER0|1NE V2.5
מוזיאון מגדל דוד, ירושלים
11-13.11
פרטים, הרשמה ורכישת כרטיסים >>>

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden