כל מה שחשוב ויפה

הרשימה המשותפת // 17.11.22 – מהדורת איור

בימים אלה היה אמור להתקיים שבוע האיור של עיריית תל־אביב-יפו, שבוטל. בתקווה לייצר מתכונת אלטרנטיבית לזו שבוטלה, יוצגו השבוע 13 תערוכות איור ברחבי העיר, שתוכננו להיות חלק מהאירוע

יפו

Loos is Mooler בגלריה בבית האדריכל

התערוכה רב־תחומית שתפתח מחר (18.11) בגלריה בבית האדריכל (אוצרת: לימור יוסיפון גולדמן) יציגו אנה פופסקו (אוסטריה), היידי שאצל (אוסטריה), מעיין טולדנו (ארה״ב/ישראל) ויעל שנברגר (ישראל) את הפרשנות שלהם לסיפורו של בית מולר – שיתוף פעולה בין התעשיין היהודי־אוסטרי הנס מולר והאדריכל אדולף לוס בווינה, אוסטריה. החיבור האינטרדיסציפלינרי שנמצא במרכז הבמה בתערוכות של הגלריה, מציג השנה משתתפות מדיסציפלינות שונות המבטאות בעזרת יכולותיהן המגוונות, תהליך יצירה שכלל התייחסות לעקרונותיו של אדולף לוס.

אנה פופסקו, Loos is Mooler בגלריה בבית האדריכל

אנה פופסקו, Loos is Mooler בגלריה בבית האדריכל

בלה קמינסקי

בלה קמינסקי, לה קולטור במרכז עמיעד

לה־קולטור במרכז עמיעד

אירוע האמנות הדו־שנתי חוזר וייפתח הערב (17.11), הפעם במהדורת איור, למשך שבוע שלם ובתמיכת המישלמה ליפו של עיריית תל אביב יפו וקרן הגר ברקת (אוצר ראשי: איתי בלאיש). בתערוכה יציגו כ־200 מאיירות ומאיירים ישראלים מבטיחים, לצד שמונה תערוכות קפסולה של אמנים ואמניות בולטות בנוף האיור המקומי שנוצרו ונאצרו במיוחד בשביל האירוע. כל העבודות ללא יוצא מן הכלל יוצעו למכירה במחיר של עד 600 שקלים, ותהיה גם חנות פופ־אפ של ג׳לאדה, ערב של הקרנות סרטי אנימציה ועוד.


קריית המלאכה

דור כהן בגלריה P8

תערוכת היחיד של המאייר דור כהן, ״מקריצ׳י״, תפתח הערב (17.11) בגלריה P8 (אוצר: גלעד סליקטר). כהן מסתכל על גני שעשועים, מצייר חוויות מהמתקנים וצולל למחוזות הדמיון. בסדרת העבודות הוא חוזר לרגעים מילדותו בגני השעשועים שגדל סביבם בכרמיאל ובסינגפור, ומסתכל על המתקנים בתור איורים מוחשיים בסביבה הציבורית שטעונים בזיכרונות התבגרות ושאלות על קהילה.

דור כהן, מקריצי׳ בגלריה P8

דור כהן, מקריצי׳ בגלריה P8

אפרת גל־נור, ״אם פעם אחת״בגלריה B.Y5

אפרת גל־נור, ״אם פעם אחת״בגלריה B.Y5

איתן אלוא, מתוך ״גבר חלומותיי״. צילומים: סטודיו שוקי קוק

איתן אלוא, ״ימי הנחש״ בגלריה חנינא. צילום: סטודיו שוקי קוק

אפרת גל־נור בגלריה B.Y5

תערוכת היחיד של האמנית אפרת גל־נור ״אם פעם אחת״ מוצגת בגלריה B.Y5 (אוצרת: מירב רהט). התערוכה סובבת סביב ספר אמנית שהוציאה גל־נור לאור – ״הדרך לעין חרוד – מסע עכשווי״ – ומציינת את השקתו. בתערוכה ממשיכה גל־נור מסע שאליו יצאה בעקבות הספר ״הדרך לעין חרוד״ של עמוס קינן, כמו גם את עיסוקיה בסוגיות של ״המקום הישראלי״; מציפה שאלות חברתיות, תרבותיות ופוליטיות, ובוחנת דרכי רישום של תמונות נוף מקומי בישראל.

איתן אלוא בגלריה חנינא

״ימי הנחש״, תערוכת יחיד למאייר איתן אלוא, תפתח מחר (18.11) בגלריה חנינא. התערוכה היא הרחבה אמנותית־פואטית של עבודתו האיורית על יצירת גרסה חזותית לסיפור הקצר מאת שהם סמיט: ״גבר חלומותיי״. האיורים של אלוא לספר, העשויים בטכניקה של מגזרות נייר, חורגים מן הדף הדו־ממדי ומעבירים את הקורא אל ממד אחר של תוכן וצורה.


birds

דרום העיר

אור סגל בגלריה בתדר

״עלובי החיים״, תערוכת יחיד למאיירת אור סגל, תפתח ביום שני (21.11) בגלריה בתדר (אוצרים: רותם קפלן ויובל סער) בחסות קרן הגר ברקת. בין מגזרות הנייר והצללים כמו מתעוררות לחיים הדמויות הצבעוניות של הספר עלובי החיים (Les Misérables), שנכתב בשנת 1862 על ידי הסופר הצרפתי ויקטור הוגו, שבו הוא מתאר את צרפת במחצית הראשונה של המאה ה־19. הסיפור מעלה שאלות פילוסופיות על טבע האדם ועל החיים עצמם, ובאמצעותן מותחת סגל קו דמיוני בין סיפורו של הוגו לתל־אביב-יפו של 2022.

אור סגל, עלובי החיים בגלריה בתדר

אור סגל, עלובי החיים בגלריה בתדר

רז אבירם שמרת, ״אם הקירות יכלו....״ בגלריה אלפרד

רז אבירם שמרת, ״אם הקירות יכלו….״ בגלריה אלפרד

איורי שירת רחוב בגלריה אלפרד

״אם הקירות יכלו….״ – תערוכת קבוצתית של איור שירת רחוב תפתח הערב (17.11) בגלריה אלפרד (אוצרת: ליאורה גרוסמן). התערוכה מארחת את חברי קהילת מאיירימים – בית הספר המקוון לאיור של ליאורה גרוסמן שמציגים פרשנויות איוריות ל־11 שירי רחוב. שירת רחוב נעה על ספקטרום רחב – משירה פשוטה בשתי שורות ועד שירה מרובדת ומורכבת, לפעמים היא מקבלת תגובה מאויירת על הקיר עצמו מידי אמני גרפיטי אחרים. שירת רחוב פועלת ברמה המיידית: לקרוא, להבין, להפנים וללכת הלאה. אורך השירים הוא כאורך הזמן הנדרש להתיז אותם ולברוח.

Plan B, סוד הגן הנעלם וצבעי היוגה באברהם הוסטל

שלוש תערוכות ייפתחו הערב (17.11) באברהם הוסטל. הראשונה, Plan B, תערוכה של קבוצת Duck & Dodo Art Group שמורכבת מחמישה חלקים, כל חלק ייחודי לאחת מאמניות הקבוצה (אוצרות: קסניה נזרוב ואולגה ירושלמי). השנייה, ״סוד הגן הנעלם״, תערוכת יוצרות הסדנה של יאנה בוקלר שמעניקות אינטרפרטציה אישית למושג ״סוד הגן הנעלם״, יחד עם פרשנויות אוניברסליות שונות לקשר שבין יופי, החבא והתגלות. השלישית, ״צבעי היוגה״, תערוכה לאמנית נטי רנצנברג (אוצרת: יאנה בוקלר) שמציגה איורים של שלדים וחתולים שמתרגלים תנוחות יוגה בעולם צבעוני, תוך קריצה לאלות ואלים הודיים, למיתולוגיה ולפרשנויות שעומדות מאחורי האסאנות.

קסניה נזרוב, PLAN B באברהם הוסטל

קסניה נזרוב, PLAN B באברהם הוסטל

נירה בר, סוד הגן הנעלם באברהם הוסטל

נירה בר, סוד הגן הנעלם באברהם הוסטל

נטי רנצנברג, צבעי היוגה באברהם הוסטל

נטי רנצנברג, צבעי היוגה באברהם הוסטל


ברחבי העיר

המחלקה לתקשורת חזותית, מכון טכנולוגי חולון, בבית האמנים

״אפטר פארטי״ – תערוכה קבוצתית של 11 פרויקטים נבחרים של בוגרי המחלקה לתקשורת חזותית במכון טכנולוגי חולון מוצגת בבית האמנים (אוצרים: ג׳ודית אשר, נעמה בנזימן ותמיר שפר). מקבץ העבודות מייצג עיסוק בטווח רחב של נושאים הרלוונטיים לכאן ועכשיו במגוון סוגי מדיה – מאיור ואנימציה, דרך צילום, טיפוגרפיה, ממשקים ואפליקציות ועד לבינה מלאכותית ומציאות מדומה. תהליכי העבודה משלבים מחקר עומק ופרשנות מקורית.

דברים שראיתי מחלוני דברים שראיתי מחלוני במרכז אדמונד דה רוטשילד

תערוכה קבוצתית שעוסקת בתמונות מציאות לא בהכרח מציאותיות תפתח הערב (17.11) במרכז אדמונד דה רוטשילד (אוצרת: הילה שאלתיאלי). 13 יוצרות ויוצרים מתבוננים אל תוך המציאות המקומית מבעד לחלון ומתארים את מה שרואים דרך עולמם הפנימי והמקצועי. העבודות נוצרו במיוחד לתערוכה זו, חלקן עושות שימוש בפורמט GIF, שהומצא לפני כ־35 שנים על ידי סטיבן ווילהייט ומאפשר תנועה חזרתית על ידי דחיסה שאיננה מאבדת איכות. עבודות אחרות מציעות ללופ הרעיוני להתקיים בפורמטים ויזואליים שאינם דיגיטליים וחלקם אף חסרי תנועה.

מירב טרכטמן־כהן בבית דניאל

״משלח יד״, תערוכת יחיד לאמנית מירב טרכטמן־כהן מוצגת בגלריה בבית דניאל (אוצרת: עירית אביר). התערוכה מציגה סדרת רישומים בשחור לבן ובצבע, המתמקדת באנשי העמל ובעלי המלאכה במרחב הציבורי. האיורים פורסמו לראשונה בגיליונות עכבר העיר בשנות ה־90 של המאה הקודמת, חלקם כאיורי שער.

רון שריג, המחלקה לתקשורת חזותית, מכון טכנולוגי חולון, בבית האמנים

רון שריג, המחלקה לתקשורת חזותית, מכון טכנולוגי חולון, בבית האמנים

גיא ספרן לולאי במרכז רוטשילד

גיא ספרן לולאי במרכז רוטשילד

מירב טרכטמן כהן‎‎, משלח יד בבית דניאל

מירב טרכטמן כהן‎‎, משלח יד בבית דניאל

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden